Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: Dumbo wleciał na szczyt w słabym amerykańskim weekendzie | Polecam Film

BOX OFFICE USA: "Dumbo" wleciał na szczyt w słabym amerykańskim weekendzie

BOX OFFICE USA: "Dumbo" wleciał na szczyt w słabym amerykańskim weekendzie
boxoffice  |  02 Kwiecień 2019 o 10:30  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Za nami kolejny weekend. W USA był to niewątpliwie jeden ze słabszych weekendów 2019 roku. Tą sytuację wykorzystał film Disneya "Dumbo", który zadebiutował w amerykańskich kinach i od razu wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu. Film zarobił niespełna 46 milionów dolarów. Warto wspomnieć że film w sumie na całym świecie w pierwszy weekend wyświetlania zgarnął 119 milionów dolarów, z czego 73 poza granicami USA.

Zwiastun "Dumbo"


Na drugie miejsce (z pierwszego) spadł horror "To my" zarabiając w drugi weekend ponad 33 miliony dolarów. Jest to niewątpliwie dobry wynik jak na horror przystało. Film w sumie zarobił ponad 127 milionów dolarów przy 20 milionach kosztów produkcji oraz reklamy.

"Kapitan Marvel" spadł na trzecie miejsce. Film Marvel Stiudios wzbogacił się o 20,5 miliona dolarów, w sumie w USA zarobił 354 miliony $, co plasuje najnowszą produkcję Marvela na 11 miejscu w rankingu świata MCU. Film ma jeszcze dosłownie 3 tygodnie na poprawę wyniku, zanim do kin wejdzie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji 2019 - "Avengers: Koniec gry" - premiera w Polsce już 25 kwietnia.

Zwiastun "Kapitan Marvel"


Tuż za podium uplasowała się druga z nowości, dramat "Nieplanowane", który zarobił 6,4 miliona dolarów. Słaby wynik osiągnęły animacje: "Kraina cudów" oraz "Jak wytresować smoka 3" . Filmy te zajęły odpowiednio szóste (5 milionów $) oraz siódme miejsce (4,4 miliona $). W szczególności niskie wpływy animacji "Jak wytresować smoka 3" przyczyniły się do ogólnego wyniku filmu, który na chwilę obecną jest najsłabszą częścią z serii "Jak wytresować smoka". Ostatnie miejsce w rankingu TOP 10 zajęła premierowa komedia "The Beach Bum" z zaledwie 1,7 milionowym wynikiem.

W najbliższy weekend premierę będzie mieć m.in. "Shazam!", który z pewnością zmieni całe zestawienie.

Pełne zestawienie aktualnego Box Office'u USA zobaczycie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.