709
News BOX OFFICE USA: Han Solo ma problemy - najgorsze wyniki z rodziny Star Wars - FilmPL
BoxOffice  |  06 Czerwiec 2018 o 13:05  |  
komentarze: (0)
  |  
4.8 (13)
Amerykańskie kina w miniony weekend przeżyły istny kryzys frekwencyjny. Jednak najgorsza wiadomość dotyczy lidera box office'u filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" .

Po ubiegłotygodniowym premierowym mało udanym weekendzie, "Han Solo" w drugi weekend wyświetlania zarobił w USA zaledwie 29,4 miliona dolarów (to o 65% mniejsze wpływy od premierowego weekendu). W sumie w samych USA łączne wpływy z filmu to zaledwie 148 milionów $, zaś na całym świecie 267,3 miliona $. Warto wspomnieć, że według szacunków produkcja oraz reklama filmu kosztowała około 400 milionów dolarów.

Zwiastun "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie"


Przyczyn takiego stanu rzeczy jest lub mogło być kilka. Po pierwsze premiera filmu "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" wypadła w podobnym okresie co "Deadpool 2" oraz najsilniejszy w tym roku "Avengers: wojna bez granic" . Kolejnym powodem mogły być spore problemy podczas kręcenia filmu (dwukrotna zmiana reżysera, negatywne opinie grającego Hana Solo - Aldena Ehrenreicha).

Drugie miejsce w rankingu zajął wcześniej wspomniany "Deadpool 2", który w trzeci weekend wyświetlania zarobił 23,2 miliona dolarów, łącznie ma już na koncie 255 milionów w samych USA (na całym świecie to już 600 milionów $).

Zwiastun "Deadpool 2"


Trzecie miejsce w zestawieniu box office USA zajęła premiera kinowa "41 dni nadziei" . Najnowszy dramat z obsadą: ]Sam Claflin oraz Shailene Woodley zarobił 11,6 miliona dolarów.

Tuż za podium znalazł się tegoroczny lider "Avengers: wojna bez granic" . Trzecia część przygód drużyny superbohaterów Avengers 1,5 miesiąca od premiery zarobił ostatni weekend w USA zarobił 10,5 miliona dolarów, w sumie to już 643 miliony, co jest szóstym wynikiem w USA wszech czasów. Na całym świecie Avengersi zbliżają się do 2 miliardów (brakuje im 33 miliony dolarów).

W najbliższy weekend do amerykańskich kin wejdą m.in. filmy "Ocean's 8" oraz "Hotel Artemis" .

Pełne zestawienie BOX OFFICE USA dostępne jest TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.