Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE USA: Detektyw Pikachu depcze Avengersom po piętach | Polecam Film

BOX OFFICE USA: "Detektyw Pikachu" depcze "Avengersom" po piętach

BOX OFFICE USA: "Detektyw Pikachu" depcze "Avengersom" po piętach
boxoffice  |  14 Maj 2019 o 09:33  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Po mocnych dwóch weekendach przełomu kwietnia oraz maja, w których "Avengers: Koniec gry" nakręcał frekwencję oraz wpływy, w ostatni weekend nastąpiło rozprężenie.

Liderem w dalszym ciągu jest film Marvela, który zarobił 63,3 miliona dolarów, jednakże jest to 57% mniej od wpływów tydzień wcześniej. W sumie w USA "Avengersi" zarobili 724 miliony zielonych, co daje im dopiero trzecie miejsce w rankingu wpływów wszech czasów w USA. Lepszy wynik osiągnął "Avatar" z 761 milionami $ oraz aktualny lider "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", który zarobił 937 milionów dolarów. Trudno stwierdzić, czy "Avengers: Koniec gry" osiągnie tak dobry wynik jak siódma część "Gwiezdnych Wojen".Drugie miejsce amerykańskiego box office zajęła filmowa adaptacja gry wideo "Pokémon: Detektyw Pikachu" . Film o przygodach źółtego stworka Pikachu nadspodziewanie dobrze wystartował zarabiając niebotyczne jak na tego typu filmy 54,3 miliona dolarów. Tym samym pobił rekord i zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej wpływowych produkcji filmowych bazujących na grze wideo, który wcześniej należał do produkcji "Lara Croft: Tomb Raider" .

Trzecie miejsce zajęła również nowość filmowa, amerykańska komedia "Oszustki" z Anne Hathaway oraz Rebel Wilson w rolach głównych. Film osiągnął w premierowy weekend 13 milionów dolarów wpływów.W zestawieniu TOP 10 box office'u USA uplasowały się jeszcze dwie nowości filmowe. Na szóstym miejscu uplasowała się komedia o nietypowych pomponiarach "Królowe życia" (5,4 miliona $ na otwarcie). Dopiero dziewiąte miejsce zajął film biograficzny "Tolkien" opowiadający o burzliwym życiu i twórczości J.R.R. Tolkiena, twórcy m.in. trylogii "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbita".W najbliższy weekend w amerykańskich kinach można spodziewać się zawirowania w ścisłej czołówce m.in. za sprawą premiery filmu "John Wick 3" . Ponadto w kinach w USA zobaczymy jeszcze filmy: "Był sobie pies 2", "Słońce też jest gwiazdą" i wiele pozycji limitowanych.

Pełny ranking ostatniego amerykańskiego box office'u znajdziecie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.