Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: John Wick 3 detronizuje Avengersów. Avatar traci drugie miejsce | Polecam Film

BOX OFFICE USA: "John Wick 3" detronizuje "Avengersów". "Avatar" traci drugie miejsce

BOX OFFICE USA: "John Wick 3" detronizuje "Avengersów". "Avatar" traci drugie miejsce
boxoffice  |  20 Maj 2019 o 08:10  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Amerykańska dominacja "Avengers: Koniec gry" zakończyła się po zaledwie trzech tygodniach. Film Marvela z wielką pompą pobił rekord otwarcia, teraz z wielkim impetem zaliczył tzw. "doła". Filmem, który strącił lidera z pierwszego miejsca jest "John Wick 3".Po fenomenalnym weekendzie otwarcia filmu "Avengers: Koniec gry" większość nie sądziła, że ta passa zakończy się tak szybko. Wszyscy wiedzieli, że mający w ten weekend premierę film "John Wick 3" namiesza w zestawieniu, ale że aż tak? Trzecia część Wicka zarobiła szacunkowe 57 milionów dolarów! Jest to zdecydowanie najlepszy wynik pośród całej serii "Johna Wicka". Dotychczasowy najlepszy wynik otwarcia należący drugiej części "Wicka" został pobity niemal dwukrotnie.

"Avengersi" w czwarty weekend wyświetlania zarobili szacunkowe 29,5 miliona dolarów. Łącznie w rankingu wpływów w amerykańskich kinach film osiągnął wynik 770 milionów dolarów tym samym zrzucając z drugiego miejsca film "Avatar" (który zarobił w USA łącznie 760,5 miliona dolarów).Na trzecim miejscu wylądował "Pokémon: Detektyw Pikachu" (spadek z drugiego miejsca) z szacowanym wynikiem 24,8 miliona zielonych. Jest to o 54% mniejszy zysk ze sprzedaży w stosunku do zarobionych pieniędzy w premierowy weekend.

Tuż poza podium uplasowała się druga nowość tego weekendu - film "Był sobie pies 2", który na otwarcie zarobił 8 milionów dolarów. Piąte miejsce okupują "Oszustki" (spadek z trzeciego) z 6 milionami $ na koncie za ostatni weekend. W zestawieniu TOP 10 amerykańskiego box office'u znalazła się jeszcze jedna nowość - amerykański romans "Słońce też jest gwiazdą", który zaliczył słabe otwarcie na poziomie przewidywanych 2,6 miliona dolarów.

Wszystkie wyżej wskazane wpływy są wpływami szacunkowymi. Zestawienie zawierające pełne wyniki zostanie zaprezentowane w dniu jutrzejszym.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.