Polecam Film
Wiadomości: KINO NA WEEKEND: Nieznajomi, Mowa ptaków i Dom strachów zapraszają | Polecam Film

KINO NA WEEKEND: "Nieznajomi", "Mowa ptaków" i "Dom strachów" zapraszają

KINO NA WEEKEND: "Nieznajomi", "Mowa ptaków" i "Dom strachów" zapraszają
na co do kina  |  27 Wrzesień 2019 o 21:00  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)

Mamy kolejny weekend. W polskich kinach zaprezentowano nowe filmy, sześć nowości oraz jedno wznowienie, ale nie byle jakie, gdyż wyreżyserowane przez samego Miloša Formana. Zatem, polecamy pójście na film do kina.


Tego weekendu nie ma hitu filmowego, nie ma również superprodukcji o superbohaterach. Jest za to siedem filmów, które urozmaicą Wam rozpoczęty weekend. Do zobaczenia: polska komedia "(Nie)znajomi", amerykański horror "Dom strachów", dramat "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy", polski dramat "Mowa ptaków" nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdynii, francuska komedia "Krewetki w cekinach", węgierski dramat komediowy "Brazylijczycy" oraz wspomniany film Formana z 1967 roku "Pali się, moja panno". Zapraszamy na krótki przegląd.


"(Nie)znajomi"

Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Polska

Zwiastun:"Dom strachów"

Grupa znajomych wybiera się w Halloween do rozrywkowego domu strachów. Kiedy okazuje się, że pracownicy domu znają ich najskrytsze lęki i najboleśniejsze wspomnienia – i wiedzą, jak je wykorzystać – niewinna zabawa zamienia się w makabryczny koszmar...

Gatunek: Horror
Produkcja: USA

Zwiastun:"Mowa ptaków"

Bohaterami Mowy ptaków są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą. Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa. Mowa ptaków to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska

Zwiastun:"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy"

"Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy". Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria

Zwiastun:"Krewetki w cekinach"

"Krewetki w cekinach" to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał gejowskich zawodów piłki wodnej w Chorwacji. "Krewetki w cekinach" to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie niezawodnych przebojów disco!

Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja

Zwiastun:"Brazylijczycy"

Małe węgierskie miasteczko Acsa ogarnia chaos po decyzji burmistrza, który - za namową miejscowego księdza - po raz pierwszy w historii zaprasza do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim drużynę złożoną z zawodników cygańskiego pochodzenia. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Rio de Janeiro, którego sponsorem jest brazylijski milioner. Rozpoczynają się pełne emocji rozgrywki, których stawka jest bardzo wysoka.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Węgry

Zwiastun:"Pali się, moja panno" (WZMOWIENIE)

Trwają przygotowania do corocznego Balu Strażaków. W tym roku ma być to szczególna okazja ponieważ Królowa Piękności wybrana w trakcie balu ma wręczyć specjalną nagrodę za długoletnią służbę byłemu przewodniczącemu komitetu strażackiego 86 letniemu Aloizovi Vranie. "Pali się moja panno" to jeden z pierwszych filmów Milosza Formana. Jest to gorzka komedia o ludzkich niedostatkach. Ponieważ wszystko co się dzieje wokół strażackiego balu w podkarkonoskiej wsi na pierwszy rzut oka może się wydać zabawne, nie mniej jednak ogólny wydźwięk pozostaje gorzki.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Czechosłowacja, Włochy

Zwiastun:

Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.