731
News BOX OFFICE USA: dinozaury i iniemamocni nie zwalniają tempa - FilmPL
BoxOffice  |  04 Lipiec 2018 o 07:57  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Miniony weekend w amerykańskich kinach upłynął pod znakiem dinozaurów oraz iniemamocnych. Frekwencja a co za tym idzie wpływy do kasy kin mocno odbiegały od normy. Jednym z powodów mogło być rozpoczęcie świętowania przez wielu Amerykanów zbliżającego się święta Dnia Niepodległości 4 lipca.

Na pierwszym miejscu zestawienia, niezmiennie plasuje się "Jurassic World: Upadłe królestwo" . Film w drugi weekend wyświetlania w amerykańskich kinach zarobił 61 milionów dolarów, w sumie 266 milionów $. Warto wspomnieć, że film na całym świecie zbliża się do magicznego 1 miliarda dolarów (aktualnie jest to 943 miliony - stan po ostatnim weekendzie).

Zwiastun "Jurassic World: Upadłe królestwo"


Drugie miejsce należy do animacji "Iniemamocni 2", która zgarnęła 46,5 miliona $, w sumie w USA już 440 milionów. Poza granicami Stanów Zjednoczonych wpływy nie są już tak duże jak w przypadku "Świata Jurajskiego 2". Przyczyna jest prosta, animacja jeszcze nie miała swojej premiery w większości krajów na całym świecie, przykładem mogą być nasze kina, gdzie premiera filmu to dopiero 13 lipca.

Ostatnie miejsce na podium zajął film "Sicario 2: Soldado", który powstał po umiarkowanym sukcesie pierwszej części "Sicario" . W premierowy weekend, film zarobił 19 milionów dolarów. Ciekawym jest fakt, iż pierwsza część filmu w USA zarobiła w pierwszy weekend 400 ale tysięcy dolarów!! W sumie w amerykańskich kinach pierwszy film zarobił tylko 47 milionów, a na świecie 85 milionów. Druga część z pewnością pobije ten wynik.

Zwiastun "Sicario 2: Soldado"


Tuż za podium znalazła się kolejna premiera - komedia "Uncle Drew" "przytulając" 15 milionów dolarów w pierwszy weekend. Kolejne piąte miejsce zajął film "Ocean's 8", który po czterech tygodniach od premiery w USA w sumie zarobił zaledwie 115 milionów dolarów, a ostatni przyniósł mu 8,3 miliona zielonych.

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" powoli opuszcza top 10 zestawienia box office'u. Aktualnie po 6 słabych tygodniach, zajmuje przedostatnie miejsce z wynikiem 2,7 mln.$ za ostatni weekend i 207,7 mln.$ w sumie w USA (na świecie film osiągnął wynik 370 miliona dolarów).

W zbliżający się weekend do amerykańskich kin wejdą m.in.: "Ant-Man i Osa", "Pierwsza noc oczyszczenia" czy też biografia dokumentalna "Whitney" .

Pełne zestawienie Box Office'u USA za ostatni weekend zobaczycie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.