726
News BOX OFFICE USA: Dinozaury ponownie bezkonkurencyjne - FilmPL
BoxOffice  |  26 Czerwiec 2018 o 21:32  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Kolejny weekend za nami. Zgodnie z oczekiwaniami, długo oczekiwana premiera w USA "Jurassic World: Upadłe królestwo" zajęła pierwsze miejsce w rankingu zarabiając 148 milionów dolarów. Wynik rewelacyjny, ale... daleko mu do wyniku otwarcia poprzedniej części serii Parku Jurajskiego "Jurassic World", który w premierowy weekend pobił wówczas rekord wyniku otwarcia z 208 milionami $.

Zwiastun "Jurassic World: Upadłe królestwo"


Na drugie miejsce z pierwszego spadła animacja "Iniemamocni 2", która mimo to zgarnęła w drugi weekend wyświetlania rewelacyjne 80 milionów zielonych. W sumie super-rodzinka osiągnęła wynik 350 milionów $ tylko w samych USA. Na świecie wpływy sięgają pół miliarda dolarów!!!

Zwiastun "Iniemamocni 2"


Ostatnie miejsce na "pudle" zajęła komedia kryminalna "Ocean's 8" . Rewelacyjna obsada filmu spod znaku "Ocean's" nie pomogła w osiąganiu dobrych wyników. Film zarobił w trzeci weekend 11,5 miliona dolarów, w sumie zaś przekroczyła 100 milionów $.

Zwiastun "Ocean's 8"


Cały czas sprawdzamy, co dzieje się z filmem "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", który śmiało możemy już określić mianem rozczarowania roku. Film kosztował około 400 milionów dolarów. Po sześciu tygodniach wyświetlania w USA, film zarobił zaledwie 202 miliony dolarów (w ostatni weekend zaledwie 4,5 miliona $). Na całym świecie jest to 355 milionów, co nawet nie zwraca kosztów produkcji i promocji spin-offu spod znaku "Star Wars".

"Avengers: wojna bez granic" zaś konsekwentnie utrzymuje się w pierwszej 10 rankingu Box Office USA z wynikiem 2,6 miliona dolarów (to już 9 weekend) a w sumie 670 milionów dolarów wpływów w USA. Niestety film nie pokona swojego rodzimego konkurenta, filmu "Czarna Pantera", który osiągnął wynik w USA na poziomie 700 milionów $. Na świecie Avengersi zarobili 2 miliardy 31 milionów dolarów. Do trzeciego w rankingu wszech czasów filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" brakuje mu niespełna 37 milionów $.

W najbliższy weekend do kin w USA trafią m.in. dwa ważne tytuły, które mogą namieszać w najbliższym zestawieniu amerykańskiego box office'u: "Sicario 2: Soldado" oraz "Uncle Drew" .

Pełne zestawienie aktualnego box office'u USA znajdziecie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.