769
News Kler przekroczył magiczne 4 miliony widzów i pokonał Avatara - FilmPL
BoxOffice  |  23 Październik 2018 o 09:00  |  
komentarze: (0)
  |  
9 (1)
4 144 061 widzów. Taki wynik osiągnął film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego po trzech tygodniach i czterech weekendach wyświetlania. Tym samym film wspiął się w zestawieniu frekwencji polskiego box office wszechczasów po 1989 roku na czwarte miejsce - tuż za podium, a co najważniejsze pokonał dwa kultowe zagraniczne tytuły "Avatar" oraz "Titanic" .

Trzy pierwsze miejsca na "pudle" okupują od dawna lekturowe polskie filmy, na których wynik frekwencyjny pracowały rzesze uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Na pierwszy miejscu znajduje się "Ogniem i mieczem" z frekwencją 7,15 miliona widzów, na drugim "Pan Tadeusz" z wynikiem 6,16 miliona osób a na trzecim "Quo vadis" (4,3 miliona). "Kler" już w tym tygodniu ma ogromną szansę wskoczyć na trzecie miejsce. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia film Smarzowskiego zobaczyło 560 tysięcy osób.

Zwiastun filmu "Kler"


Warto również zaznaczyć istotny fakt. "Kler" zarobił od premiery tylko w Polsce już 70 milionów złotych co czyni go jednym z najbardziej dochodowych filmów w polskich kinach. Film będzie można zobaczyć również poza granicami Polski, m.in. w Austrii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii film zarobił już 1,32 miliona dolarów co jest najlepszym wynikiem otwarcia polskiej produkcji poza granicami Polski.

"Kler" trafił do kin 28 września. Przedstawia historię trzech księży i porusza tak poważne problemy w polskim kościele m.in. korupcję oraz pedofilię.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.