Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: Hobbs i Shaw nadal najlepsi. Nowości atakują | Polecam Film

BOX OFFICE USA: Hobbs i Shaw nadal najlepsi. Nowości atakują

BOX OFFICE USA: Hobbs i Shaw nadal najlepsi. Nowości atakują
boxoffice  |  13 Sierpień 2019 o 09:37  |  
komentarze: (0)
  |  
5.5 (2)
Po bardzo owocnym lipcu, w sierpniu w amerykańskich kinach nastała stagnacja. Miniony weekend przyniósł wyświetlanym filmom bardzo niskie wpływy. Liderem zestawienia nadal jest "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", jednak tuż nim toczy się prawdziwa walka pomiędzy filmami wyświetlanymi od ponad tygodnia a premierami wkraczającymi na wielki ekran.

Tak jak już wspomnieliśmy, pierwsze miejsce po raz drugi okupuje film z rodziny "Fast&Furious"- "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw". Film dosłownie zanurkował z wpływami za ostatni weekend, które po drugim weekendzie kształtują się na poziomie 25 milionów dolarów. Jest to prawie 60% spadek w stosunku do wpływów z premierowego weekendu. Łącznie w samych USA film zarobił 108 milionów $, na całym świecie zaś 332 miliony $.Przekładaniec czas zacząć. Na drugim miejscu znalazła się pierwsza z nowości kinowych - horror "Upiorne opowieści po zmroku". Historia upiornej rodziny Bellows przyniosła filmowi niespełna 21 milionów dolarów wpływów za premierowy weekend. Zważywszy, że film kosztował 25 milionów, to niezły wynik.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje "Król Lew", który pomimo 4 tygodnia, bardzo dzielnie się trzyma. Remake animacji z lat 90-tych w miniony weekend zarobił przyzwoite 20 milionów dolarów. W samych USA film zbliża się do 0,5 miliarda (obecnie jest to 473 miliony $). Na całym świecie film ma na koncie już 1,337 miliarda dolarów, i za chwilę wkroczy do pierwszej dziesiątki filmów wszech czasów (aktualnie jest na 12 pozycji i do 10 miejsca brakuje mu niespełna 9 milionów dolarów).

I kolejna nowość tuż za podium czyli filmowa wersja bajki dla dzieci "Dora i przyjaciele" pod tytułem "Dora i Miasto Złota". Film w weekend otwarcia osiągnął wynik 17,4 mln.$.

Piąte miejsce to nie lada zaskoczenie. Znakomita obsada i znakomity reżyser no i kolejny znakomity film Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood" nie pomogły. Film szybko spada w zestawieniu. Po trzecim weekendzie film zarobił skromne 11,7 miliona dolarów, a w sumie nieznacznie przekroczył 100 milionów dolarów. Wyniki nie zachwycają, ale i tak w porównaniu do poprzednich filmów Tarantino "Bękarty wojny" oraz "Django", są to wyniki bardzo przyzwoite.Kolejne dwie pozycje w rankingu TOP10 amerykańskiego box office'u zajmują nowości kinowe: kolejno "Sztuka ścigania się w deszczu" z 8 milionami dolarów w weekend otwarcia oraz "Królowe zbrodni" (5,5 miliona dolarów).

Ósme i dziewiąte miejsce w zestawieniu zajmują stare wygi: "Spider-Man: Daleko od domu" oraz "Toy Story 4", który w Polsce dopiero w miniony weekend miał swoją premierę. W USA czwarta część przygód zabawek po 8 weekendzie wyświetlania osiągnęła wynik 4,5 miliona zielonych (łącznie w USA to już 420 mln.$).

Ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu zajmuje piąta nowość - dokument muzyczny "Bring the Soul: The Movie" z wynikiem 2,3 miliona dolarów przychodów ze sprzedaży biletów.

Pełne zestawienie zobaczycie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.