Wiadomości: BOX OFFICE USA: To: Rozdział 2 najlepszy mimo słabego otwarcia | Polecam Film

BOX OFFICE USA: "To: Rozdział 2" najlepszy mimo słabego otwarcia

BOX OFFICE USA: "To: Rozdział 2" najlepszy mimo słabego otwarcia
BoxOffice  |  10 Wrzesień 2019 o 09:59  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Kolejny słaby weekend w amerykańskich kinach za nami. Zgodnie z oczekiwaniami, horror "To: Rozdział 2" rozpoczął przygodę w kinach od pierwszego miejsca. Niestety oczekiwania były większe...

Pennywise po raz drugi zaczął straszyć, jednak efekt końcowy nie przełożył się na wysokość wpływów, które po premierowym weekendzie kształtują się na poziomie 91 milionów dolarów. To o 32 miliony $ mniej od wyniku, jaki osiągnęła pierwsza część filmu "Top Gun: Maverick". Na świecie druga część osiągnęła wpływy w wysokości 185 milionów zielonych.
Reszta zestawienia nie wygląda już tak kolorowo. Drugi w zestawieniu film "Świat w ogniu" zarobił w zakończony weekend niespełna 6 mln.$. W sumie w USA film po trzech miesiącach osiągnął wynik 53,4 miliona dolarów. Ten wynik świadczy tylko o tym, że cała seria "W ogniu" jest po prostu słaba i amerykanie wolą pójść np. na horror.

Na trzecim miejscu wylądował film "Grzeczni chłopcy", który świetnie się trzyma czołówki mimo czwartego weekendu w amerykańskich kinach. Obraz zarobił 5,5 miliona dolarów, w sumie zaś 67 mln.$.Tak wygląda podium. Tuż za nim na czwartym miejscu uplasował się niezmordowany "Król Lew", który mimo ósmego weekendu ma się bardzo dobrze. Być może jest to zasługa słabej frekwencji, dzięki której starsze lub słabsze filmy zyskują mimo niskich wpływów. Jednak "Król Lew" jest inny. Fakt, film zarobił 4,3 miliona dolarów za ostatni weekend, ale w sumie tylko w samych USA, zarobił 529 milionów dolarów, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii wśród animacji.

Piątą pozycję zajmuje spin-off "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". 3,9 miliona dolarów przychodów nie jest rewelacyjnym wynikiem. Na szóstym miejscu (jak poprzednio) znajduje się dramat sportowy "Overcomer" (3,7 mln.$). Z kolei film "Dora i Miasto Złota" skorzystał na słabym weekendzie, powracając do zestawienia TOP10. Siódme miejsce i wynik na poziomie 2,35 miliona dolarów to wszystko na co stać Dorę i przyjaciół. Ósme i dziewiąte miejsce zajmują horrory, odpowiednio "Zabawa w pochowanego" (2,31 mln.$) oraz "Upiorne opowieści po zmroku" (2,3 mln.$).Ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce po raz trzeci z rzędu zajął film Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood", który zarobił 2,17 miliona dolarów. Łącznie film osiągnął w samych USA 134 miliona dolarów, na świecie zaś jest to 310 milionów baksów, przy 90 milionowym budżecie film zarobił już swoje...

Pełne zestawienie znajdziecie TUTAJ.


Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.