Polecam Film
Wiadomości: Czy najnowszy film Quentina Tarantino zachwyci świat? Dziś premiera w Cannes. Nowy zwiastun | Polecam Film

Czy najnowszy film Quentina Tarantino zachwyci świat? Dziś premiera w Cannes. Nowy zwiastun

Czy najnowszy film Quentina Tarantino zachwyci świat? Dziś premiera w Cannes. Nowy zwiastun
film  |  21 Maj 2019 o 17:55  |  
komentarze: (0)
  |  
7.3 (3)
Dziś o godzinie 18 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, Quentin Tarantino oficjalnie zaprezentuje swój dziewiąty film "Pewnego razu... w Hollywood.". Tak naprawdę do samego rozpoczęcia festiwalu, nie było pewne czy film Quentina zostanie wyświetlony. Wszystko za sprawą przeciągających się prac reżysera nad dopracowaniem filmu.

Nowy zwiastun filmu:


Już sam udział w konkursie głównym festiwalu był jedną wielką niewiadomą. Do 2 maja film nie widniał na liście dzieł zakwalifikowanych do konkursu głównego, mimo tego, że Quentin Tarantino zgłosił swój obraz do udziału w Festiwalu. Dopiero 2 maja, dwa tygodnie przed rozpoczęciem Festiwalu w Cannes, film został dopisany do konkursu.

Szczegółowa fabuła filmu "Pewnego razu... w Hollywood" jest trzymana w ścisłej tajemnicy. Znamy jedynie ogólny zarys fabuły oraz czas, do którego główni bohaterowie filmu Tarantino się cofnęli. Jest to przełom lat 60-tych i 70-tych dwudziestego wieku. Film opowiadaja prawdziwą historię morderstw grupy Charlesa Mansona pod koniec lat 60. XX wieku. W filmie wystąpiła sama śmietanka współczesnego Hollywoodu: Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Al Pacino, Bruce Dern, Kurt Russell, Dakota Fanning, Luke Perry, Tim Roth czy też Michael Madsen.

W konkursie głównym Festiwalu w Cannes znalazło się 20 filmów, które powalczą o główną nagrodę Złotą Palmę, jednak to film Quentina Tarantino budzi największe zainteresowanie i ciekawość. Kontrowersyjny twórca 25 lat temu zdobywając Złotą Palmę za "Pulp Fiction" dosłownie zatrząsł światem kina. Nikt bowiem wcześniej nie widział filmu, w którym przemoc, groteska oraz wyrafinowane dialogi połączone w niekonwencjonalny, a normalny dla filmów Quentina sposób - zachwycą cały świat. Takie oczekiwania są również i dziś wobec filmu "Pewnego razu... w Hollywood.". Dlatego też Tarantino musiał go wręcz dopieścić, stąd opóźnienia w postprodukcji.

Godzinę przed premierą, przed kinami, w których będzie wyświetlany film Tarantino, tworzą się długie kolejki. Ludzie dosłownie walczą o to, kto znajdzie się na sali kinowej i obejrzy dziewiąte dzieło Quentina Tarantino. Takich emocji nie było chyba od początku istnienia Festiwalu w Cannes.

Teaser filmu:


Reżyser na kilkanaście godzin przed premierą "Pewnego razu... w Hollywood" w Cannes, wystosował otwartą prośbę w formie pisma do wszystkich tych (w szczególności dziennikarzy i krytyków), co już zobaczą jego obraz, aby nie zdradzali szczegółów fabuły oraz konstrukcji filmu tym, którzy go jeszcze nie widzieli. Oto jego treść:

"Kocham kino. Wy kochacie kino. To podróż, w której chodzi o to żeby odkrywać historię po raz pierwszy. Pracowaliśmy razem z całą ekipą żeby stworzyć coś oryginalnego i wyjątkowego, dlatego bardzo was proszę, żebyście nie ujawniali w swoich recenzjach niczego, co sprawi, że widzowie, którzy zobaczą film później nie zostaną zaskoczeni tak samo jak wy".


Zatem czekamy z niecierpliwością na oficjalną premierę w polskich kinach 9 sierpnia no i oczywiście trzymamy kciuki, aby film zdobył główną nagrodę na Festiwalu w Cannes.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.