735
News BOX OFFICE USA: Ant-Man i Osa otwierają zestawienie - FilmPL
BoxOffice  |  11 Lipiec 2018 o 12:00  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Minął kolejny weekend w amerykańskich kinach. Zgodnie z przewidywaniami, premiera kinowa "Ant-Man i Osa" zajęła pierwsze miejsce. Film zarobił na otwarciu niespełna 76 milionów dolarów, co daje mu dopiero 16 miejsce wśród wszystkich 20 produkcji filmowych Marvel Studios. Wynik ten jest jednak o 18 milionów dolarów lepszy od wyniku otwarcia pierwszej części "Ant-Man" .

Zwiastun "Ant-Man i Osa"


Na drugie miejsce z pierwszego spadł "Jurassic World: Upadłe królestwo" . W trzeci weekend wyświetlania film zgarnął 28,6 miliona $ czyli o ponad 50% mniej niż tydzień wcześniej. W sumie w USA obraz zarobił 333 miliony zielonych, na całym świecie zaś 1 miliard 64 miliony $.

Trzecie miejsce zajęła animacja "Iniemamocni 2" z wynikiem 28,4 miliona dolarów. Na konto filmu łącznie wpłynęło już ponad 500 milionów dolarów w USA (dwa razy tyle ile łącznie w USA zarobiła pierwsza część "Iniemamocni" ) a na świecie ponad 770 milionów.

Zwiastun "Iniemamocni 2"


Druga w zestawieniu nowość "Pierwsza noc oczyszczenia" uplasowała się na czwartym miejscu. Horror zarobił w pierwszy weekend wyświetlania 17,4 miliona dolarów a wszystkie seanse przyniosły mu 31,3 miliona $.

Pozostałe pozycje w rankingu zanotowały poważne spadki (oprócz jednej produkcji "Won't You Be My Neighbor?", która zanotowała drobny wzrost ze sprzedaży biletów i przesunęła się z 10 pozycji na 9). Ostatnim filmem w pierwszej 10 box office'u jest "Deadpool 2" . "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" opuścił top 10 i uplasował się na trzynastym miejscu z 1 milionem wpływów po 7 tygodniu wyświetlania, w sumie to tylko 210 milionów dolarów.

W najbliższy weekend box office USA czeka niezłe zawirowanie, bowiem do kin wejdą dwa filmy "Hotel Transylwania 3" oraz "Drapacz chmur" .

Pełne zestawienie ostatniego box office'u USA znajdziecie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.