Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE POLSKA: Dzień Dziecka zrobił swoje. Detektyw Pikachu liderem | Polecam Film

BOX OFFICE POLSKA: Dzień Dziecka zrobił swoje. Detektyw Pikachu liderem

BOX OFFICE POLSKA: Dzień Dziecka zrobił swoje. Detektyw Pikachu liderem
boxoffice  |  07 Czerwiec 2019 o 09:37  |  
komentarze: (0)
  |  
10 (1)
Ostatni weekend w polskich kinach minął pod znakiem Dnia Dziecka. Witać to wyraźnie w wynikach rankingu box office. Frekwencja w szczególności młodej widowni wyraźnie wzrosła. Liderem rankingu został "Pokémon: Detektyw Pikachu".Zwycięzca rankingu wyraźnie pokonał całą stawkę z wynikiem 245 tysięcy widzów. To rewelacyjny wynik zważywszy na fakt, że lider poprzedniego weekendu zwyciężył z frekwencją zaledwie 78,5 tysiąca osób. "Pokémon: Detektyw Pikachu" pokonał poprzedniego lidera rankingu, film Disneya "Aladyn" o prawie 140 tysięcy widzów."Aladyn" spadł na drugie miejsce z frekwencją w ostatni weekend 106 tysięcy osób. Łącznie po 1,5 tygodniowej emisji w polskich kinach, film zobaczyło aż, a może zaledwie 248 tysięcy osób, czyli niewiele więcej od premierowego "Detektywa Pikachu".

Trzecie miejsce zajęła animacja "Paskudy. UglyDolls" z wynikiem 59 tysięcy sprzedanych biletów. Oczywiście czwarte i piąte miejsce również należą do animacji, co tylko potwierdza wpływ Dnia Dziecka na wyniki rankingu. Na czwartym miejscu wylądowała "Kraina cudów" z 28 tysiącami widzów, na piątym zaś uplasowała się "Panda i Banda" z frekwencją na poziomie 25 tysięcy osób.Efektem tego wszystkiego, wszystkie filmy nie dla młodszych i najmłodszych przesunęły się na dalsze pozycje, i tak: "John Wick 3" zajął szóste miejsce (24 tysiące sprzedanych biletów) a siódmą pozycję zajęli "Avengers: Koniec gry" (233,5 tysiąca widzów).

Ostatnie miejsca w TOP10 box office'u zajęły nowości: horror "Herezja" i polski film familijny "Dzień czekolady". Wyniki frekwencji to odpowiednio 13 i 12 tysięcy sprzedanych biletów - niewiele...

Pełny ranking ze szczegółami znajdziecie TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.