Polecam Film
Wiadomości: Rutger Hauer nie żyje. Miał 75 lat | Polecam Film

Rutger Hauer nie żyje. Miał 75 lat

Rutger Hauer nie żyje. Miał 75 lat
aktor  |  25 Lipiec 2019 o 06:26  |  
komentarze: (0)
  |  
7.7 (3)
19 lipca po krótkiej chorobie w swoim domu w Beetsterzwaag w Holandii w wieku 75 lat zmarł holenderski aktor Rutger Hauer. Informacja o śmierci aktora została przekazana przez jego najbliższą rodzinę z kilkudniowym opóźnieniem w dniu pogrzebu dla zachowania prywatności.

Rutger Hauer był holenderskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym, a także scenarzystą, producentem oraz reżyserem. Nazywany był holenderskim Paulem Newmanem, był odtwórcą licznych i urozmaiconych ról, zarówno bohaterów, jak i czarnych charakterów. Laureat Złotego Globu dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym za rolę porucznika Aleksandra „Saszy” Peczerskiego w dramatu wojennego CBS "Ucieczka z Sobiboru.".

Jednak najważniejszą rolą w jego całej 50-letniej karierze aktorskiej była rola replikanta Roya Batty'ego w filmie science fiction "Łowca androidów". Inne filmy, w których aktor wystąpił to: "Nocny jastrząb" (1981), "Weekend Ostermana" (1983), "Zaklęta w sokoła" (1985), "Autostopowicz" (1986), "Ślepa furia" (1989), "Sin City: Miasto grzechu,", "Batman: Początek" (2005) a także w polsko-szwedzkim filmie "Młyn i Krzyż" (2011).

Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.