701
News PREMIERA TYGODNIA: Czy nowy Han Solo da się lubić? Kolejny Spin-off Star Wars w kinach - FilmPL
Film  |  24 Maj 2018 o 10:32  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
To pytanie zadaje sobie każdy fan Gwiezdnych Wojen, który z pewnością ma już na koncie obejrzanych osiem części sagi "Star Wars" oraz jednego spin-offu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", który utarł nową ścieżkę dla kolejnych spin-off'ów. Czy postać jednej z najbarwniejszych postaci sagi SW - Hana Solo, grana dotychczas przez Harrisona Forda w spin-offie zostanie właściwie odwzorowana przez Aldena Ehrenreicha?

Ubiegłotygodniowa premiera filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" na 71. Festiwalu Filmowym w Cannes rozwiała wszelkie nasze i Wasze obawy. Możecie być spokojni. Uniwersum Gwiezdnych Wojen nie zostało zaburzone nowym filmem. O to postarał się sam Ron Howard .

Ale podczas tworzenia filmu nie było tak kolorowo...

Zwiastun nr 1:


Zanim Ron Howard przejął pieczę nad filmem, próbę nakręcenia filmu podjęło aż dwóch reżyserów, których efekty nie były zadowalające. Szykowała się absolutna katastrofa. Kolejne wątpliwości budził sam aktor wytypowany do roli Hana Solo. Alden Ehrenreich według producentów oraz specjalistów nie nadawał się do tej roli. Wszystkie te przyczyny spowodowały mocne zagrożenie dla terminu premiery filmu, który dużo wcześniej zaplanowano na 25 maja 2018 roku. Przeciągała się również premiera samego zwiastuna spin-offu. Pierwszy ukazał się dopiero pod koniec stycznia 2018 roku.

Na szczęście wszystkie przeszkody zostały wyeliminowane. Po premierze filmu w Cannes, krytycy filmowi oraz inni widzowie byli pozytywnie zaskoczeni ostatecznym obrazem. Alden Ehrenreich zdał egzamin śpiewająco w roli młodego Hana Solo (pomogły dopiero dodatkowe specjalne treningi aktorskie). Ponadto aktorzy wcielający się w pozostałe role idealnie wczuli się w grane postacie, przede wszystkim Donald Glover, który zagrał młodego charyzmatycznego i pewnego siebie Lando Carlissiana.

Zwiastun nr 2:Najnowszy spin-off Gwiezdnych Wojen niewątpliwie łączy się z pozostałymi filmami gwiezdnego uniwersum w szczególności z częścią "Gwiezdne Wojny - Nowa Nadzieja", w którym to po raz pierwszy poznajemy awanturnika i przemytnika Hana Solo. W "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" dowiemy się jak główny bohater zszedł na ścieżkę przemytniczą, w jakich okolicznościach poznał Chewiego i Lando a także jak stał się właścicielem legendarnego „Sokoła Millennium”.

Jeżeli ktokolwiek z Was ma jeszcze choć cień wątpliwości co do nowego filmu, obowiązkowo powinien wybrać się do kin aby je ostatecznie rozwiać. Zatem pozostaje nam życzyć: "Niech moc będzie z Wami"...
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.