753
News BOX OFFICE USA: Nowe mega szczęki wykonały niemożliwą misję - FilmPL
BoxOffice  |  14 Sierpień 2018 o 08:04  |  
komentarze: (0)
  |  
5.9 (15)
Za nami kolejny weekend w amerykańskich kinach. Mamy nowego lidera zestawienia box office, film akcji "The Meg" . Film nawiązuje do słynnej serii thrillerów z rekinem w roli głównej sprzed lat - "Szczęki" . W filmie "The Meg" główną rolę gra Jason Statham, a sam obraz w premierowy weekend zarobił 45 milionów dolarów. Jest to najlepszy wynik otwarcia wśród filmów w kategorii horror/terror, których akcja dzieje się w wodzie.

Zwiastun "The Meg"


Drugie miejsce w rankingu zajął były lider "Mission: Impossible - Fallout" . Szósta odsłona misji niemożliwej po trzecim weekendzie zarobiła 19,3 miliona dolarów, od premiery to już 161 milionów $ i być może film osiągnie najlepszy wynik w USA z całej serii filmów o przygodach Ethana Hunta.

Na trzecim miejscu uplasowała się produkcja Disneya "Krzysiu, gdzie jesteś?" z wynikiem niespełna 13 milionów dolarów wpływów. Film zarobił w sumie już 50 milionów dolarów, co jest najlepszym wynikiem pośród wszystkich filmów z Kubusiem Puchatkiem w roli głównej.

Zwiastun "Krzysiu, gdzie jesteś?"


Tuż za podium, czwarte i piąte miejsce zajęły nowości kinowe: na czwartym - horror "Slender Man" z wynikiem 11,4 miliona $, na piątym - film Spike'a Lee "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" z wpływami niespełna 11 milionów dolarów.

Po czwartym weekendzie wyświetlania, komedia muzyczna "Mamma Mia: Here We Go Again!" notuje kolejny spadek, tym razem na siódme miejsce w zestawieniu. Kontynuacja hitu sprzed 10 lat niestety nie zachwyciła niczym nowym co w znacznym stopniu przełożyło się na wyniki ze sprzedaży biletów - łącznie jest to niespełna 104 miliony dolarów.

Zwiastun "Mamma Mia: Here We Go Again!"


Na dziewiątym miejscu uplasował się "Hotel Transylwania 3", który w piąty weekend wyświetlania zarobił 5,2 miliona dolarów, w sumie zaś zarobił 147 milionów $.

Na ostatnim miejscu top 10 amerykańskiego box office znalazł się "Ant-Man i Osa" . Film z Universum Marvela zarobił w ostatni weekend 4 miliony dolarów, łącznie to 203,5 miliona $, wynik plasujący drugą część Ant-Mana na 16 miejscu wśród filmów Marvela w USA.

W zbliżający się weekend w amerykańskich kinach będą mieć swoją premierę m.in.: "Eskorta" czy "Alfa" .

Pełne zestawienie amerykańskiego box office'u zobaczycie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.