281
News Dinozaury wracają do kin po 14 latach nieobecności jako nowy dominator - FilmPL
BoxOffice  |  15 Czerwiec 2015 o 18:25  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Bardzo długo wszyscy fani prehistorycznych gadów czekali na powrót dinozaurów do kin. Od premiery pierwszego filmu "Park jurajski" minęły już 22 lata (9 czerwca) jednak mimo upływu czasu popularność filmów spod znaku Tyranozaura Rexa nie spadła.

Mało tego. Nawet wzrosła. Najnowsza część "Jurassic World" od 10 czerwca gości na ekranach 66 krajów całego świata. W ciągu 5 dni wyświetlania, film zarobił w USA ponad 204 miliony dolarów, poza - 307 milionów dolarów. Łącznie film zarobił na całym świecie ponad 511 milionów dolarów, co jest zdecydowanym rekordem otwarcia w historii kina.

W USA wynik otwarcia filmu "Jurassic World" ustąpił jedynie dotychczasowemu liderowi "Avengers" jedynie o 3 miliony dolarów (dinozaury wstępnie zarobiły 204 mln $ natomiast superbohaterowie zarobiły na otwarciu 207 mln $). Niewykluczone, że wynik ten może się jeszcze zmienić, gdyż 204 mln $ to szacunkowe dane.

W tym roku w USA "Jurassic World" osiągnęły najlepszy wynik otwarcia i co ciekawe jest to drugi z rzędu kolejny rekordowy wynik Universal Pictures. Warto wspomnieć, że w kwietniu poprzednia produkcja Universal Pictures "Szybcy i wściekli 7" zarobiła na otwarciu ponad 400 milionów dolarów na całym świecie (150 mln.$ w USA, poza 250 mln.$).

Poza USA "Jurassic World" pobił rekordy oglądalności (a co za tym idzie wpływów z biletów) w takich krajach jak Chiny (100,8 mln $), w Wielkiej Brytanii i Irlandii (29,6 mln $), Korei Południowej (14,4 mln $) i Australii (12,1 mln $). Ogromną popularnością film cieszył się również w Meksyku (16,2 mln $), Francji (12,5 mln $) oraz Niemczech (11 mln $).

"Jurassic World" swoją popularnością zagarnął prawie całą publiczność. Drugie miejsce w światowym Box Office zajął film katastroficzny "San Andreas" z wpływami 42,5 milionów dolarów. Ostatnie miejsce na podium zajęła "Agentka" z 13,5 mln$ wpływów.

Kolejne miejsca zajęły "Naznaczony: rozdział 3" (6,7 mln $) oraz "Mad Max: Na drodze gniewu" (5,4 mln $).
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.