Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: Król jest tylko jeden. Król Lew liderem z rekordem lipca | Polecam Film

BOX OFFICE USA: Król jest tylko jeden. "Król Lew" liderem z rekordem lipca

BOX OFFICE USA: Król jest tylko jeden. "Król Lew" liderem z rekordem lipca
boxoffice  |  24 Lipiec 2019 o 07:48  |  
komentarze: (0)
  |  
6 (2)
Miniony lipcowy weekend w amerykańskich kinach zdominowany został przez najnowszą produkcję Disneya "Król Lew". Film zarobił 192 miliony dolarów!

To ósmy wynik otwarcia wszech czasów w USA, trzeci wakacyjny wynik otwarcia oraz najlepsze lipcowe otwarcie wszech czasów. Poprzedni lipcowy premierowy rekord należał do filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II" i wynosił 169 milionów dolarów. Na całym świecie "Król Lew" zarobił już 564 miliony $.Dobry wynik filmu Disneya spowodował mocne zawirowania w rankingu. "Spider-Man: Daleko od domu" spadł na drugie miejsce w zestawieniu osiągając wpływy na poziomie 21 milionów zielonych (to o ponad 50% mniejsze wpływy od wyniku w poprzedni weekend). Film Marvela w USA po 3 tygodniach na wielkim ekranie ma na koncie 322 mln.USD, globalnie Spider-Man zbliżył się już do miliarda dolarów (975 milionów $).

Ostatnie miejsce na podium zajęła produkcja Disney-Pixar "Toy Story 4". 15,5 miliona dolarów to przyzwoity wynik w 5 weekendzie wyświetlania filmu. Łącznie Chudy i przyjaciele przytulili w USA 378 milionów dolarów, łącznie na świecie to już wynik w wysokości 863 milionów USD.

Pozostałe filmy w TOP10 rankingu box office USA zanotowały wyraźne spadki wpływów i przesunęły się w dól zestawienia (poza filmem "Yesterday" utrzymującym piątą pozycję).Ciekawie zapowiada się najbliższy weekend w amerykańskich kinach, gdyż do kin wejdzie długo oczekiwany kolejny film Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood" ze znakomitą obsadą.

Pełne zestawienie rankingu box office USA za ostatni weekend znajdziecie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.