759
News Burt Reynolds nie żyje. Mistrz kierownicy odszedł w wieku 82 lat - FilmPL
Aktor  |  08 Wrzesień 2018 o 09:22  |  
komentarze: (0)
  |  
0 (0)
Świat kina pomniejszył się o kolejną ikonę. Burt Reynolds znany wszystkim głównie z roli Bandyty w serii filmów "Mistrz Kierownicy ucieka" zmarł na zawał serca w wieku 82 lat.

Karierę filmową aktor rozpoczął w połowie lat 50-tych i nieprzerwanie udzielał się do samej śmierci. Pierwszą rolę otrzymał w serialu z 1955 roku "Gunsmoke" . Przez niespełna 20 lat występował w mało znaczących rolach filmowych i serialowych aż do 1972 roku, kiedy zagrał w thrillerze "Uwolnienie" Johna Boormana i stał się znana i rozpoznawalną gwiazdą filmową.

Aktor na małym i wielkim ekranie zaliczył prawie 200 ról. Najbardziej rozpoznawalną rolą był Bandyta z kultowej serii "Mistrz kierownicy ucieka" . Reynoldsa mogliśmy również zobaczyć w serii filmów "Wyścig kuli armatniej" .

Największy sukces aktora to rola Jacka Hornera - magnata branży porno w filmie "Boogie Nights" z 1998 roku Paula Thomasa Andersona, za którą Burt otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego a także statuetkę Złotego Globa. Do tej prestiżowej nagrody Burt Reynolds był nominowany jeszcze czterokrotnie. Statuetkę zdobył za rolę pierwszoplanową w serialu "Evening Shade" (1990-1994).

Najważniejsze role Burta Reynoldsa


Burt Reynolds aktywny był do samej śmierci, udzielając się przy produkcji filmu "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino, który ujrzy światło dzienne w 2019 roku.

Aktor zmarł na zawał serca.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.