Polecam Film
Wiadomości: Inne spojrzenie na przestępcę Gotham. Finałowy zwiastun filmu Joker | Polecam Film

Inne spojrzenie na przestępcę Gotham. Finałowy zwiastun filmu "Joker"

Inne spojrzenie na przestępcę Gotham. Finałowy zwiastun filmu "Joker"
zwiastuny  |  29 Sierpień 2019 o 08:49  |  
komentarze: (0)
  |  
2 (1)
Jokerów było wielu. Ekscentryczny, niepoczytalny acz niewyobrażalnie inteligentny przestępca Gotham w przeciągu 30 letniej filmowej kariery na wielkim ekranie pojawiał się czterokrotnie. Poniżej prezentujemy finałowy zwiastun filmu. Zapraszamy.

W filmie "Batman" (reż. Tim Burton) rolę Jokera zagrał Jack Nicholson, który idealnie wpasował się w bajkowy, a momentami kiczowaty klimat filmu charakterystyczny dla filmów Burtona przełomu lat 80/90-tych.

Druga kreacja Jokera według wielu krytyków jak i szeregowego widza była zdecydowanie najlepsza. Zagrał ją Heath Ledger w filmie "Mroczny Rycerz powstaje". Zmienność emocji, nieprzewidywalność, niekiedy szał, momentami spokój bijący od grającego Jokera - Heatha mocno wpływała na oglądającego film widza. Wiele osób znających Ledger'a, doszukiwało się podobieństw granej przez Heatha roli z nim samym. Dlatego kreacja ta już po śmierci aktora została doceniona m.in. Oscarem oraz Złotym Globem.

Trzeciego Jokera mieliśmy okazję zobaczyć w filmie "Legion samobójców". Niestety natłok bohaterów i wielowątkowość fabuły nie pozwoliła nam skupić się więcej na samej postaci Jokera, za którego kreacją stał kolorowy (dosłownie) aczkolwiek bezbarwny Jared Leto. Zbyt wiele efektów specjalnych, za mało rozbudowanych dialogów spowodowała, że reżyser David Ayer zamienił film w typowo marketingową maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Jak wypadnie czwarty filmowy "Joker", w którego rolę wcielił się Todda Phillipsa ma szansę dorównać tej zagranej przez Ledgera? Pierwsze oceny już niebawem z 76. MFF w Wenecji.

zwiastun:

Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.