Polecam Film
Wiadomości: KINO NA WEEKEND: Vega i jego kryminalna Pętla zapraszają do polskich kin | Polecam Film

KINO NA WEEKEND: Vega i jego kryminalna "Pętla" zapraszają do polskich kin

KINO NA WEEKEND: Vega i jego kryminalna "Pętla" zapraszają do polskich kin
na co do kina  |  05 Wrzesień 2020 o 16:30  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)

Pierwszy szkolny tydzień jest za nami. W kinach od wczoraj mamy nowe premiery, dokładniej pięć premier, w tym nowy film Patryka Vegi "Pętla".


Co oprócz "Pętli"? Mamy jeszcze cztery nowości: niemiecko-francuski dramat "Przesłuchanie", dwa komediodramaty "Daleko od Reykjavíku" oraz "Najgorsze wiersze świata" oraz coś dla najmłodszych: animowany film familijny "Vitello". Zapraszamy na cotygodniowy przegląd."Pętla"

Pozorny zbieg okoliczności łączy losy policjanta Daniela (Antoni Królikowski) oraz dwóch braci bliźniaków z Ukrainy. Dzięki informacjom uzyskanym od Żeni i Alexa oraz ich kontaktom z lokalnym półświatkiem, młody stróż prawa szybko awansuje i zostaje oficerem Centralnego Biura Śledczego. Wkrótce pod płaszczykiem działań policyjnych przejmuje kontrolę nad znanym domem publicznym i zaczyna eliminować konkurencję sutenerów na Podkarpaciu. Z czasem zyskując coraz większe wpływy i tocząc przewrotną grę z gangsterami i własnymi przełożonymi, tworzy ekskluzywne miejsce, gdzie z gwarancją pełnej dyskrecji można uprawiać seks z dziewczynami z „górnej półki". W rzeczywistości jednak we wszystkich pokojach zamontowane zostają ukryte kamery, a Daniel i bliźniacy zbierają kompromitujące materiały na bywalców lokalu – prominentnych polityków, duchownych i przedstawicieli show-biznesu, by ich szantażować. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oficer CBŚP z łowcy zamienił się w zwierzynę, której głowy pragną zarówno polskie służby specjalne, jak i rosyjski wywiad.

Gatunek: Komedia, Dramat
Produkcja: Dania, Francja, Islandia, Niemcy

Zwiastun:
"Przesłuchanie"

Anna Bronsky jest nauczycielką gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Jest żoną muzyka i matką 10-letniego Jonasa. Podczas corocznych egzaminów rekrutacyjnych nauczycielka fascynuje się talentem Alexandra, który kandyduje do szkoły. Pomimo sprzeciwu innych nauczycieli, Anna postanawia przygotować go do egzaminów pośrednich. Odkrywa w nim wielki talent i każdą chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom. Tym samym zaniedbuje swoją rodzinę, która nie może na nią liczyć. Presję Anny wzmaga jej przyjaciel i jednocześnie kochanek, który zaprasza ją do wspólnego występu w kwintecie. Podczas koncertu kobieta wypada fatalnie. Po tym katastrofalnym wydarzeniu Anna skupia się tylko na swoim uczniu. W dniu egzaminu dochodzi do tragedii...

Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja, Niemcy

Zwiastun:
"Daleko od Reykjavíku"

Owdowiała rolniczka rozpoczyna nowe życie na własnych warunkach, walcząc z korupcją i niesprawiedliwością w swojej społeczności.

Gatunek: Komedia, Dramat
Produkcja: Dania, Francja, Islandia, Niemcy

Zwiastun:
"Najgorsze wiersze świata"

Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt. Powrót w dobrze znane mu rejony ma pomóc bohaterowi dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamása podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Węgry

Zwiastun:
"Vitello"

Mały Vitello wychowywany jest przez mamę, która nic mu nie mówi o nieobecnym ojcu, więc chłopiec tworzy własny obraz wymarzonego taty. Tymczasem w domu pojawia się ojczym. Czy Vitello zaakceptuje nową sytuację?

Gatunek: Animowany, Familijny
Produkcja: Dania, Wielka Brytania

Zwiastun:


Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.