722
News BOX OFFICE USA: Iniemamocni 2 atakują rekord otwarcia wśród animacji - FilmPL
BoxOffice  |  18 Czerwiec 2018 o 19:37  |  
komentarze: (0)
  |  
5.4 (16)
Zakończył się kolejny weekend w amerykańskich kinach. Większość widzów, które wybrały się na film, wybrało jeden tytuł: "Iniemamocni 2" . Najnowsza animacja Dineya/Pixara zarobiła ponad 182 miliony dolarów, co jest nowym rekordem otwarcia wśród animacji w USA. Poprzedni należał do animacji "Gdzie jest Dory?", który był na poziomie 135 milionów dolarów.

Zwiastun "Iniemamocni 2"


Na całym świecie (łącznie z USA) "Iniemamocni 2" zarobiły około 259 milionów, jednakże w wielu krajach film jeszcze nie wszedł do kin - w Polsce animacja będzie miała premierę dopiero za miesiąc 13 lipca 2018 roku.

Tym samym "Iniemamocni 2" zdemolował konkurencję. Na drugim miejscu uplasowała się ubiegłotygodniowa premiera "Ocean's 8" z wynikiem 18,6 miliona dolarów. Trzecie miejsce zajęła druga nowość film "Berek" z 14,9 miliona $.

Zwiastun "Berek"


"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" z porażająco niskim wynikiem 10 milionów dolarów (w sumie tylko niespełna 194 miliony po zaledwie 4 tygodniach wyświetlania) zajął dopiero 4 miejsce w rankingu box office USA.

Tuż za Hanem Solo znalazł się "Deadpool 2", który również nie popisał się wynikiem. 8,7 miliona $ do rekordów nie należy ale i tak w sumie film ten zarobił ponad 100 milionów dolarów więcej niż spin-off "Gwiezdnych Wojen" tylko w samych USA.

Film Marvela "Avengers: wojna bez granic" powoli opuszcza pierwszą dziesiątkę zestawienia. 8 tygodni od premiery film zarobił przyzwoite 5,4 miliona $. W sumie trzecia część "Avengers" tylko w USA zarobiła 664 miliony dolarów, co jest czwartym wynikiem wszech czasów w USA, w ostatnim tygodniu Avengersi wyprzedzili film "Titanic" . Na całym świecie "Avengers: wojna bez granic" przekroczył magiczną kwotę 2 miliardów dolarów!!! Tego wyczynu dokonały jeszcze tylko trzy filmy: "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" .

Zwiastun "Avengers: wojna bez granic"


Pełne wyniki amerykańskiego box office'u będą dostępne TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.