Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: Godzilla wygrał minimalnie z Aladynem i Rocketmanem | Polecam Film

BOX OFFICE USA: Godzilla wygrał minimalnie z Aladynem i Rocketmanem

BOX OFFICE USA: Godzilla wygrał minimalnie z Aladynem i Rocketmanem
boxoffice  |  04 Czerwiec 2019 o 11:04  |  
komentarze: (0)
  |  
9 (1)
Amerykańskie kina opanowały potwory. Do kin wszedł właśnie film "Godzilla II: Król potworów". Niestety oczekiwania co do premierowego weekendu były dużo wyższe. Widzowie w pierwszy weekend wyświetlania Godzilli zostawili w kasach kinowych łącznie 47,8 miliona dolarów. Jest to niestety wynik o połowę niższy od kwoty otwarcia poprzedniej części z 2014 "Godzilla" (93,2 miliona dolarów).Na drugie z pierwszego spadł niespodziewanie "Aladyn". Dlaczego niespodziewanie. A to dlatego, że wynik nowego filmu Disneya to 43 milionów dolarów, zatem jest niewiele niższy od wyniku osiągniętego przez Godzillę. "Aladyn" łącznie w USA ma na koncie 185,5 miliona dolarów, co oznacza że koszty produkcji już się wróciły, i film zaczął na siebie zarabiać.Ostatnie miejsce na podium zajęła biografia o życiu i twórczości Eltona Johna "Rocketman" z Taronem Egertonem w roli głównej. Film zarobił na otwarcie 25,7 miliona dolarów.

Kolejna nowość, horror "Ma" zajął miejsce czwarte z wynikiem 18,1 miliona dolarów. Jest to zarazem ostatnia nowość w zestawieniu TOP10 box office'u USA.

Kolejne pozycje osiągnęły słabe wyniki, piąte miejsce zajął "John Wick 3" (11 milionów dolarów), szóste - film "Avengers: Koniec gry" z wynikiem 8 milionów dolarów. Avengersi łącznie zarobili w USA 816 milionów $, co praktycznie przekreśla pobicie rekordu wpływów w USA, który należy do "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" i wynosi 936,6 milionów $. Film jednak ma szanse na pobicie rekordu wpływów na całym świecie. Aktualnie "Avengers: Koniec gry" zarobił na całym globie 2,714 miliarda dolarów. Do lidera, filmu "Avatar" brakuje mu 74 miliony dolarów, co realnie przybliża film do rekordu wszech czasów.Siódmy "Pokémon: Detektyw Pikachu" nie zachwycił. Po czwartym weekendzie wyświetlania film zarobił niespełna 7 milionów dolarów, a łącznie 131 milionów zielonych.

Najgorszymi wynikami nie mogą się pochwalić filmy zajmujące ósmą pozycję "Szkoła melanżu" (wynik 3,3 miliona dolarów za ostatni weekend i łącznie tylko 14,3 miliona $) oraz dziewiątą "Brightburn: Syn ciemności" (2,5 miliona $ w ostatni weekend, łącznie również 14,3 miliona $). Ostatnie miejsce zajęły "Oszustki" z wynikiem niewiele ponad 1 milion $.

Pełne zestawienie rankingu zobaczycie TUTAJ.

W najbliższy weekend premierę będą mieć między innymi filmy "Sekretne życie zwierzaków domowych 2" oraz "X-Men: Mroczna Phoenix".
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.