Polecam Film
Wiadomości: KINO NA WEEKEND: Jumanji: Następny poziom, Oficer i szpieg i inne premiery w ostatni weekend 2019 roku | Polecam Film

KINO NA WEEKEND: "Jumanji: Następny poziom", "Oficer i szpieg" i inne premiery w ostatni weekend 2019 roku

KINO NA WEEKEND: "Jumanji: Następny poziom", "Oficer i szpieg" i inne premiery w ostatni weekend 2019 roku
na co do kina  |  27 Grudzień 2019 o 08:52  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)

Święta, święta i po świętach. Rozpoczynamy ostatni 52 weekend 2019 roku, który jak zwykle obfituje w premiery kinowe. Zdecydowanie najważniejszą jest "Jumanji: Następny poziom" - druga część przygód czwórki przyjaciół, którzy ponownie przenoszą się do świata gry Jumanji, której reguły zmieniły się.


Ponadto do polskich kin zawita zdobywca Nagrody Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji - film "Oficer i szpieg" w reżyserii Romana Polańskiego. W kinach zobaczymy jeszcze trzy nowości: francusko-belgijski komediodramat "Tajemnica Henriego Picka", niemiecki film przygodowy "Niewidzialna Sue" oraz kanadyjsko-włoski dramat "Winowajca". Oprócz piątkowych premier, w kinach wyświetlane są jeszcze dwa filmy, których premiera odbyła się 25 grudnia, czyli polska komedia "Futro z misia" oraz polski komediodramat "Pan T..".


Poniżej prezentujemy szersze opisy premier filmowych tego weekendu. Zapraszamy do kin.


"Jumanji: Następny poziom"

"Jumanji: Następny poziom" to powrót słynnych bohaterów, których poznaliśmy w "Jumanji: Przygoda w dżungli". Tyle że zasady gry zmieniły się diametralnie. Wszyscy zmuszeni są do powrotu do świata Jumanji, by uratować jednego ze swych przyjaciół, któremu nie udało się opuścić gry. Nie spodziewają się jednak, że nic nie pójdzie zgodnie z ich oczekiwaniami. Przyjdzie im stawić czoła niebezpieczeństwom i temu, co nieznane - od jałowych pustyń przez śnieżne szczyty gór. Tylko czy uda im się wyjść z najbardziej wciągającej gry świata?

Gatunek: Akcji, Przygodowy, Komedia
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Oficer i szpieg"

Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa (Louis Garrel), francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Nowy szef wywiadu – Georges Picquart (Jean Dujardin) - wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu oficerowi zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym, Picquart postanowi ujawnić prawdę za wszelką cenę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Gatunek: Biograficzny, Polityczny, Dramat, Historyczny
Produkcja: Francja, Włochy

Zwiastun:
"Tajemnica Henriego Picka"

Intryga filmu skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w bibliotece na prowincji. Jako jego autor podpisany jest, nieżyjący już, Henri Pick, prosty człowiek kojarzony przez rodzinę i znajomych raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku na wybrzeżu Bretanii, niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia u szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna publicznie podważa autorstwo powieści, przez co traci żonę i pracę. Rozpoczyna więc prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Francja, Belgia

Zwiastun:
"Niewidzialna Sue"

12-letnia Sue jest raczej samotniczką. Na skutek wypadku w laboratorium chemicznym, w którym pracuje jej matka - Sue zyskuje unikalną zdolność do stawania się niewidzialną. Szybko jej się przyda ta umiejętność gdyż matka Sue zostaje porwana. Wraz ze swoją koleżanką Kają, genialną wynalazczynią oraz kolegą Tobim, ruszają na misję ratunkową. Trzeba nie tylko uwolnić matkę Sue ale także zdemaskować spiskowców stojących za porwaniem.

Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Produkcja: Niemcy, Luksemburg

Zwiastun:
"Winowajca"

Sponiewierany dyrektor generalny przeżywa kryzys i postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka, żeby na nowo ustawić swój kompas moralny. Na miejscu odnajduje nowy cel w życiu: ocalić winnicę dziadka, zaoferować lokalnej ludności zrównoważoną przyszłość i odbudować więź z rodziną. Magiczny realizm łączy się w tej niekonwencjonalnej opowieści z włoskim neorealizmem, oferując widzowi szereg wzruszeń.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Kanada, Włochy

Zwiastun:
"Futro z misia" (premiera 25 grudnia 2019)

Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy (Olaf Lubaszenko), jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik (Cezary Pazura) i Żubr (Artur Dziurman) z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości „trawką”…

Gatunek: Komedia
Produkcja: Polska

Zwiastun:
"Pan T" (premiera 25 grudnia 2019)

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

Gatunek: Dramat, Komedia
Produkcja: Polska

Zwiastun:


Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.