Polecam Film
Wiadomości: DO KINA MARSZ: Faceci w czerni czy Godzilla? A może coś innego. Przegląd premier weekendu | Polecam Film

DO KINA MARSZ: Faceci w czerni czy Godzilla? A może coś innego. Przegląd premier weekendu

DO KINA MARSZ: Faceci w czerni czy Godzilla? A może coś innego. Przegląd premier weekendu
na co do kina  |  14 Czerwiec 2019 o 11:22  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Upał ciągle dokucza, na szczęście dla dzieciaków koniec roku tuż, tuż. Oceny wystawione, zatem czas na relaks. Może wybierzecie się do kina?

Od dziś do polskich kin trafiło sześć nowości. Oczywiście w ten weekend karty będą rozdawać dwa tytuły: "Godzilla II: Król potworów" oraz "Men in Black: International". Ponadto w dniu dzisiejszym po raz pierwszy zobaczymy: brytyjski dramat "Tajemnice Joan", belgijsko-polski film historyczny "Krew Boga", film familijny "Hej, sokoły!" oraz animowaną komedię "Agent Kot". Zapraszamy na krótki opis każdej z premier oraz zwiastuny."Godzilla II: Król potworów"

Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem ? trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

Gatunek: Akcji, Sci-Fi
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Men in Black: International"

Faceci w czerni zawsze chronili Ziemię przed szumowinami wszechświata. Tym razem muszą sobie poradzić z największym zagrożeniem: kretem w organizacji Men in Black.

Gatunek: Akcji, Komedia, Sci-Fi
Produkcja: USA

Zwiastun:
"Tajemnice Joan"

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji. Rok 1938. Młoda Joan (Sophie Cookson) studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo (Tom Hughes), który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej. Romantyczna idylla trwa aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Joan pracuje w ośrodku badań nad bombą atomową, gdy Leo prosi ją o przekazanie Rosjanom ściśle tajnych akt. Joan dowiaduje się, że jest tylko narzędziem w rękach ukochanego i sama musi wybrać pomiędzy miłością i zdradą swojego kraju a bliskimi i ich ocaleniem.

Gatunek: Dramat
Produkcja: Wielka Brytania

Zwiastun:
"Krew Boga"

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie "starej wiary" Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć...

Gatunek: Historyczny
Produkcja: Belgia, Polska

Zwiastun:
"Hej, sokoły!"

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

Gatunek: Familijny
Produkcja: Islandia

Zwiastun:
"Agent Kot"

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.

Gatunek: Animowany, Komedia
Produkcja: Belgia, Niemcy

Zwiastun:Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.