662
News Polski Box Office: trzeci Więzień labiryntu pokonany przez polskie komedie - FilmPL
BoxOffice  |  01 Luty 2018 o 07:52  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Kolejne czwarte zestawienie polskiego box office'u w tym roku zaskoczył. Polskie komedie "Podatek od miłości" oraz "Narzeczony na niby" pokonały trzecią część przygód Thomasa i przyjaciół w filmie "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" . Łącznie w miniony weekend do polskich kin wybrało się 890 tysięcy osób. Przejdźmy do szczegółów.

Na pierwszym miejscu uplasował się nowy lider a zarazem nowość "Podatek od miłości" . Najnowsza polska komedia romantyczna przyciągnęła w premierowy weekend ponad 210 tysięcy widzów. Być może ten tłum to efekt ferii zimowych, które kończyły pierwsze województwa.

Zwiastun filmu "Podatek od miłości"


Na drugie miejsce z pierwszego spadła inna polska komedia "Narzeczony na niby" . Dotychczasowy lider nie dał rady nowej komedii. Film w trzeci weekend wyświetlania zobaczyło 101 tysięcy osób (łącznie już 815 tysięcy).

Zwiastun filmu "Narzeczony na niby"


Trzecie miejsce i ostatnie miejsce na podium zajęła premiera kinowa "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" . Trzecia część "Więźnia labiryntu" zanotowała frekwencję na poziomie zaledwie 97 tysięcy widzów. Być może przyczyną jest bardzo duża liczba polskich premier kinowych ostatniego weekendu (dziewięć pełnometrażowych oraz trzy krótkometrażowe). Warto jednak zanotować że polskie otwarcie trzeciego "Więźnia labiryntu" jest najlepsze ze wszystkich trzech części: "Więzień labiryntu" - 38 tysięcy osób, "Więzień labiryntu: Lek na śmierć"


Czwarte miejsce w zestawieniu polskiego box office'u zajął świetny dramat "Cudowny Chłopak" . Film zobaczyło w drugi weekend wyświetlania 86 tysięcy osób.

W pierwszej dziesiątce notowania uplasowały się jeszcze dwie nowości. Pierwszą z nich jest animacja "Gnomy rozrabiają" z wynikiem 63 tysięcy oraz piąte miejsce w zestawieniu. Drugą z nowości jest głośny film "Wszystkie pieniądze świata", który zanotował frekwencję tylko 34,5 tysiąca osób. Ale nie to jest najważniejsze. Film jest głównie rozpoznawalny i popularny z powodu seksafery z Kevinem Spacey'em w roli głównej. Aktor był pewniakiem do najważniejszych nagród filmowych za rolę drugoplanową męską w "Wszystkie pieniądze świata" . Gdy sprawa molestowania seksualnego wyszła na jaw, reżyser filmu Ridley Scott bez chwili zastanowienia zastąpił Kevina innym aktorem Christopherem Plummerem. Ponadto w ekspresowym tempie nakręcił "dokrętki" z udziałem nowego aktora i film planowo trafił do kin.

Zwiastun "Wszystkie pieniądze świata"


Całe zestawienie Box Office Polska.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.