749
News BOX OFFICE POLSKA: Iniemamocni umocnili się na prowadzeniu - FilmPL
BoxOffice  |  26 Lipiec 2018 o 07:07  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Miesiąc wakacji za nami. Dobra pogoda spowodowała, że w polskich kinach zapanowały pustki. Jedynymi miejscami, gdzie można spotkać większą widownię to seanse animacji "Iniemamocni 2" .

Zwiastun "Iniemamocni 2"


Po drugim oficjalnym weekendzie wyświetlania animacji "Iniemamocni 2" (nieoficjalnie animacja w polskich kinach jest już od 3 tygodni), film zobaczyło łącznie 712 tysięcy widzów, w tym 111 tysięcy w ostatni weekend.

Wyniki kolejnych pozycji w rankingu polskiego box office'u nie przedstawiają się już tak kolorowo. Drugie miejsce w rankingu zajęła pierwsza nowość kinowa "Sicario 2: Soldado" z frekwencją 22 tysięcy osób. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna premiera "Pierwsza noc oczyszczenia" - horror ten zobaczyło niespełna 20 tysięcy widzów.

Zwiastun "Sicario 2: Soldado"


"Drapacz chmur" uplasował się na 4 miejscu. Po drugim weekendzie wyświetlania, film katastroficzny zobaczyło 17 tysięcy osób a łącznie to tylko 88 tysięcy sprzedanych biletów.

Na piątym miejscu znajduje się polska perełka -[fi]Zimna wojna[/fi] . Film Pawła Pawlikowskiego. Po 7 tygodniach wyświetlania film zobaczyło już 700 tysięcy widzów. Zważywszy na ciężar gatunkowy filmu, ten wynik jest nadzwyczaj rewelacyjny. Ostatni weekend film zamknął wynikiem 14 tysięcy osób.

Rozczarowaniem jest bardzo słaby wynik otwarcia animacji "Co w trawie piszczy" . Film zajął 7 miejsce z frekwencją 11,5 tysiąca widzów. Na ósmym miejscu znalazł się film "Jurassic World: Upadłe królestwo", który tak jak "Zimna wojna" - jest już 7 tygodni w kinach, jego wynik z ostatniego weekendu jest gorszy od filmu Pawlikowskiego. Łącznie natomiast frekwencja jest lepsza o 100 tysięcy.

Pełne zestawienie polskiego box office'u za ostatni weekend zobaczycie TUTAJ.

Od jutra w polskich kinach zobaczymy: "Mamma Mia: Here We Go Again!", "Niepoczytalna", "Książę Czaruś" oraz "Moja żyrafa" .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.