Polecam Film
Wiadomości: BOX OFFICE POLSKA: Avengersi nadal liderem ale tracą na sile | Polecam Film

BOX OFFICE POLSKA: "Avengersi" nadal liderem ale tracą na sile

BOX OFFICE POLSKA: "Avengersi" nadal liderem ale tracą na sile
boxoffice  |  09 Maj 2019 o 13:01  |  
komentarze: (0)
  |  
9 (1)
Po mocnym rozpoczęciu podczas premierowego weekendu "Avengers: Koniec gry", drugi weekend w polskich kinach okazał się dużo słabszy. Nowy film Marvel Studios stracił na sile ale w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce. Do kina na "Avengersów" udało się ponad 232 tysiące osób. W sumie film zobaczyło 1,4 miliona widzów.

Zanim przejdziemy do pozostałych filmów w rankingu, wspomnimy jeszcze o aktualnej sytuacji filmu "Avengers: Koniec gry" w USA i na świecie. Łącznie film zarobił 2,273 miliarda dolarów. Ale. "Avengersi" wyhamowali mocno z wpływami w USA osiągając W poniedziałek 10,7 mln.$ (poprzednio 36,9 mln.$) a we wtorek 12,5 mln.$ (poprzednio było to 33,1 mln.$). Jeżeli chodzi o ranking światowy, w/w wynik nie zawiera jeszcze ostatecznych danych ze wszystkich krajów za ostatni weekend. Niespełna połowa przesłała dane za ostatni weekend.

Wróćmy do polskiego rankingu. Żaden z filmów nawet nie potrafił zagrozić liderowi. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła jedna z premier ostatniego weekendu, horror "Smętarz dla zwierzaków", który na otwarcie zobaczyło ponad 57 tysięcy widzów. Ostatnie miejsce "na pudle" zajęła animacja "Praziomek" z frekwencją 50,7 tysiąca sprzedanych biletów. Łącznie film obejrzało 170 tysięcy osób.Poza podium sytuacja jest bardzo dynamiczna, szczególnie za sprawą wzrostów, które pojawiają się ale bardzo rzadko. Tym razem wzrosty zanotowała animacja "Manu. Bądź sobą!" osiągając frekwencję na poziomie 14,5 tysiąca i 26,5% wzrost frekwencji w porównaniu do ubiegłego weekendu. Drugim filmem notującym wzrost (zresztą czwarty dla rankingu box office w Polsce) jest zdobywca Oscara "Green Book" . Film zobaczyło 7,3 tysiąca osób. Zważywszy na fakt że film utrzymuje się w TOP10 13 tydzień z rzędu, jest to imponujący wynik.

W zestawieniu oprócz wspomnianego wcześniej premierowego horroru, pojawiła się jeszcze jedna nowość - film "Iron Sky. Inwazja" . Ta komedia sci-fi z niekonwencjonalną fabułą zaliczył słabe otwarcie na poziomie 6,5 tysiąca osób. Poprzednia część z 2012 zanotowała nieco lepsze otwarcie.Pełne zestawienie polskiego box office'u zobaczycie TUTAJ.

Jutro do kin wchodzi pokaźna liczba filmów: "Kraina cudów", "Trzy kroki od siebie", "Podły, okrutny, zły", "Słodki koniec dnia", "Topielisko. Klątwa La Llorony", "Niedobrani", "Dzika grusza", "Hex" oraz "Ogród rodzinny. Ukochany" .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.