Polecam Film
Wiadomości: KINO NA WEEKEND: Pennywise przestraszy po raz drugi. Przegląd nowości kinowych | Polecam Film

KINO NA WEEKEND: Pennywise przestraszy po raz drugi. Przegląd nowości kinowych

KINO NA WEEKEND: Pennywise przestraszy po raz drugi. Przegląd nowości kinowych
na co do kina  |  06 Wrzesień 2019 o 15:15  |  
komentarze: (0)
  |  
4 (1)
Dziś rozpoczyna się pierwszy wrześniowy weekend w polskich kinach. Jednak pierwsza premiera tego miesiąca ukazała się na wielkim ekranie już w środę 4 września. Był nią filmu Patryka Wegi, "Polityka".

Dziś natomiast do polskich kin wchodzi kolejne 8 premier. Przede wszystkim horror "To: Rozdział 2", amerykański dramat komediowy "Sztuka ścigania się w deszczu", hiszpański dramat "Między morzem a oceanem", nowozelandzki romans "Kwiaty miłości", animacja dla dzieci "Magiczny dywan", film familijny "Operacja Człowiek w czerni", dokument "O zwierzętach i ludziach" oraz wznowienie czechosłowackiego filmu sci-fi "Ikaria XB-1". Zapraszamy na krótki przegląd każdej z premier.


"Polityka" (premiera 4 września)

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Gatunek: Polityczny
Produkcja: Polska

Zwiastun:
"To: Rozdział 2"

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. "To: Rozdział 2" ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "To".

Gatunek: Horror
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Sztuka ścigania się w deszczu"

Miłośnicy psów uważają, że ich psi członkowie rodziny rozumieją język, rozumieją wydarzenia, wyrażają opinie, emanują lojalnością. W „The Art of Racing In The Rain” mądry stary pies Enzo Swift dzieli się przemyśleniami na temat doświadczeń życiowych, które przygotowały go do ochrony rodziny w czasach największej potrzeby.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Między morzem a oceanem"

Isra i Cheito to dwaj bracia, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu. Kiedy Isra zostaje zwolniony z więzienia, a Cheito wraca do domu po długiej przygodzie z Marines, bracia spotykają się na wyspie San Fernando. To spotkanie przyniesie ze sobą pamięć o gwałtownej śmierci, jaką ich ojciec poniósł, gdy byli chłopcami, ale też będzie szansą na pogodzenie się z tym co się wydarzyło i na zbliżenie się do siebie.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Hiszpania

Zwiastun:
"Kwiaty miłości"

Rose (gwiazda "iZombie" – Rose McIver) przypomina każdą z nas – jest nieprzewidywalna, humorzasta i chorobliwie zazdrosna. Kiedy na jej drodze pojawi się przystojny Eric (George Mason), odnajdzie kogoś, kto da jej zrozumienie i schronienie. Miłość doda im skrzydeł, ale codzienność będzie próbowała ściągnąć ich na ziemię. Co zrobią, kiedy w ich życiu pojawią się powszednie troski: rachunki, praca i dzieci. Czy miłość może przetrwać próbę czasu?

Gatunek: Komedia, Romans, Muzyczny
Produkcja: Nowa Zelandia

Zwiastun:
"Magiczny dywan"

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swej zaginionej wnuczki. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

Gatunek: Animowany, Familijny
Produkcja: Dania

Zwiastun:
"Operacja Człowiek w czerni"

Tiril i Olivier to para młodych detektywów. Wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każda zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi, Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości pozwoli na przełom w sprawie? Czy prawda ujrzy światło dzienne?

Gatunek: Familijny
Produkcja: Norwegia

Zwiastun:
"O zwierzętach i ludziach"

Niedawno mogliśmy zobaczyć tę historię w fabularnym filmie "Azyl" z Jessicą Chastain. Teraz możemy poznać bliżej jej autentycznych bohaterów – Antoninę i Jana Żabińskich. Przed wojną kierowali warszawskim zoo, w którym podczas okupacji dawali schronienie licznym zagrożonym, głównie Żydom. Z materiałów archiwalnych, fragmentów inscenizowanych, wypowiedzi świadków i ocalonych powstała niezwykła opowieść, w której na pierwszym planie jest odwaga i wielka pasja, a w tle nieco surrealistyczne spojrzenie na wspólny los ludzi i zwierząt.

Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Polska

Zwiastun:
"Ikaria XB-1" (WZNOWIENIE)

Statek kosmiczny przewożący kolonistów na nową planetę, napotyka na swej drodze liczne problemy: najpierw spotkanie z opuszczonym obcym statkiem kosmicznym, poźniej awaria komputerów na pokładzie i konflikt załogi z pasażerami statku...

Gatunek: Sci-Fi
Produkcja: Czechosłowacja

Zwiastun:

Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.