Polecam Film
Wiadomości: LATO W KINIE cz.6: Truposze nie umierają czyli jatka na wielkim ekranie | Polecam Film

LATO W KINIE cz.6: "Truposze nie umierają" czyli jatka na wielkim ekranie

LATO W KINIE cz.6: "Truposze nie umierają" czyli jatka na wielkim ekranie
na co do kina  |  26 Lipiec 2019 o 17:54  |  
komentarze: (0)
  |  
9 (2)
Szósty wakacyjny weekend już się rozpoczął. W jaki sposób go spędzicie? My oczywiście proponujemy wypad do kina na małe co nieco. Zapraszamy na krótki przegląd premier kinomana na ten weekend.

Już od dnia dzisiejszego w kinach można obejrzeć cztery nowości filmowe. Jedną z najciekawszych propozycji jest horror komediowy "Truposze nie umierają" ze znakomitą obsadą: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones czy Selena Gomez. Ponadto proponujemy: komedię Woody'ego Allena pt. "W deszczowy dzień w Nowym Jorku", islandzko-norweski dramat "Dzieci lata" oraz polski dokument "Cienie imperium". Poniżej prezentujemy krótkie opisy oraz zwiastuny każdej z nowości.


"Truposze nie umierają"

W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Wielki księżyc wisi jakby niżej niż zwykle, godziny dnia przychodzą niespodziewanie, a zwierzęta zachowują się tak, jak nie zachowywały się wcześniej. I nikt nie wie dlaczego. Doniesienia mediów są złowieszcze, naukowcy wydają się skonfundowani. Ale nikt nie przewiduje tego, co za chwilę spotka Centerville - umarli nie umarli. Wstają z grobów i brutalnie polują na żywych. Mieszkańcy miasta muszą walczyć o przetrwanie.

Gatunek: Horror, Komedia
Produkcja: USA

Zwiastun:
"W deszczowy dzień w Nowym Jorku"

Gatsby uwielbia klimat Nowego Jorku i chce pokazać ukochanej Ashleigh rodzinne miasto. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji. Reżyser filmowy (Liev Schreiber) zaprasza dziewczynę na pokaz roboczej wersji jego najnowszego dzieła. Będąca początkującą dziennikarką Ashleigh zostaje wciągnięta przez wydarzenia, dzięki którym poznaje scenarzystę (Jude Law) oraz gwiazdę kina – Francisco Vegę (Diego Luna). Pozostawiony samemu sobie Gatsby przypadkowo spotyka i spędza cały dzień w towarzystwie Chan (Selena Gomez) – młodej i błyskotliwej siostry swojej ex dziewczyny. Rozmarzony i skąpany w deszczu dzień w Nowym Jorku sprawi, że Ashleigh pozna siebie na nowo, a jej chłopak przekona się, że żyje się tylko raz – ale to wystarczy, jeżeli znajdzie się właściwą osobę.

Gatunek: Komedia
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Dzieci lata"

Eydís i Kári są rodzeństwem. Mają tylko pięć i sześć lat, gdy małżeństwo ich rodziców się rozpada. Po rozwodzie brat i siostra zostają tymczasowo wysyłani do domu dziecka na wsi. Jednak kiedy ich pobyt okazuje się dłuższy, niż się spodziewali, Eydís i Kári postanawiają wziąć sprawy we własne ręce.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Islandia, Norwegia

Zwiastun:
"Cienie imperium"

Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo że Związek Sowiecki zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”. Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju.

Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Polska

Zwiastun:
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.