Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE POLSKA: Avengersi skutecznie zawojowali polskie kina | Polecam Film

BOX OFFICE POLSKA: Avengersi skutecznie zawojowali polskie kina

BOX OFFICE POLSKA: Avengersi skutecznie zawojowali polskie kina
boxoffice  |  01 Maj 2019 o 19:28  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Bez zaskoczenia zakończył się ostatni weekend w polskich kinach. Po światowym sukcesie "Avengers: Koniec gry", można było się spodziewać dobrego wyniku w Polsce. Film był wyświetlany od czwartku i przez cztery dni zobaczyło go 815 tysięcy fanów MCU. Nie jest to rekord, ale z pewnością jest to najlepszy wynik tego roku.Na drugim miejscu wylądowała druga premiera tego weekendu - animacja "Praziomek", którą zobaczyło 82 tysiące widzów. Tak dobry wynik to efekt wyświetlania animacji od poniedziałku ubiegłego tygodnia.

Ostatnie miejsce na podium zajął lider zestawienia z ubiegłego tygodnia "After" . Na film poszło 25 tysięcy osób.

W zestawieniu znalazła się jeszcze jedna premiera minionego weekendu - muzyczny dramat "Vox Lux" z Natalie Portman w roli głównej. Film zobaczyło 12,2 tysiąca widzów, co uplasowało go na szóstej pozycji.Po ubiegłotygodniowych zawirowaniach związanych ze świętami, do zestawienia powrócił dokumentalizowany film "Miłość i Miłosierdzie", który wskoczył na piąte miejsce, a który obejrzało 12,7 tysiąca osób. Całkiem nieźle w zestawieni trzyma się też "Dumbo" . Najnowszy film Disneya zobaczyło 19,4 tysięcy osób, dzięki czemu wskoczył on na czwartą pozycję.

Poprzedni film Marvela "Kapitan Marvel" powoli opuszcza zestawienie plasując się na 8 pozycji z wynikiem 6,5 tysiąca oglądających. Film po 8 tygodniach wyświetlania zobaczyło mniej osób (800 tys.) niż "Avengers: Koniec gry" w premierowy weekend.

Pełne zestawienie polskiego box office'u zobaczysz TUTAJ.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.