Polecam Film
Wiadomości: KINO NA WEEKEND: Tenet i Nowi Mutanci w końcu zapraszają do kin | Polecam Film

KINO NA WEEKEND: "Tenet" i "Nowi Mutanci" w końcu zapraszają do kin

KINO NA WEEKEND: "Tenet" i "Nowi Mutanci" w końcu zapraszają do kin
na co do kina  |  28 Sierpień 2020 o 07:10  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)

W końcu. Do kin trafiły dwie superprodukcje, które z powodu pandemii koronawirusa wielokrotnie były przekładane. 26 sierpnia, w środę miały swoją premierę "Tenet" oraz "Nowi mutanci". Ale to nie koniec premier. Od dziś zobaczymy premiery sześciu kolejnych filmów. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd.


Rozpoczniemy od faworytów: filmów "Tenet" reżyserii Christophera Nolana oraz "Nowi mutanci" (reż. Josh Boone ). Ponadto do kin trafiły: polska produkcja "Zieja", kanadyjski dramat biograficzny "La Bolduc", skandynawski thriller akcji "Pod powierzchnią", polsko-islandzki dramat "Złotokap", coś dla dzieciaków czyli dwa filmy familijne: niemiecki "Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń" oraz holenderska "Operacja Islandia". Zapraszamy.
"Tenet" - Premiera: 26 sierpnia

Uzbrojony tylko w jedno słowo - Tenet - bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić ludzkość. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska wykraczającego poza czas realny.

Gatunek: Thriller, Akcji, Sci-Fi
Produkcja: USA, Wielka Brytania

Zwiastun:
"Nowi mutanci" - Premiera: 26 sierpnia

Rahne Sinclair (Williams), Illyana Rasputin (Taylor-Joy), Sam Guthrie (Heaton) i Roberto da Costa (Zaga) to czwórka nastoletnich mutantów przetrzymywanych pod obserwacją psychiatryczną w odizolowanym od świata szpitalu. Dr Cecilia Reyes (Braga) uważa, że stanowią oni zagrożenie tak dla siebie, jak i dla całego społeczeństwa, dlatego bacznie ich pilnuje, a jednocześnie stara się ich nauczyć panowania nad mutancimi zdolnościami. Kiedy do pozostałych pensjonariuszy dołącza Danielle „Dani" Moonstar (Hunt), zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pacjentów nawiedzają halucynacje i wspomnienia dawnych doznań, a ich nowe mutancie zdolności - podobnie jak przyjaźń - zostaną poddane próbie w walce o przetrwanie.

Gatunek: Horror, Sci-Fi
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Zieja"

Lata 70-te. Major SB chce "kupić" naiwnego księdza Zieję i zrobić z niego agenta, który skompromituje opozycję. Przesłuchania księdza stają się naturalnym pretekstem do wędrówki przez historię Polski wieku dwudziestego - od wojny bolszewickiej 1920 roku, przez II wojnę światową, aż do czasów współczesnych. Okazuje się, że naiwny ksiądz Zieja to mądry buntownik. Nie godził się na świat, w którym żył. Wyprzedzał swoją epokę. Samotna wędrówka bez paszportu do Rzymu w latach 30-tych, była myśleniem o Unii Europejskiej. Udzielenie katolickiego pogrzebu samobójczyni (w latach 20-tych ubiegłego wieku), to sprzeciw wobec kościelnych reguł. Głoszenie hasła "nigdy nie zabijaj nikogo, nawet swoich wrogów" w czasie II wojny światowej było sprzeciwem wobec mitów patriotycznych i zapowiadało modne później postawy pacyfistyczne. Zieja stawiał na szali swoje życie i wolność, w imię wyznawanych wartości moralnych, etycznych i religijnych. Film "Zieja" wyrasta z nurtu polskiego katolicyzmu, który jest oparty na wysokich standardach etycznych, ubóstwie i tolerancji oraz szacunku i miłości do drugiego człowieka.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska

Zwiastun:
"Pod powierzchnią"

Jak długo jesteś w stanie wytrzymać "Pod powierzchnią"? Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.

Gatunek: Akcji, Dramat, Thriller
Produkcja: Belgia, Norwegia, Szwecja

Zwiastun:
"La Bolduc"

Oto historia życia Mary Travers, znanej również pod pseudonimem La Bolduc. Mary Rose-Anna Bolduc, z domu Travers, była muzykiem i piosenkarką francusko-kanadyjskiej muzyki. Była znana jako Madame Bolduc lub La Bolduc. W szczytowym okresie swojej popularności w latach trzydziestych XX wieku znana była jako Królowa Kanadyjskich Śpiewaków Ludowych. Bolduc jest często uważana za pierwszą piosenkarkę / autorkę tekstów w Quebecu. Jej styl łączył tradycyjną muzykę ludową Irlandii i Quebecu, zazwyczaj w wesołych, komediowych piosenkach.

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Komedia
Produkcja: Kanada

Zwiastun:
"Złotokap"

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna, szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że państwo egzekwuje nowe przepisy. Mówią one, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak dopiero wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej, beztroskiej i szczerze oddanej Unnarowi Danieli trudno jest porozumieć się z przyszłą teściową. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Islandia, Polska

Zwiastun:
"Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń"

Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

Gatunek: Familijny, Animowany, Komedia
Produkcja: Niemcy

Zwiastun:
"Operacja Islandia"

Młody Sem chce pojechać na Islandię, gdzie jego zmarły ojciec zostawił ostatni ślad. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Mo tworzy załogę na wyprawę. Ale czy wszyscy są tak samo zdeterminowani jak Sem, aby dotrzeć do Islandii?

Gatunek: Familijny
Produkcja: Holandia

Zwiastun:


Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.