Polecam Film
Wiadomości: Od dziś kina zostaną otwarte, wyświetlą pierwsze seanse. Ale czy na pewno? | Polecam Film

Od dziś kina zostaną otwarte, wyświetlą pierwsze seanse. Ale czy na pewno?

Od dziś kina zostaną otwarte, wyświetlą pierwsze seanse. Ale czy na pewno?
na co do kina  |  06 Czerwiec 2020 o 08:58  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)

Od dnia dzisiejszego zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, sale kinowe mogą wznowić działalność. Są jednak obostrzenia, które kina muszą spełnić.


Maseczki podczas seansu, ograniczenia widzów do maksymalnej liczby 50% pojemności danej sali - to tylko najważniejsze z warunków, jakie kina muszą spełnić. Ponadto regularne odkażanie sal kinowych po każdym seansie, odkażanie ubikacji i poczekalni. Niewielkie kina może sobie poradzą, ale co z wielkimi sieciami multikin Cinema City, Multikino oraz Helios?


Otwarcie kin 6 czerwca jest możliwe, jeżeli właściciel zdecyduje się na taki krok. Trzy największe sieci multikin w Polsce zdecydowały inaczej. Troska o dobro klientów i niestabilna sytuacja epidemiczna w naszym kraju spowodował, że multikina zostaną w dalszym ciągu zamknięte. Niestety nie podano jeszcze daty otwarcia.Oświadczenie sieci HeliosOświadczenie sieci MultikinoOświadczenie sieci Cinem City
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.