QR Code

Teoria wielkiego podrywu

  (2007)  serial

The Big Bang Theory

21 min.
Andrew D. Weyman
2017-05-13 13:30:24
Plakat z serialu Teoria wielkiego podrywu (2007) - Polecam Film
Plakat z serialu Teoria wielkiego podrywu (2007) - Polecam Film
Plakat z serialu Teoria wielkiego podrywu (2007) - Polecam Film
Plakat z serialu Teoria wielkiego podrywu (2007) - Polecam Film
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
2 (1)
Ciekawostki 
Miejsca kręcenia
Zdjęcia do serialu kręcono w Burbank (Kalifornia, USA).
Inne
Wszystkie równania i wzory widniejące na tablicach widocznych w scenografii są autentyczne. Nad ich poprawnością czuwa fizyk z UCLA - David Saltzberg.
Dwaj główni bohaterowie (Sheldon Cooper i Leonard Hofstadter) zostali nazwani na cześć producenta, reżysera i aktora Sheldona Leonarda.
Niezdolność Rajnesha do komunikowania się z kobietami została zaczerpnięta z życia byłego współpracownika producenta serialu Billa Prady'ego, z którym to pracował w firmie komputerowej.
Nazwisko Leonarda, Hofstadter odnosi się do dwóch dobrze znanych naukowców: Roberta Hofstadtera, laureata nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1961, oraz jego syna Douglasa Hofstadtera, którego bestsellerowa książka "Gödel, Escher, Bach: An Eternal Golden Braid" przyniosła mu w 1980 roku prestiżową nagrodę Pulitzera.
Postać Penny została zaczerpnięta z koncepcji innego sitcomu. Pierwotnie miała być bardziej cyniczną i nie stroniącą od alkoholu osobą.
Oryginalny tytuł serialu miał brzmieć "Lenny, Penny and Kenny".
Wielu widzów odbiera zachowanie Sheldona jako oznakę syndromu Aspergera lub autyzmu, producenci serialu zaprzeczyli temu w wielu wywiadach, jednak odtwórca roli Sheldona (Jim Parsons) wyznał, że uważa iż jego bohater ma syndrom Aspergera i w taki właśnie sposób go portretuje
Mayim Bialik (odtwórczyni roli Amy Farrah Fowler) jest jedynym członkiem obsady, która rzeczywiście ma doktorat. W 2008 roku obroniła doktorat z neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (USA).
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.