713
News NOWOŚCI W KINACH: Zimna wojna i dinozaury zawładną widownią - FilmPL
Na co do kina  |  08 Czerwiec 2018 o 10:16  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
W ten weekend w polskich kinach mamy kilkanaście premier filmowych. Sale kinowe z pewnością zapełnią się na seansach filmów: piątej części parku jurajskiego "Jurassic World: Upadłe królestwo", oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes za reżyserię "Zimna wojna" .

Ponadto czekają nas premiery: dramatu fantasy "Wicher 2: Na przekór wszystkiemu", thrillera "Czuwaj", francuskiej komedii "Momo", musicalu "Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc" oraz komedii muzycznej "Muzykanci" . Zapraszamy do kin."Zimna wojna"

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Polska, Wielka Brytania

Zwiastun:

"Jurassic World: Upadłe królestwo"

Minęły cztery lata, od kiedy luksusowy park rozrywki Jurassic World został zdewastowany przez dinozaury i zamknięty. Isla Nublar jest dziś opuszczona przez ludzi, a dinozaury, które przetrwały, próbują poradzić sobie w dżungli same. Kiedy uśpiony dotąd wulkan budzi się do życia, Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) za wszelką cenę chcą uratować pozostałe przy życiu stwory. Owen próbuje odnaleźć Blue, zaginionego raptora, którego wychował, dla Claire ocalenie dinozaurów staje się najważniejszą misją. Kiedy przybywają na wyspę, wulkan zaczyna już wyrzucać z siebie deszcz lawy; Claire i Owen odkrywają spisek mający przywrócić Ziemię do stanu, którego nie widzieliśmy od czasów prehistorycznych.

Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi
Produkcja: USA

Zwiastun:

"Thelma"

Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój.Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?

Gatunek: Dramat, Fantasy
Produkcja: Dania, Francja, Norwegia, Szwecja

Zwiastun:

"Wicher 2: Na przekór wszystkiemu"

It is the summer holiday and Mika once again has time to spend with her beloved Windstorm. But her excitement and anticipation turn to concern when she discovers strange wounds on Windstorm's stomach, wounds for which nobody has any explanation. To make matters worse, far worse, Kaltenbach stables are on the edge of bankruptcy! With a heavy heart Mika decides to enter a riding tournament offering a large sum of money to the winner. But during their training sessions Windstorm appears distracted; in fact he often gallops away from her, off over the horizon. Mika follows the black stallion deep into the nearby forest and there she receives a great surprise: from the dense undergrowth emerges an almost magical white mare, whereupon both horses circle and nuzzle each other lovingly. Suddenly a strange boy by the name of Milan also appears, and tells her the mare ran away from him. But what is really behind the story of the boy and the white horse? And will Mika be able to regain Windstorm's attention, win the tournament and manage to still save the stables in time?

Gatunek: Familijny
Produkcja: Niemcy

Zwiastun:

"Czuwaj"

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

Gatunek: Thriller
Produkcja: Polska

Zwiastun:

"Momo"

André i Laurence to bezdzietna para, mieszkająca na cichych przedmieściach Paryża. Wiodą spokojne i raczej nudne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa - mówiącego obcym dialektem dziwaka, który oznajmia im, że jest ich synem. André, wierząc, że padli ofiarą pomyłki lub naciągacza, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Natomiast Laurence, w obliczu czegoś tak niewytłumaczalnego, nagle staje się matką, którą nigdy nie była i przyjmuje z otwartymi ramionami swojego odnalezionego syna, a także jego żonę i psa… Wojna domowa jest nieunikniona.

Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja

Zwiastun:

"Jeannette. Dzieciństwo Joanny d’Arc"

France, 1425. In the midst of the Hundred Years' War, the young Jeannette, at the still tender age of 8, looks after her sheep in the small village of Domremy. One day, she tells her friend Hauviette how she cannot bear to see the suffering caused by the English. Madame Gervaise, a nun, tries to reason with the young girl, but Jeannette is ready to take up arms for the salvation of souls and the liberation of the Kingdom of France. Carried by her faith, she will become Joan of Arc.

Gatunek: Musical
Produkcja: Francja

Zwiastun:


"Muzykanci"

Robin i jego przyjaciele marzą o wielkiej muzycznej karierze. Niestety nie zanosi się, aby to pragnienie miało się spełnić. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wyblakły gwiazdor popu próbuje ich wykorzystać do swojego powrotu na scenę. Młodzi nie mają jednak zamiaru łatwo mu się poddać. Muszą jednak zdecydować czy chcą pozostać wiernym sobie, czy w walce o swoją przyszłość pójść na skróty. Wzorem staje się dla nich Izzi, legenda rocka. Próba sił rozgrywa się w pięknych okolicznościach beskidzkiej przyrody i towarzystwie ślicznych dziewczyn. Nad wszystkim zaś panuje wszechmocny Stefan (kimkolwiek jest).

Gatunek: Komedia, Musical, Romans
Produkcja: Czechy

Zwiastun:
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.