QR Code

Korona królów (2017) serial | Polecam Film

Korona królów (2017)  serial

30 min.
Wojciech Pacyna
Plakat z serialu Korona królów (2017) - Polecam Film
Plakat z serialu Korona królów (2017) - Polecam Film
Plakat z serialu Korona królów (2017) - Polecam Film
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
7.2 (32)
Odcinki
Sezony:
Rok 2019
Odcinek 293
Wilhelm, spacerując po ulicach Krakowa, rozmyśla o swoim związku z Jadwigą. Śmichna i Mścichna poznają Lukę. Dochodzą do wniosku, że ...Wilhelm, spacerując po ulicach Krakowa, rozmyśla o swoim związku z Jadwigą. Śmichna i Mścichna poznają Lukę. Dochodzą do wniosku, że to on był autorem miłosnych listów rzekomo pisanych przez Wilhelma. Helena martwi się o stan Cudki. Niemierza prosi Jadwigę, by pozwoliła jego matce powrócić na Wawel. Królowa przyjmuje Cudkę z powrotem i rozmawia z nią na temat Litwy. Pod wpływem kobiety postanawia jeszcze raz wysłuchać argumentów Spytka.(Opis Odcinka)
czwartek
28 listopada 2019
18:30
Odcinek 292
Margit na polecenie Jadwigi ma sprawdzić, czy prezenty faktycznie przysyła Wilhelm. W drodze do Gniewosza z Dalewic spotyka Helenę i ...Margit na polecenie Jadwigi ma sprawdzić, czy prezenty faktycznie przysyła Wilhelm. W drodze do Gniewosza z Dalewic spotyka Helenę i od niej dowiaduje się o śmierci Pełki. Niebawem przeprowadza rozmowę z Luką Viscontim, po której zaczyna wątpić w dobre intencje ukochanego Jadwigi. Boi się jej jednak o tym powiedzieć. Urszula chce wykorzystać wizytę Habsburga w Krakowie. Skirgiełło zostaje pojmany przez Krzyżaków. Jagiełło tłumaczy Wallenrodowi, jak wydostać się z zasadzki. Wszystko słyszy von Wildstein.(Opis Odcinka)
środa
27 listopada 2019
18:30
Odcinek 291
Spytek, Jan z Tęczyna i Hinczka wracają z Krewa. Witold i Skirgiełło ukrywają przed nimi fakt, że Krzyżacy napadli na ...Spytek, Jan z Tęczyna i Hinczka wracają z Krewa. Witold i Skirgiełło ukrywają przed nimi fakt, że Krzyżacy napadli na Litwę. Wkrótce jednak Polacy odkrywają, co się wydarzyło. Wilhelm zjawia się w Krakowie. Krzyżacy proponują mu układ: jeżeli zostanie królem, razem uderzą na Litwę. Zakochana Jadwiga nie może się doczekać spotkania. Habsburg dociera pod Wawel, ale Dymitr z Goraja każe zamknąć bramy.(Opis Odcinka)
wtorek
26 listopada 2019
18:30
Odcinek 290
Na spotkaniu w Krewie zapadają ostatnie decyzje dotyczące złączenia Polski i Litwy. W drodze do Sącza Jadwigę nawiedza duch jej ...Na spotkaniu w Krewie zapadają ostatnie decyzje dotyczące złączenia Polski i Litwy. W drodze do Sącza Jadwigę nawiedza duch jej imienniczki prababki. Pod wpływem tego widzenia młoda władczyni zmienia plany i wraca do Krakowa. Tymczasem z Budy przychodzą kolejne wieści: Bośniaczka jednak decyduje się poprzeć Wilhelma. Ragana zyskuje zaufanie Krystyny. Obiecuje, że pomoże wyleczyć jej syna, a także zajmie się problemami sercowymi Jana z Kleparza.(Opis Odcinka)
poniedziałek
25 listopada 2019
18:30
Odcinek 289
Pełka na łożu śmierci pragnie pojednać się z bratem, ale ich ostatnia rozmowa jest bardzo emocjonalna. Mężczyzna umiera, a Cudka ...Pełka na łożu śmierci pragnie pojednać się z bratem, ale ich ostatnia rozmowa jest bardzo emocjonalna. Mężczyzna umiera, a Cudka wyrzeka się Niemierzy. Podczas zjazdu Spytek odbiera informację z Budy: Bośniaczka zgodziła się na Jagiełłę. Przebrane Śmichna i Mścichna idą szpiegować zgromadzonych i przekazują zebrane wieści Jadwidze. Gdy królowa dowiaduje się o decyzji swojej matki, jest zrozpaczona.(Opis Odcinka)
czwartek
21 listopada 2019
18:30
Odcinek 288
Z inicjatywy Przedbora z Brzezia ma się odbyć zjazd panów. Spytek informuje o planach Jadwigę, która postanawia osobiście wybrać się ...Z inicjatywy Przedbora z Brzezia ma się odbyć zjazd panów. Spytek informuje o planach Jadwigę, która postanawia osobiście wybrać się na naradę. Ragana rozsiewa przed komnatą królowej tajemniczy pył. Od tej pory Jadwidze zaczyna śnić się Jagiełło. Mścichna z podsłuchanej rozmowy Opolczyka dowiaduje się, że obraz nie jest darem od Wilhelma. Informuje o tym Jadwigę, za co zostaje wyrzucona z Wawelu. Skirgiełło poznaje Jana z Kleparza. Od razu dostrzega, że ma on słabość do Mścichny.(Opis Odcinka)
środa
20 listopada 2019
18:30
Odcinek 287
Bośniaczka okłamuje Leopolda, twierdząc że nie obiecała Jadwigi Litwinom. Za jego plecami układa się z Borysem Koriatowiczem, któremu mówi, że ...Bośniaczka okłamuje Leopolda, twierdząc że nie obiecała Jadwigi Litwinom. Za jego plecami układa się z Borysem Koriatowiczem, któremu mówi, że zgadza się na związek swojej córki z Jagiełłą. Jadwiga używa podstępu, chcąc przekonać szlachtę do Wilhelma. Opolczyk i Gniewosz z Dalewic dają młodej władczyni prezent rzekomo pochodzący od Habsburga. Jan z Kleparza przebiera się za trubadura, by zdobyć miłość Mścichny.(Opis Odcinka)
wtorek
19 listopada 2019
18:30
Odcinek 286
Jadwiga rozumie, że w obliczu politycznych argumentów nie uchyli się przed małżeństwem z Jagiełłą. Gniewosz z Dalewic zna sposób na ...Jadwiga rozumie, że w obliczu politycznych argumentów nie uchyli się przed małżeństwem z Jagiełłą. Gniewosz z Dalewic zna sposób na uniknięcie ślubu z Litwinem: królowa musi skonsumować narzeczeństwo z Habsburgiem. Wilhelm informuje rodziców, że chce jechać do Krakowa, do Jadwigi. Jedynie Luca poznaje prawdziwy powód jego wyjazdu. Na Wawelu szpieguje Ragana w przebraniu Małgorzaty z Darłowa.(Opis Odcinka)
poniedziałek
18 listopada 2019
18:30
Odcinek 285
Jadwiga planuje wyjazd do Budy. Dla Niemierzy to szansa na wydostanie się z Krakowa i ucieczkę przed Litwinami. Niestety królowa ...Jadwiga planuje wyjazd do Budy. Dla Niemierzy to szansa na wydostanie się z Krakowa i ucieczkę przed Litwinami. Niestety królowa zmienia zdanie, a Niemierza konfrontuje się ze Skirgiełłą. Dochodzi do bójki. Jadwiga godzi się ze Spytkiem i postanawia rozważyć jego propozycję. Opolczyk radzi jej, by zwodziła panów polskich, on zaś sprowadzi Wilhelma do Krakowa.(Opis Odcinka)
czwartek
14 listopada 2019
18:30
Odcinek 284
Do Jadwigi dochodzą niepokojące wieści o zamiarach wydania jej za Jagiełłę. Z trudem powstrzymuje emocje i postanawia dowiedzieć się, kto ...Do Jadwigi dochodzą niepokojące wieści o zamiarach wydania jej za Jagiełłę. Z trudem powstrzymuje emocje i postanawia dowiedzieć się, kto jest autorem tego pomysłu. Wśród mieszkańców Krakowa rozchodzą się plotki o tym, że na tronie ma zasiąść Litwin. Niemierza jest przerażony tą perspektywą. Urszula lęka się króla poganina. Opolczyk obiecuje wsparcie Janowi z Kleparza, ale w zamian ma on wziąć udział w kolejnej dworskiej intrydze.(Opis Odcinka)
środa
13 listopada 2019
18:30
Odcinek 283
Jagiełło, dzięki fortelowi, w który angażuje dezertera Dargisa, zdobywa Neu-Marienwerder. Jadwiga czeka na Wilhelma. Spytek coraz mniej wierzy w swój ...Jagiełło, dzięki fortelowi, w który angażuje dezertera Dargisa, zdobywa Neu-Marienwerder. Jadwiga czeka na Wilhelma. Spytek coraz mniej wierzy w swój plan wyswatania królowej z Jagiełłą. Opolczyk dogaduje się z Gniewoszem z Dalewic, by do przygotowania domu dla Wilhelma zaangażować Jana z Kleparza. Margit jest zazdrosna o córki Przedbora z Brzezia, które zostały dwórkami Andegawenki.(Opis Odcinka)
wtorek
12 listopada 2019
18:30
Odcinek 282
Spytek i Korygiełło szukają winnego napadu na Lisicę. Pełka jest zmuszony do ucieczki. Niemierza po raz kolejny wyciąga do brata ...Spytek i Korygiełło szukają winnego napadu na Lisicę. Pełka jest zmuszony do ucieczki. Niemierza po raz kolejny wyciąga do brata pomocną dłoń, ale gdy zostaje wezwany na zamek, sam wpada w tarapaty. Na jego szczęście Lisicy nie wystarcza sił, by wyjawić imię zabójcy. Urszula marzy o posadzie ochmistrzyni. Ostatecznie zrzeka się jej na rzecz Krystyny. Na Wawel przybywa Opolczyk, ale bez Wilhelma. Jadwiga jest tym zasmucona. Gniewosz z Dalewic domyśla się prawdziwych powodów wizyty Litwinów w Krakowie.(Opis Odcinka)
poniedziałek
11 listopada 2019
18:30
Odcinek 281
Jadwiga ułaskawia Cztana i powierza mu misję chrystianizacji Litwy. Spytek dyskutuje z Korygiełłą na temat małżeństwa Jadwigi, kiedy na Wawelu ...Jadwiga ułaskawia Cztana i powierza mu misję chrystianizacji Litwy. Spytek dyskutuje z Korygiełłą na temat małżeństwa Jadwigi, kiedy na Wawelu zjawia się Luca Visconti. Pełka próbuje dowiedzieć się, czy dziecko jest jego. Niemierza z zazdrości rani brata, ale później go ratuje, ponieważ Pełka staje się ofiarą ataku ze strony Lisicy. Gniewosz z Dalewic rozkazuje Wierzynkowi dostarczyć pewne wieści dla Krzyżaków.(Opis Odcinka)
czwartek
07 listopada 2019
18:30
Odcinek 280
Trwa uroczystość koronacji Jadwigi. Na Wawel przyjeżdżają Litwini - Lisica i Korygiełło. Bodzanta wchodzi w konflikt z Radlicą, Spytek stara ...Trwa uroczystość koronacji Jadwigi. Na Wawel przyjeżdżają Litwini - Lisica i Korygiełło. Bodzanta wchodzi w konflikt z Radlicą, Spytek stara się okazać wsparcie Jadwidze. Kobieta chce ułaskawić Cztana z Borowiny i postanawia zgodzić się na koronację, jeśli tylko Bodzanta poprze jej decyzję. Przedbór z Brzezia krytykuje znajomość córek z Janem z Kleparza. Jagiełło zwycięża z wojskami Wallenroda, ale okazuje łaskę tym, którzy pozostali przy życiu.(Opis Odcinka)
środa
06 listopada 2019
18:30
Odcinek 279
W sobotę przed koronacją Jadwiga udaje się na pielgrzymkę pokutną na Skałkę. Biednym rozdaje jałmużnę. Ma nadzieję, że Wilhelm zjawi ...W sobotę przed koronacją Jadwiga udaje się na pielgrzymkę pokutną na Skałkę. Biednym rozdaje jałmużnę. Ma nadzieję, że Wilhelm zjawi się na jej koronacji. Gniewosz obmyśla intrygę - próbuje skłócić Jadwigę ze Sptykiem. Ten zdradza w końcu Jadwidze informacje na temat zamachu i próbie porwania. Oby okazać mu zaufanie, Jadwiga wręcza mu pierścień. Spytek jest przytłoczony. Martwi się, że unieszczęśliwi kobietę, wydając ją za mąż za Jagiełłę.(Opis Odcinka)
wtorek
05 listopada 2019
18:30
Odcinek 278
Jadwiga próbuje lepiej poznać Dymitra z Goraja. Zazdrośni panowie polscy spiskują z Gniewoszem z Dalewic, by nie dopuścić do spotkania ...Jadwiga próbuje lepiej poznać Dymitra z Goraja. Zazdrośni panowie polscy spiskują z Gniewoszem z Dalewic, by nie dopuścić do spotkania Jana z Kleparza i Jadwigi. Opolczyk próbuje nakłonić Leopolda, by jak najszybciej oddelegował do Krakowa Wilhelma. Ten oszukuje i zdradza Jadwigę. Niemierza postanawia zmienić swoje życie.(Opis Odcinka)
poniedziałek
04 listopada 2019
18:30
Odcinek 277
Jadwiga dociera do Polski, nawiązuje dobry kontakt ze Spytkiem i wychodzi do witającego ją tłumu. Wśród zebranych jest zamachowiec Cztan ...Jadwiga dociera do Polski, nawiązuje dobry kontakt ze Spytkiem i wychodzi do witającego ją tłumu. Wśród zebranych jest zamachowiec Cztan z Borowiny, na szczęście jego atak udaremnia Niemierza. Jagiełło wysyła do Polski Korygiełło, by powitał królową. Tymczasem Neu - Marienwerder wciąż się broni. Wallenrod idzie z odsieczą, a Ragana składa ofiarę z siebie, by ratować Jagiełłę.(Opis Odcinka)
czwartek
31 października 2019
18:30
Odcinek 276
Do Jadwigi przychodzi list oczerniający Wilhelma. Maria twierdzi, że list przyniósł posłaniec z Litwy, ale tak naprawdę to ona jest ...Do Jadwigi przychodzi list oczerniający Wilhelma. Maria twierdzi, że list przyniósł posłaniec z Litwy, ale tak naprawdę to ona jest autorką intrygi. Zollner próbuje od Konrada Wallenroda zdobyć informacje dotyczące Litwy. Witold godzi się na chrzest i przechodzi na stronę Jagiełły. Gniewosz z Dalewic podstępem odzyskuje miejsce przy Opolczyku i namawia go na wyjazd do Wiednia. Jan z Kleparza pomaga chorym dzieciom w Krakowie.(Opis Odcinka)
środa
30 października 2019
18:30
Odcinek 275
Jadwiga przekonuje matkę, by ta zgodziła się na jej natychmiastowy wyjazd do Polski. Mentor odkrywa list Jadwigi do Wilhelma, w ...Jadwiga przekonuje matkę, by ta zgodziła się na jej natychmiastowy wyjazd do Polski. Mentor odkrywa list Jadwigi do Wilhelma, w którym mowa jest o tajemnym spotkaniu w Krakowie. Krzyżacy zdobyli Kowno, Jagiełło ma plan i chce Litwę zostawić Witoldowi. Wierzynek zaczyna szpiegować dla Gniewosza z Dalewic. (Opis Odcinka)
wtorek
29 października 2019
18:30
Odcinek 274
Serial kostiumowy o wydarzeniach rozgrywających się w średniowiecznej Polsce po śmierci króla Władysława Łokietka. Władcą Polski zostaje Kazimierz, który przez ...Serial kostiumowy o wydarzeniach rozgrywających się w średniowiecznej Polsce po śmierci króla Władysława Łokietka. Władcą Polski zostaje Kazimierz, który przez potomnych zostanie nazwany Wielkim. Młody król musi się zmierzyć z wieloma wyzwaniami, m.in. unormować stosunki z Czechami i Zakonem Krzyżackim. Na dworze królewskim nie tylko podejmowane są ważne decyzje polityczne, ale rozgrywają się też życiowe dramaty, kwitną romanse, zawiązują się spiski i toczy się walka o wpływy.(Opis Odcinka)
poniedziałek
28 października 2019
18:30
Odcinek 273
Zielone Świątki. Bodzanta i Siemowit chcą uprowadzić Jadwigę. Ich zamiary udaremniają Spytek i Pełka. Panowie polscy oczekują na orszak węgierski, ...Zielone Świątki. Bodzanta i Siemowit chcą uprowadzić Jadwigę. Ich zamiary udaremniają Spytek i Pełka. Panowie polscy oczekują na orszak węgierski, ale córka Ludwika się nie pojawia. Zamiast niej Bośniaczka przysyła list, w którym oznajmia, że Andegawenka przyjedzie do Polski najwcześniej za kilka miesięcy. Helena rodzi syna, Urszula znów ją szantażuje. Jagiełło oznajmia matce, że podjął ostateczną decyzje: ożeni się z Jadwigą.(Opis Odcinka)
czwartek
24 października 2019
18:30
Odcinek 272
23 III 1383. Niedziela Palmowa. Trwa zjazd w Sieradzu, na którym odbywają się dyskusje na temat obsadzenia tronu. Spytek fortelem ...23 III 1383. Niedziela Palmowa. Trwa zjazd w Sieradzu, na którym odbywają się dyskusje na temat obsadzenia tronu. Spytek fortelem pozbywa się Opolczyka z grona kandydatów na króla Polski. Pełka podczas spotkania z Jagiełłą przedstawia propozycję sojuszu i małżeństwa z Jadwigą.(Opis Odcinka)
środa
23 października 2019
18:30
Odcinek 271
Helena i Cudka chcą wyznać Niemierzy prawdę, ale złe wieści z Wielkopolski niweczą ich zamiary. Jagiełło jest w trudnej sytuacji, ...Helena i Cudka chcą wyznać Niemierzy prawdę, ale złe wieści z Wielkopolski niweczą ich zamiary. Jagiełło jest w trudnej sytuacji, ale nie chce przyjąć chrztu ani się żenić. Jan z Kleparza rusza na radę panów do Melsztyna, gdzie zwraca uwagę na absurd polskiego położenia. Spytek zdradza, że posłał Pełkę do Jagiełły.(Opis Odcinka)
wtorek
22 października 2019
18:30
Odcinek 270
Panowie polscy zostali postawieni pod ścianą po tym, jak decyzją Bośniaczki Maria ma być królową Węgier. Spytek opracowuje jednak plan ...Panowie polscy zostali postawieni pod ścianą po tym, jak decyzją Bośniaczki Maria ma być królową Węgier. Spytek opracowuje jednak plan i znajduje nowego kandydata na tron Polski. Witold, po ucieczce z Trok, szuka schronienia u Krzyżaków. Konrad Wallenrod chce go jak najszybciej ochrzcić. Niemierza wraca do domu. Helena i Cudka zastanawiają się, czy wyjawić mu tajemnicę.(Opis Odcinka)
poniedziałek
21 października 2019
18:30
Odcinek 269
Jagiełło jest wściekły, że Cyrylowi i Witoldowi udało się uciec. W Radomsku odbywa się zjazd - możni nie mogą dojść ...Jagiełło jest wściekły, że Cyrylowi i Witoldowi udało się uciec. W Radomsku odbywa się zjazd - możni nie mogą dojść do porozumienia co do wspólnego kandydata na króla Polski. Jadwiga przeżywa żałobę po śmierci ojca. Do tego została pozbawiona korony i cierpi z powodu rozłąki z Wilhelmem. Nie ma jednak nadziei na szybkie zobaczenie ukochanego. Pełka i Niemierza docierają do Polski.(Opis Odcinka)
czwartek
17 października 2019
18:30
Odcinek 268
Elżbieta Bośniaczka wbrew wcześniejszym planom postanawia na królową Węgier koronować Marię. Jadwiga załamuje się, słysząc jej decyzję. Pogrążona w rozpaczy ...Elżbieta Bośniaczka wbrew wcześniejszym planom postanawia na królową Węgier koronować Marię. Jadwiga załamuje się, słysząc jej decyzję. Pogrążona w rozpaczy po śmierci męża Maria Olgierdówna usiłuje porwać córeczkę Witolda. Niemierza zostaje schwytany przez litewskich wojowników. Na pomoc rusza mu Pełka.(Opis Odcinka)
środa
16 października 2019
18:30
Odcinek 267
Kiejstut ginie z ręki Niemierzy. Jagiełło wyrzuca Skirgielle, że dopuścił do zbrodni. Witold obiecuje wziąć odwet za morderstwo ojca i ...Kiejstut ginie z ręki Niemierzy. Jagiełło wyrzuca Skirgielle, że dopuścił do zbrodni. Witold obiecuje wziąć odwet za morderstwo ojca i tak zawiązuje się nowy konflikt na Litwie. Poważnie chory Ludwik symbolicznie żegna się z Budą. Spytek szuka mogił ofiar rzezi Węgrów. Cudka dowiaduje się, że to Pełka wsławił się bohaterstwem, a po Niemierzy nie ma śladu.(Opis Odcinka)
wtorek
15 października 2019
18:30
Odcinek 266
Bośniaczka knuje za plecami coraz słabszego męża, planując przejąć władzę. Niemierza przedostaje się do celi Kiejstuta z zamiarem dokonania aktu ...Bośniaczka knuje za plecami coraz słabszego męża, planując przejąć władzę. Niemierza przedostaje się do celi Kiejstuta z zamiarem dokonania aktu zemsty. Pełka otwiera się przed Mentorem, wyjawiając mu swoje problemy sercowe. Urszula i Cudka odkrywają tajemnicę Heleny.(Opis Odcinka)
poniedziałek
14 października 2019
18:30
Odcinek 265
Na Litwie trwają rozmowy na temat wojny. Jagiełło chce przekonać Kiejstuta do rozejmu. Pełka w Budzie stara się o spotkanie ...Na Litwie trwają rozmowy na temat wojny. Jagiełło chce przekonać Kiejstuta do rozejmu. Pełka w Budzie stara się o spotkanie z królem Ludwikiem. Jadwiga, pod okiem ojca, uczy się rządzić. Jan z Kleparza jako szlachcic robi ujazd Kościelca, wioski nadanej mu przez królową Elżbietę wraz z herbem Golian.(Opis Odcinka)
czwartek
10 października 2019
18:30
Odcinek 264
Jagiełło, z pomocą Hanula oraz mieszczan, odzyskuje Wilno. Maria Olgierdówna jest zrozpaczona i pogrążona w żalu po śmierci męża. W ...Jagiełło, z pomocą Hanula oraz mieszczan, odzyskuje Wilno. Maria Olgierdówna jest zrozpaczona i pogrążona w żalu po śmierci męża. W Krakowie rozwija się miłość Pełki do żony swojego brata, Heleny. Jan z Kleparza pilnie potrzebuje pieniędzy, aby zacząć naukę. Postanawia wyruszyć, wraz z Grzymkiem, do swojej wsi i tam przejąć pańskie włości. Spytek i Przedbor z Brzezia zakładają się o to, kto będzie rządził na Litwie.(Opis Odcinka)
środa
09 października 2019
18:30
Odcinek 263
Kiejstut uprowadza i torturuje Wojdyłę. Hanul dostaje się na zamek w Krewie. Oferuje Jagielle pomoc w odbiciu Wilna. Jan z ...Kiejstut uprowadza i torturuje Wojdyłę. Hanul dostaje się na zamek w Krewie. Oferuje Jagielle pomoc w odbiciu Wilna. Jan z Kleparza wystawia diagnozę rannemu Zawiszy, a także dostaje szansę uczenia się u Mikołaja z Alwerni. Tymczasem Dobiesław otrzymuje urząd od króla Ludwika. Ten zaszczyt nie cieszy go jednak z powodu osobistej tragedii.(Opis Odcinka)
wtorek
08 października 2019
18:30
Odcinek 262
Z Wilna wygnano rodzinę Olgierdowiczów. Kiejstut wzywa Jagiełłę i wymaga od niego posłuszeństwa. Krewny jednak planuje zemstę i odzyskanie zamku. ...Z Wilna wygnano rodzinę Olgierdowiczów. Kiejstut wzywa Jagiełłę i wymaga od niego posłuszeństwa. Krewny jednak planuje zemstę i odzyskanie zamku. Zawisza spada z drabiny w trakcie podglądania Heleny i Pełki. Jan z Kleparza pomaga rannemu biskupowi. Ludwik i Jadwiga decydują w sprawie ikony Matki Boskiej.(Opis Odcinka)
poniedziałek
07 października 2019
18:30
Odcinek 261
Kiejstut zdobywa Wilno i żąda od bratanka, by zrzekł się tytułu wielkiego księcia i opuścił miasto wraz z rodziną. Jagiełło ...Kiejstut zdobywa Wilno i żąda od bratanka, by zrzekł się tytułu wielkiego księcia i opuścił miasto wraz z rodziną. Jagiełło wyjeżdża z bliskimi do Krewy, ale obiecuje zemstę. Podczas pobytu z synem w Melsztynie Jasiek nagle traci przytomność. Gdy na chwilę odzyskuje świadomość, przekazuje Spytkowi sztylet króla Władysława Łokietka. Po śmierci Elżbiety Ludwik nie ma zamiaru osobiście rządzić w Polsce. Przekazuje władzę w ręce kilku możnych.(Opis Odcinka)
czwartek
03 października 2019
18:30
Odcinek 260
Testament Elżbiety budzi na Węgrzech kontrowersje. Wściekłość Bośniaczki pogłębia fakt, że jej mąż zamierza zgodnie z wolą matki wysłać Jadwigę ...Testament Elżbiety budzi na Węgrzech kontrowersje. Wściekłość Bośniaczki pogłębia fakt, że jej mąż zamierza zgodnie z wolą matki wysłać Jadwigę do Polski. Jasiek z Melsztyna i Spytko przybywają na pogrzeb. Wieczorem opowiadają Jadwidze o dzielnym chłopcu Jogaile. Margit, dwórka królewny, zdradza Spytkowi tajemnice na temat śmierci swojego brata podczas krakowskiej rzezi Węgrów w 1376 roku. Esterka postanawia ubrać Jana z Kleparza stosownie do jego nowego, szlacheckiego stanu. Mężczyzna postanawia razem z Grzymkiem, mężem Urszuli, pomagać ubogim. Jagiełło nie zamierza zrywać układu pokojowego z Krzyżakami i odmawia pomocy stryjowi. Kiejstut szykuje zemstę.(Opis Odcinka)
środa
02 października 2019
18:30
Odcinek 259
Elżbieta umiera w samotności w klasztorze klarysek. Ludwik postanawia spełnić ostatnią wolę matki i wysłać Jadwigę do Krakowa. Mała królewna ...Elżbieta umiera w samotności w klasztorze klarysek. Ludwik postanawia spełnić ostatnią wolę matki i wysłać Jadwigę do Krakowa. Mała królewna ma wyrzuty sumienia, że nie odwiedziła babci przed śmiercią. Wielki Książę Litewski Jogaiła waha się, czy poślubić moskiewską księżniczkę i przyjąć prawosławny chrzest. Jasiek z Melsztyna nie wie jeszcze, że Elżbieta umarła. Zastanawia się, czy wróci ona do Krakowa.(Opis Odcinka)
wtorek
01 października 2019
18:30
Odcinek 258
Podczas powrotu na Litwę Niemierzę i Skirgiełłę napadają Krzyżacy. Okazuje się, że to wysłannicy Kiejstuta. Ranny Niemierza ratuje skatowanego towarzysza. ...Podczas powrotu na Litwę Niemierzę i Skirgiełłę napadają Krzyżacy. Okazuje się, że to wysłannicy Kiejstuta. Ranny Niemierza ratuje skatowanego towarzysza. Zawisza Kurozwęcki zostaje biskupem krakowskim. Jego ojciec Dobiesław jest niezwykle dumny. Przed ingresem i pierwszym kazaniem duchowny przesadza z trunkami i nie jest w stanie wyjść do wiernych. Jadwiga dostaje od babci prezent - pięknie rzeźbioną szkatułkę. Do Budy przyjeżdża Wilhelm z rodzicami. Dzieci podsłuchują, że Elżbieta Bośniaczka chce unieważnić ich ślub. Przestraszone chowają się do wielkiego kufra.(Opis Odcinka)
poniedziałek
30 września 2019
18:30
Odcinek 257
Panowie z Małopolski i Wielkopolski debatują w Koszycach nad tym, kto ma przejąć polską koronę. Melsztyńscy i ich zwolennicy forsują ...Panowie z Małopolski i Wielkopolski debatują w Koszycach nad tym, kto ma przejąć polską koronę. Melsztyńscy i ich zwolennicy forsują kandydaturę Marii Andegaweńskiej, zaś Wielkopolanie widzą na tronie księcia mazowieckiego Siemowita. Na miejscu zjawia się Ludwik, który oczekuje złożenia przysięgi, że królem zostanie jego córka. Kiejstut podpisuje pokój z Krzyżakami. Jagiełło postanawia zawrzeć tajny pakt z wielkim mistrzem Zollnerem i komturem Konradem Wallenrodem. Elżbieta postanawia wyjechać do swojej wnuczki Jadwigi. Mała potrzebuje spokoju, miłości i opieki, których nie zawsze może jej dać matka, Elżbieta Bośniaczka.(Opis Odcinka)
czwartek
26 września 2019
18:30
Odcinek 256
Ludwik pragnie uzyskać od panów polskich przysięgę, że Maria będzie przyszłą polską królową. Władysław Opolczyk nie może się pogodzić z ...Ludwik pragnie uzyskać od panów polskich przysięgę, że Maria będzie przyszłą polską królową. Władysław Opolczyk nie może się pogodzić z tym, w jaki sposób go potraktowano. W ramach zemsty mówi Przedborowi z Brzezia i Sędziwojowi z Szubina, że węgierski król ich oszukał i nie zrobią już kariery na Rusi. Mężczyźni udają się na zjazd w Koszycach, by usłyszeć od Andegawena wyjaśnienia. W Wilnie trwają przygotowania do ślubu Marii z Wojdyłą. Jogaiła błaga matkę, aby pobłogosławiła córkę. Między braćmi Pełką i Niemierzą dochodzi do kłótni. Jasiek Melsztyński wysyła do Koszyc swego syna Spytka. Jan z Kleparza dostaje od Elżbiety prezent, o jakim nawet nie marzył.(Opis Odcinka)
środa
25 września 2019
18:30
Odcinek 255
Na węgierski dwór przybywają litewscy posłowie na czele ze Skirgiełłą i proszą o chrzest. Elżbieta Bośniaczka sądzi, że to jej ...Na węgierski dwór przybywają litewscy posłowie na czele ze Skirgiełłą i proszą o chrzest. Elżbieta Bośniaczka sądzi, że to jej dana będzie misja nawrócenia Litwy na chrześcijaństwo. Tymczasem Ludwik omawia z Pełką przyszłość polskiej korony. Niemierza, który dla Litwinów jest Cyrylem, a dla Krzyżaków - Pomstą, myśli tylko o zabiciu Kiejstuta i pomszczeniu ojca i dziadka. W Wilnie księżna Julianna dostaje list, z którego dowiaduje się, że Jogaiła planuje wziąć chrzest za pośrednictwem Krzyżaków. Uważa, że powinien zwrócić się ku Moskwie. Jej córka Maria Olgierdówna prosi o błogosławieństwo i zgodę na ślub z bojarem Wojdyłłą. Matka wyrazi zgodę, jeśli Jogaiła ożeni się z Zofią i przyjmie prawosławny chrzest.(Opis Odcinka)
wtorek
24 września 2019
18:30
Odcinek 254
Elżbieta zastanawia się, czy Jan z Kleparza tak jak twierdzi rzeczywiście jest synem jej brata Kazimierza i Krasnej - kobiety ...Elżbieta zastanawia się, czy Jan z Kleparza tak jak twierdzi rzeczywiście jest synem jej brata Kazimierza i Krasnej - kobiety lekkich obyczajów. Wkrótce jej rzekomy krewny zostaje pobity. Władysław Opolczyk rozważa pomoc Helenie w odnalezieniu jej męża, który zaginął kilka lat temu na Litwie. Posłowie zamiast do Budy jadą do Malborka. Cyryl martwi się, że zostanie przez Krzyżaków rozpoznany jako Pomsta - ich szpieg - i Skirgiełło dowie się prawdy. Na wiedeńskim dworze Leopold i Viridis namyślają się, czy wysłać Wilhelma do Budy. Po śmierci Katarzyny boją się, że panuje tam epidemia.(Opis Odcinka)
poniedziałek
23 września 2019
18:30
Odcinek 253
Mała Jadwiga dowiaduje się, że Katarzyna umarła. Wini siebie za śmierć siostry. Książę Leopold i księżna Viridis, do których także ...Mała Jadwiga dowiaduje się, że Katarzyna umarła. Wini siebie za śmierć siostry. Książę Leopold i księżna Viridis, do których także docierają te wieści, myślą tylko o tym, że ich syn zostanie królem. Na Litwie trwa wojna. Jogaiła chce wejść w sojusz z Ludwikiem. Wysyła na Węgry brata Skirgiełłę i jego druha Cyryla. Posłowie mają wynegocjować porozumienie z królem i wykupić jeńców. Elżbieta nie daje się przekupić Opolczykowi. Książę Władysław traci namiestnictwo i musi zadowolić się ziemią dobrzyńską. Na Wawelu zjawia się Jan z Kleparza. Chce rozmawiać z Elżbietą.(Opis Odcinka)
czwartek
19 września 2019
18:30
Odcinek 252
Trwają przygotowania do ceremonii zaręczyn królewny Jadwigi Andegaweńskiej i księcia Wilhelma Habsburga. Do zamkowej kaplicy przybywają goście i duchowni. Odbędą ...Trwają przygotowania do ceremonii zaręczyn królewny Jadwigi Andegaweńskiej i księcia Wilhelma Habsburga. Do zamkowej kaplicy przybywają goście i duchowni. Odbędą się sponsalia de futuro, czyli zaręczyny na przyszłość, a gdy dzieci osiągną wiek 12-14 lat skonsumują małżeństwo. Na razie mają spędzić razem noc wtuleni w pieska Tristana. Elzbieta postanawia pozbawić Władysława Opolczyka tytułu namiestnika i wynikających z niego uprawnień. W Budzie umiera najstarsza siostra Jadwigi, Katarzyna. Trwa żałoba i wyjaśnianie przyczyn jej tajemniczej śmierci.(Opis Odcinka)
środa
18 września 2019
18:30
Odcinek 251
Książę Leopold Habsburg marzy o tym, by jego syn w przyszłości został królem. Władysław Opolczyk święci wojenne triumfy na Rusi. ...Książę Leopold Habsburg marzy o tym, by jego syn w przyszłości został królem. Władysław Opolczyk święci wojenne triumfy na Rusi. Przy okazji zajmuje się kolekcjonowaniem pięknych i cennych przedmiotów, którymi planuje pokryć długi. Zakonnik, ojciec Tomasz, informuje go, że w Bełzu znajduje się Ikona Matki Przeczystej, którą napisał św Łukasz. Książę chce ją zdobyć. Jogaiła, po utracie Bełza, Horodła i Chełma, się nie poddaje. Razem z Kiejstutem planuje odzyskać utracone ziemie. Tymczasem w Krakowie regentka Elżbieta w tajemnicy spotyka się z Jaśkiem Melsztyńskim. Jan z Kleparza w karczmie opowiada, ze jest synem króla Kazimierza.(Opis Odcinka)
wtorek
17 września 2019
18:30
Odcinek 250
4-letnia Jadwiga jedzie na wiedeński dwór, do swojego narzeczonego, 8-letniego Wilhelma Habsburga. Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami - księciem Leopoldem ...4-letnia Jadwiga jedzie na wiedeński dwór, do swojego narzeczonego, 8-letniego Wilhelma Habsburga. Pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami - księciem Leopoldem i księżną Viridis - kończy się dla niej fatalnie. Za zerwanie kwiatków w ogrodzie i zniszczenie cennej księgi królewna zostaje zamknięta bez kolacji w komnacie. Pełka spotyka w krakowskim kościele Zawiszę z Kurozwęk w dość krępującej sytuacji. Potem na ulicy widzi swoją ukochaną Helenę. Niestety kobieta jest żoną jego brata Niemierzy. Jagiełło wysyła swego brata Skirgiełłe i jego druha Cyryla na wojnę w obronie Bełza i skarbu, jakim jest Ikona Matki Przeczystej. Obraz jest szczególnie ważny dla Julianny - matki Jagiełły i Skirgiełły.(Opis Odcinka)
poniedziałek
16 września 2019
18:30
Odcinek 249
1377 rok. Wokół stosu pogrzebowego Olgierda Giedyminowicza zbiera się cała rodzina. Rycerz Pomsta informuje Wallenroda, że to doskonała okazja, by ...1377 rok. Wokół stosu pogrzebowego Olgierda Giedyminowicza zbiera się cała rodzina. Rycerz Pomsta informuje Wallenroda, że to doskonała okazja, by zabić bliskich wielkiego księcia, a przynajmniej jego brata Kiejstuta. Krzyżak odmawia. Córki Ludwika i Bośniaczki bawią się lalkami w ślub i pokładziny. Katarzyna i Maria dokuczają najmłodszej siostrze Jadwidze. W tajemnicy przed matką Ludwik planuje wyprawę na Litwę. Elżbieta postanawia wyjechać do Krakowa. Esterka odkrywa zniknięcie skrzyni ze srebrnymi monetami. Nikodem niechętnie przyznaje, że pożyczył pieniądze księciu Władysławowi Opolczykowi.(Opis Odcinka)
czwartek
12 września 2019
18:30
Odcinek 248
1377 rok. Węgierski król znalazł kandydatów na mężów dla wszystkich trzech córek. Zaplanował nawet przyszłość 4-letniiej Jadwigi. Elżbieta uważa, że ...1377 rok. Węgierski król znalazł kandydatów na mężów dla wszystkich trzech córek. Zaplanował nawet przyszłość 4-letniiej Jadwigi. Elżbieta uważa, że wnuczka jest za mała, by wysyłać ją do Wiednia. Postanawia jechać z dziewczynką na dwór Habsburgów. Władysław Opolczyk przekupuje kolejnych polskich możnych. Dobiesław z Kurozwęka i jego syn Zawisza chcą podjąć wyprawę wojenną na Ruś. Liczą na duże łupy. Na Litwie Skirgiełło znajduje w lesie rannego, tajemniczego Cyryla. Kiejstut i Witold ze swoimi wojownikami napadają na obóz krzyżacki Konrada Wallenroda. Wstrząśnięty tą wieścią Olgierd Giedyminowicz umiera.(Opis Odcinka)
środa
11 września 2019
18:30
Odcinek 247
Rok 1377.Umierający Olgierd Giedyminowicz wspomina Elżbietę, swoją niespełnioną miłość. Ludwik Andegaweński planuje sojusz z Leopoldem Habsburgiem poprzez małżeństwo swojej 4-letniej ...Rok 1377.Umierający Olgierd Giedyminowicz wspomina Elżbietę, swoją niespełnioną miłość. Ludwik Andegaweński planuje sojusz z Leopoldem Habsburgiem poprzez małżeństwo swojej 4-letniej córeczki Jadwigi z niewiele starszym Wilhelmem. Tymczasem litewska księżna Julianna chce ożenić syna Jogaiłę z moskiewską księżniczką Zofią. W Krakowie rządy nad krajem sprawuje znienawidzony przez obywateli królewski namiestnik Władysław Opolczyk. Mężczyzna zaciąga u Nikodema - męża Esterki - ogromny kredyt. Rozpoczyna wojnę z Rusią. Jasiek z Melsztyna wysyła do Budy młodego Pełkę, by nakłonił królową Elżbietę do powrotu do Krakowa. W Wilnie niespodziewanie pojawia się Niemierza- zaginiony syn Cudki. Chce służyć Kiejstutowi.(Opis Odcinka)
wtorek
10 września 2019
18:30
Odcinek 246
Przełom roku 1376 i 1377. Król Polski Ludwik Andegaweński mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Razem z nią do Krakowa przybywa ...Przełom roku 1376 i 1377. Król Polski Ludwik Andegaweński mianuje regentką swoją matkę Elżbietę. Razem z nią do Krakowa przybywa wielu Węgrów. Pewnego dnia dochodzi do incydentu, który przeradza się w rzeź Madziarów. W ciągu jednej nocy życie traci ich ponad stu. Królowa podejmuje decyzję o powrocie do Budy, ale nie jest tam mile widziana przez synową, Elżbietę Bośniaczkę. Ludwik i jego żona faworyzują starsze córki, Katarzynę i Marię. Babka Elżbieta zaś przepada za najmłodszą Jadwigą. Cudka z Gołczy martwi się losem syna, Niemierzy, który poszedł na wojnę z Litwinami i ślad po nim zaginął. Kobieta prosi o pomoc Władysława Opolczyka. Królewski namiestnik żąda jednak zapłaty. Tymczasem w Wilnie Olgierd Giedyminowicz przygotowuje się na śmierć. Wybiera na następcę młodego Jogaiłę. Kiejstut przysięga mu wierność. Do obozu krzyżackiego komtura Konrada Wallenroda zgłasza się rycerz Pomsta, który deklaruje chęć zostania szpiegiem w Wilnie.(Opis Odcinka)
poniedziałek
09 września 2019
18:30
Odcinek 245  ostatni przed wakacjami
Mijają cztery lata od śmierci Kazimierza. Kaźko chce odebrać koronę Ludwikowi. Knuje również Elżbieta, która zastanawia się co zrobić, żeby ...Mijają cztery lata od śmierci Kazimierza. Kaźko chce odebrać koronę Ludwikowi. Knuje również Elżbieta, która zastanawia się co zrobić, żeby nowo narodzona córka Ludwika, Jadwiga, została królową. Tymczasem mały Jagiełło coraz uważniej słucha rozmów Olgierda i Kiejstuta. Interesuje się polityką i przyznaje, że bardzo mu się podoba.(Opis Odcinka)
wtorek
25 czerwca 2019
18:30
Odcinek 244
Cudka odwiedza Kazimierza. Ma problemy wychowawcze z synami. Jadwiga jest zazdrosna o dawną miłość króla. W końcu poznaje Cudkę osobiście ...Cudka odwiedza Kazimierza. Ma problemy wychowawcze z synami. Jadwiga jest zazdrosna o dawną miłość króla. W końcu poznaje Cudkę osobiście i jest pozytywnie zaskoczona. Jadwiga rodzi trzecie dziecko Kazimierza. Podczas przejażdżki Kazimierz spada z konia. Król umiera. Elżbieta po śmierci brata zabiera dzieci Jadwidze.(Opis Odcinka)
poniedziałek
24 czerwca 2019
18:30
Odcinek 243
Jadwiga szaleje z rozpaczy po porwaniu córki. Boi się, ale Kazimierz zapewnia, że wszyscy są bezpieczni. Kilka osób podejrzewa o ...Jadwiga szaleje z rozpaczy po porwaniu córki. Boi się, ale Kazimierz zapewnia, że wszyscy są bezpieczni. Kilka osób podejrzewa o porwanie Odę, która jako jedyna jest nieobecna. Agnieszka słyszy jak dwórka przeprasza w modlitwie za to co zrobiła. Małą Kunegundę udaje się odnaleźć, jednak dochodzi bo walki między Bolkiem a Lajosem. Książe zostaje ciężko ranny.(Opis Odcinka)
czwartek
20 czerwca 2019
18:30
Odcinek 242
Chrzest drugiej córki Kazimierza i Jadwigi. Ludwik wciąż dochodzi swoich praw do korony. Oda na polecenie Lajosa dosypuje środek nasenny ...Chrzest drugiej córki Kazimierza i Jadwigi. Ludwik wciąż dochodzi swoich praw do korony. Oda na polecenie Lajosa dosypuje środek nasenny opiekunce zajmującej się dzieckiem Jadwigi. Dwórka chce się wycofać z porwania królewskiej córki, ale Lajos ją zaczyna szantażować. Córka Kazimierza zostaje porwana. (Opis Odcinka)
środa
19 czerwca 2019
18:30
Odcinek 241
Bogoria przyjeżdża na koronację Jadwigi. Arcybiskup zapewnia, że całe duchowieństwo popiera króla. Korona musi mieć swoją królową. W Krakowie pojawia ...Bogoria przyjeżdża na koronację Jadwigi. Arcybiskup zapewnia, że całe duchowieństwo popiera króla. Korona musi mieć swoją królową. W Krakowie pojawia się Lajos węgierski szlachcic, który chce studiować na uniwersytecie. Szybko wychodzi na jaw, że przysłała go Adelajda. Ludwik popiera unieważnienie małżeństwa Kazimierza z Adelajdą. Jadwiga zostaje królową Polski.(Opis Odcinka)
wtorek
18 czerwca 2019
18:30
Odcinek 240
Dobiesław z Kurozwęk, od kiedy nie dostał awansu od króla, knuje z Andrzejem z Tęczyna. Chce zemsty. Ludwik dowiaduje się, ...Dobiesław z Kurozwęk, od kiedy nie dostał awansu od króla, knuje z Andrzejem z Tęczyna. Chce zemsty. Ludwik dowiaduje się, że Jadwiga ma zostać królową. Elżbieta nie może do tego dopuścić. Kiedy okazuje się, że Jadwiga jest w drugiej ciąży każe przyspieszyć z jej koronacją. Lichwiarz ma kandydata na męża dla Esterki, Nikodema. (Opis Odcinka)
poniedziałek
17 czerwca 2019
18:30
Odcinek 239
Kazimierz wraca z wojny na Rusi jako triumfator. Dochodzą do niego wieści o śmierci Kenny, żony Kaźka i córki Olgierda. ...Kazimierz wraca z wojny na Rusi jako triumfator. Dochodzą do niego wieści o śmierci Kenny, żony Kaźka i córki Olgierda. Wychodzi na jaw, że za napadem na warsztat Gabiji i Mikołaja stoi Regina, która zapłaciła zbójom. Kobieta trafia do lochu. Gdy zostaje skonfrontowana z oszukanymi przez siebie ludźmi, prosi ich o wybaczenie. Kazimierz dowiaduje się, że Krystyna była czeskim szpiegiem.(Opis Odcinka)
czwartek
13 czerwca 2019
18:30
Odcinek 238
Do Krakowa przybywa Henryk Żagański, ojciec Jadwigi. Jest wzburzony informacją, że ślub jego córki z Kazimierzem okazał się nieważny. Czuje ...Do Krakowa przybywa Henryk Żagański, ojciec Jadwigi. Jest wzburzony informacją, że ślub jego córki z Kazimierzem okazał się nieważny. Czuje się oszukany. Jadwiga przed terminem rodzi dziecko - dziewczynkę. Kazimierz jest rozczarowany. Ligęza spowiada się legatowi z romansu z Adelajdą. To stawia unieważnienie jej ślubu z królem w innym świetle. Umiera Bodzęta.(Opis Odcinka)
wtorek
11 czerwca 2019
18:30
Odcinek 237
Jadwiga chce się jak najwięcej dowiedzieć o swojej poprzedniczce - Krystynie. Zasięga języka u Ody i Jutty. Legat dostaje informację, ...Jadwiga chce się jak najwięcej dowiedzieć o swojej poprzedniczce - Krystynie. Zasięga języka u Ody i Jutty. Legat dostaje informację, że bulla papieska została sfałszowana. Oznacza to, że ślub Kazimierza i Jadwigi jest nieważny. Bodzęta dopytuje, dlaczego ceremonia odbyła się bez zgody biskupa Rzymu. Król próbuje go przekupić, by więcej nie poruszał tego tematu. Wkrótce okazuje się, że Jadwiga jest w stanie błogosławionym.(Opis Odcinka)
poniedziałek
10 czerwca 2019
18:30
Odcinek 236
Na prośbę Kazimierza Suchywilk wygłosi pierwszy wykład na nowej uczelni. Tymczasem z Rzymu przychodzi odpowiedź od papieża. Głowa Kościoła odmawia ...Na prośbę Kazimierza Suchywilk wygłosi pierwszy wykład na nowej uczelni. Tymczasem z Rzymu przychodzi odpowiedź od papieża. Głowa Kościoła odmawia stwierdzenia nieważności ślubu Kazimierza z Adelajdą. Namówiony przez Suchywilka Jan z Czarnkowa podrabia bullę papieską. Wszystko dla dobra królestwa. Regina dowiaduje się, że jej córka jest w ciąży. Ojciec pozostaje nieznany.(Opis Odcinka)
czwartek
06 czerwca 2019
18:30
Odcinek 235
Kazimierza męczą koszmary. Elżbieta martwi się, że król traci rozum. Tymczasem trwa śledztwo w sprawie śmierci Jana z Sącza. Gabija ...Kazimierza męczą koszmary. Elżbieta martwi się, że król traci rozum. Tymczasem trwa śledztwo w sprawie śmierci Jana z Sącza. Gabija wyjawia, że widziała Guillame'a przy ofierze tuż przed jej śmiercią. Justycjariusz oznajmia muzykowi, że wie, iż to on dopuścił się zabójstwa. Nie ma twardych dowodów, ale straszy mężczyznę karą boską.(Opis Odcinka)
środa
05 czerwca 2019
18:30
Odcinek 234
Guillame de Machaut podsłuchuje grającego Jana z Sącza. Zazdrości muzykowi talentu. Boi się, że nie uda mu się go pokonać ...Guillame de Machaut podsłuchuje grającego Jana z Sącza. Zazdrości muzykowi talentu. Boi się, że nie uda mu się go pokonać w turnieju, więc decyduje się na radykalny krok - otruć rywala. W kuchni wybucha panika, gdy okazuje się, że dania zostały już podane. Gabija oddycha z ulgą na wieść o tym, że nikt więcej nie ucierpiał. Czeski szpieg usiłuje zabić Krystynę, dusząc ją i zadając ciosy nożem. Ukochana Kazimierza umiera.(Opis Odcinka)
wtorek
04 czerwca 2019
18:30
Odcinek 233
Na Wawelu trwają przygotowania do zjazdu. Mieszkańcy Krakowa są poruszeni tym, ze ich miasto będzie gościło tylu znanych ludzi. Do ...Na Wawelu trwają przygotowania do zjazdu. Mieszkańcy Krakowa są poruszeni tym, ze ich miasto będzie gościło tylu znanych ludzi. Do karczmy zagląda skromny muzyk, Jan z Sącza. Wyraźnie podoba się Esterce - z wzajemnością. Jan z Sącza i Guillame mają wziąć udział w turnieju muzycznym.(Opis Odcinka)
poniedziałek
03 czerwca 2019
18:30
Odcinek 232
Bogoria powiadamia Kazimierza, że papież zgodzi się na powołanie Uniwersytetu Krakowskiego, jeśli zostaną spełnione pewne warunki. Bodzęta nie popiera pomysłu ...Bogoria powiadamia Kazimierza, że papież zgodzi się na powołanie Uniwersytetu Krakowskiego, jeśli zostaną spełnione pewne warunki. Bodzęta nie popiera pomysłu budowy uczelni. Czuje się dotknięty tym, że nie bierze udziału w tworzeniu nowej szkoły. Mikołaj sporządza dokumenty. Uniwersytet Krakowski zostaje założony 12 maja 1364 roku.(Opis Odcinka)
czwartek
30 maja 2019
18:30
Odcinek 231
Kazimierz próbuje namówić Ludwika, by zaniechał wojny. Początkowo mężczyzna nie chce ustąpić, jednak z czasem Kazimierzowi udaje się go przekonać. ...Kazimierz próbuje namówić Ludwika, by zaniechał wojny. Początkowo mężczyzna nie chce ustąpić, jednak z czasem Kazimierzowi udaje się go przekonać. Przypadkowy rycerz atakuje Jaśka. Broniąc przyjaciela, do walki dołącza Jan Jura. Otrzymuje śmiertelny cios.(Opis Odcinka)
środa
29 maja 2019
18:30
Odcinek 230
Kazimierz nie może zapomnieć o Esterce. Zaczyna mieć wątpliwości, czy związek z Krystyną był słuszną decyzją. Przypuszcza, że ta znajomość ...Kazimierz nie może zapomnieć o Esterce. Zaczyna mieć wątpliwości, czy związek z Krystyną był słuszną decyzją. Przypuszcza, że ta znajomość zrujnowała jego reputację. Krystyna zauważa zmianę w zachowaniu Kazimierza, jednak wciąż go kocha. Regina umacnia się w przekonaniu, że królowi nie zależy na pomocy Żydom, tylko próbuje przypodobać się Esterce.(Opis Odcinka)
wtorek
28 maja 2019
18:30
Odcinek 229
Esterka udaje się na audiencję do króla. Kazimierz jest oczarowany kobietą, co zostaje zauważone przez Krystynę. Egle i Audre wracają ...Esterka udaje się na audiencję do króla. Kazimierz jest oczarowany kobietą, co zostaje zauważone przez Krystynę. Egle i Audre wracają do Krakowa. Karol upija się, a następnie znieważa Elżbietę. Rozwściecza to Ludwika, który wypowiada mu wojnę.(Opis Odcinka)
poniedziałek
27 maja 2019
18:30
Odcinek 228
Na Wawel przybywa Olgierd, by odnowić sojusz z Kazimierzem. Gwarancją ma być ślub wnuka Kazimierza, Kaźka, z córką Litwina, Kenną. ...Na Wawel przybywa Olgierd, by odnowić sojusz z Kazimierzem. Gwarancją ma być ślub wnuka Kazimierza, Kaźka, z córką Litwina, Kenną. Tymczasem wszyscy są zaniepokojeni zniknięciem Samuela. Z czasem wychodzi na jaw, że karczmarz się ukrywa. Krystyna próbuje wzbudzić zainteresowanie Kazimierza. Władca jednak ją ignoruje, bo całą swoją uwagę poświęca wnukowi.(Opis Odcinka)
czwartek
23 maja 2019
18:30
Odcinek 227
Justycjariusz doprowadza Borkowica przed oblicze Kazimierza. Król, który jest zdania, że tylko radykalne metody uchronią go przed zdrajcami, każe zamurować ...Justycjariusz doprowadza Borkowica przed oblicze Kazimierza. Król, który jest zdania, że tylko radykalne metody uchronią go przed zdrajcami, każe zamurować Macieja żywcem. Władca stara się przekonać Litwinów, by nie zawierali sojuszu z Karolem. Proponuje przymierze z Polską przypieczętowane ślubem. Ciężko ranny Mikołaj powoli dochodzi do zdrowia.(Opis Odcinka)
środa
22 maja 2019
18:30
Odcinek 226
Kiedy Borkowic dociera do Krakowa, jest zaskoczony, że na Wawelu wiedzą o wydarzeniach w Wielkopolsce. Kazimierz obiecuje, że odstąpi od ...Kiedy Borkowic dociera do Krakowa, jest zaskoczony, że na Wawelu wiedzą o wydarzeniach w Wielkopolsce. Kazimierz obiecuje, że odstąpi od kary, jeśli Maciej przysięgnie mu wierność. Niebawem pomiędzy Borkowicem a Guncelem dochodzi do przepychanek. Mikołaj, który stara się ich rozdzielić, zostaje raniony nożem. Anna rodzi córkę. Na wieść o tym Karol nie kryje rozczarowania.(Opis Odcinka)
wtorek
21 maja 2019
18:30
Odcinek 225
Kazimierz pragnie się dowiedzieć, kto chciał zabić Krystynę. Obawia się, że na zawsze pozostanie to tajemnicą. Jasiek rozważa, czy próba ...Kazimierz pragnie się dowiedzieć, kto chciał zabić Krystynę. Obawia się, że na zawsze pozostanie to tajemnicą. Jasiek rozważa, czy próba morderstwa była częścią większego planu. Michał z Czacza informuje króla, że Maciej Borkowic podżega ludzi do buntu. Władca nakazuje schwytanie i przyprowadzenie wichrzyciela. Wkrótce dociera do niego tragiczna wiadomość o śmierci jego córki Kunegundy. Kazimierz uważa, że to kara za ślub z Krystyną.(Opis Odcinka)
poniedziałek
20 maja 2019
18:30
Odcinek 224
Guncel z Heleną i ich potomkiem nareszcie są razem. Tymczasem na Wawel docierają słodkości dla Krystyny. Nikt nie wie, że ...Guncel z Heleną i ich potomkiem nareszcie są razem. Tymczasem na Wawel docierają słodkości dla Krystyny. Nikt nie wie, że poczęstunek jest zatruty.(Opis Odcinka)
czwartek
16 maja 2019
18:30
Odcinek 223
Giermek nadal więzi Helenę z dzieckiem w chacie. Audre decyduje się na powrót do Krakowa. Boi się jednak konsekwencji niedawnego ...Giermek nadal więzi Helenę z dzieckiem w chacie. Audre decyduje się na powrót do Krakowa. Boi się jednak konsekwencji niedawnego czynu. Elżbieta nie akceptuje nowego związku brata. Regina obawia się, że przez długi Kacpra może stracić zakład.(Opis Odcinka)
środa
15 maja 2019
18:30
Odcinek 222
Trwają królewskie zaślubiny. Kazimierz przyrzeka Krystynie dozgonną miłość. Wieść ta dociera także do Adelajdy. Zacieśnia się związek Ody z Szafrańcem. ...Trwają królewskie zaślubiny. Kazimierz przyrzeka Krystynie dozgonną miłość. Wieść ta dociera także do Adelajdy. Zacieśnia się związek Ody z Szafrańcem. Jan Jura również ma powody do dumy - zostaje ojcem.(Opis Odcinka)
wtorek
14 maja 2019
18:30
Odcinek 221
Gabija i Regina przypuszczają, że to Krystyna szpieguje dla Karola. Chcą sprawdzić, czy to prawda. Tymczasem niczego nieświadomy Kazimierz podejmuje ...Gabija i Regina przypuszczają, że to Krystyna szpieguje dla Karola. Chcą sprawdzić, czy to prawda. Tymczasem niczego nieświadomy Kazimierz podejmuje ważne decyzje związane ze swoją nową ukochaną.(Opis Odcinka)
poniedziałek
13 maja 2019
18:30
Odcinek 220
Przy Ligęzie Adelajda rozkwita. Królowa zauważa, że Oda bez Szafrańca jest nieszczęśliwa. Odsyła dwórkę do ukochanego. Bodzęta postanawia rozmówić się ...Przy Ligęzie Adelajda rozkwita. Królowa zauważa, że Oda bez Szafrańca jest nieszczęśliwa. Odsyła dwórkę do ukochanego. Bodzęta postanawia rozmówić się z Kazimierzem. Król zaskakuje biskupa decyzją o ślubie z Krystyną. Tymczasem kochanka monarchy potajemnie spotyka się z Beneszem. Informuje go, że już więcej nie będzie szpiegować. Nie chce ranić ukochanego.(Opis Odcinka)
czwartek
09 maja 2019
18:30
Odcinek 219
Adelajda i Ligęza nawiązują romans. Kochanków dostrzega Oda. Dwórka jest rozczarowana postawą swojej pani. Jasiek nie potrafi zaakceptować faktu, że ...Adelajda i Ligęza nawiązują romans. Kochanków dostrzega Oda. Dwórka jest rozczarowana postawą swojej pani. Jasiek nie potrafi zaakceptować faktu, że to nie on a Jan Jura został mianowany kasztelanem. Niespodziewanie dowiaduje się, że ponownie będzie ojcem. Biskup Bodzęta składa Adelajdzie wizytę w Żarnowcu. Królowa żali się duchownemu na uczynki Kazimierza.(Opis Odcinka)
środa
08 maja 2019
18:30
Odcinek 218
Krystyna relacjonuje dworskie życie Beneszowi. Czeski szpieg zamierza udać się do Karola, by powiadomić go o tym, czego się dowiedział. ...Krystyna relacjonuje dworskie życie Beneszowi. Czeski szpieg zamierza udać się do Karola, by powiadomić go o tym, czego się dowiedział. Kazimierza martwi długa nieobecność Jana Jury. Rycerz ruszył na poszukiwania Macieja Borkowica, lecz ślad po nim zaginął. Kunegunda i Ludwik opuszczają Wawel. Księżniczka tuż przed podróżą zaczyna panikować. Nie wie bowiem, co ją czeka.(Opis Odcinka)
wtorek
07 maja 2019
18:30
Odcinek 217
Kunegunda z niecierpliwością oczekuje przybycia męża. Tymczasem do Kazimierza dociera informacja, że zaległy posag zapłacił kanclerz. Władca nie kryje swojego ...Kunegunda z niecierpliwością oczekuje przybycia męża. Tymczasem do Kazimierza dociera informacja, że zaległy posag zapłacił kanclerz. Władca nie kryje swojego oburzenia. Wszystko bowiem odbyło się poza nim. Kanclerz coraz gorzej się czuje. Adelajda chce wiedzieć, co dzieje się na Wawelu. Pisze list do Jutty, prosząc dwórkę, by donosiła jej o wszystkich wydarzeniach.(Opis Odcinka)
poniedziałek
06 maja 2019
18:30
Odcinek 216
Kazimierz bez oporów wprowadza Krystynę na wawelski dwór. Sługom każe przygotować dla niej komnaty królowej. Poddani okazują niechęć nowej kochance ...Kazimierz bez oporów wprowadza Krystynę na wawelski dwór. Sługom każe przygotować dla niej komnaty królowej. Poddani okazują niechęć nowej kochance króla. Kunegunda oczekuje przybycia męża. Gdy ten znów się nie pojawia, księżniczka wpada w rozpacz. Do Adelajdy dociera wieść o wprowadzeniu Krystyny do zamku. To wzmaga złość w kobiecie. By znów odnaleźć ukojenie, Adelajda planuje zemstę.(Opis Odcinka)
czwartek
02 maja 2019
18:30
Odcinek 215
Kazimierz dla związku z Krystyną po raz pierwszy w życiu postawił swoją prywatność ponad dobro kraju. Wszyscy poza nim są ...Kazimierz dla związku z Krystyną po raz pierwszy w życiu postawił swoją prywatność ponad dobro kraju. Wszyscy poza nim są w Rzymie. W Świdnicy trwa bunt. Kiczold i Peter wzywają na pomoc Kazimierza. Adelajda w Żarnowcu oddaje się sztuce. Szafraniec jest zdziwiony widząc władczynię w radosnym nastroju. Dostrzega także zażyłość między nią a Ligęzą.(Opis Odcinka)
środa
01 maja 2019
18:30
Odcinek 214
Elżbieta podejrzewa swojego syna o niecne zamiary. Zdaniem władczyni Ludwik może spiskować z Karolem przeciwko Kazimierzowi. Tymczasem polski król zabiera ...Elżbieta podejrzewa swojego syna o niecne zamiary. Zdaniem władczyni Ludwik może spiskować z Karolem przeciwko Kazimierzowi. Tymczasem polski król zabiera ze sobą do Budy Krystynę. Nie chce jednak, by ktoś dowiedział się o jej obecności. Adelajda w Żarnowcu odzyskuje spokój ducha. Regina chce wydać córkę za mąż. Idealnego kandydata widzi w osobie Maćka. On jednak jest zakochany w Audre.(Opis Odcinka)
wtorek
30 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 213
Adelajda wyrusza do Żarnowca. W przymusowej podróży towarzyszą królowej Oda i Ligęza. W tym czasie Kazimierz dociera do Pragi. Polski ...Adelajda wyrusza do Żarnowca. W przymusowej podróży towarzyszą królowej Oda i Ligęza. W tym czasie Kazimierz dociera do Pragi. Polski władca podejrzewa, że Karol ma jakiś inny cel niż problemy z Mazowszem i Śląskiem. Prosi Suchywilka o zbadanie tej sprawy. Jura otrzymuje od króla inne zadanie - ma odnaleźć Krystynę. Suchywilk przypuszcza, że kobieta, której tak usilnie szuka Kazimierz, może być szpiegiem Karola.(Opis Odcinka)
poniedziałek
29 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 212
Adelajda na wieść o rozwodzie niemal popada w szaleństwo. Kazimierz nakazuje jej wyjazd do Żarnowca. Załamana królowa myśli o odebraniu ...Adelajda na wieść o rozwodzie niemal popada w szaleństwo. Kazimierz nakazuje jej wyjazd do Żarnowca. Załamana królowa myśli o odebraniu sobie życia. W ostatniej chwili ratuje ją zaufana dwórka. Czeski szpieg, Benesz, zaprasza polskiego władcę na rozmowy w Pradze. Guncela nie opuszcza przekonanie, że jego ukochana Helena jednak żyje.(Opis Odcinka)
czwartek
25 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 211
Guncel chce pomścić śmierć Heleny. Twierdzi, że tylko Kazimierz może mu w tym pomóc. Prosi Bolka o wsparcie jego inicjatywy ...Guncel chce pomścić śmierć Heleny. Twierdzi, że tylko Kazimierz może mu w tym pomóc. Prosi Bolka o wsparcie jego inicjatywy u króla. Bogdan zostaje wtrącony do lochu. Pod nieobecność władcy, Adelajda musi zdecydować o jego losie. Królowa nie zamierza jednak niczego czynić w tej sprawie. Małżeństwo Anny i leciwego Karola zostaje skonsumowane podczas nocy poślubnej. Ludwik knuje nową intrygę. Chce zeswatać Kazimierza z Krystyną, która szpieguje dla niego na wawelskim dworze.(Opis Odcinka)
środa
24 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 210
Audre zauważa zmianę w zachowaniu Bogdana. Mężczyzna jest wyraźnie zdenerwowany. Okłamuje Litwinkę, że powodem jego zmieszania jest ich wspólny wyjazd. ...Audre zauważa zmianę w zachowaniu Bogdana. Mężczyzna jest wyraźnie zdenerwowany. Okłamuje Litwinkę, że powodem jego zmieszania jest ich wspólny wyjazd. Adelajda nie może zapomnieć o ostatnich słowach Kazimierza. Postanawia opuścić zamek. Tymczasem królowi wpada w oko Krystyna. Elżbieta dowiaduje się o zamachu na życie jej brata. Podejrzewa, że to sprawka Ludwika.(Opis Odcinka)
wtorek
23 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 209
Bogdan planuje zamach na życie Kazimierza. Podczas polowania strzela do króla z kuszy. Świadkiem zdarzenia jest Jasiek. Rycerz opatruje rannego ...Bogdan planuje zamach na życie Kazimierza. Podczas polowania strzela do króla z kuszy. Świadkiem zdarzenia jest Jasiek. Rycerz opatruje rannego władcę. Bogdan ucieka w popłochu. Towarzyszy mu Audre. Zakochana Litwinka nawet na baczy na konsekwencje. Kazimierz wraca do zdrowia. Gdy odzyskuje siły, wyjeżdża do Budy, by zasięgnąć od Elżbiety informacji, kto zlecił sokolnikowi napad na niego. Przed wyjazdem rozstaje się z Adelajdą, kończąc ich nieudane małżeństwo. Jan Jura przygotowuje się do poślubienia Jutty.(Opis Odcinka)
czwartek
18 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 208
Anna jest przerażona wizją ślubu z blisko 40-letnim Karolem. Guncel opowiada Bolkowi o zdarzeniu z Poznania. Adelajda postanawia wypytać Kazimierza ...Anna jest przerażona wizją ślubu z blisko 40-letnim Karolem. Guncel opowiada Bolkowi o zdarzeniu z Poznania. Adelajda postanawia wypytać Kazimierza o jego romans z Cudką. Król w rozmowie z żoną nie zaprzecza, że jest ojcem synów dwórki. Tymczasem z fosy zostają wyłowione zwłoki Błażeja. Tożsamość topielca po sygnecie rozpoznaje Mentor. W karczmie zjawiają się zbóje z Litwy. Szukają Egle.(Opis Odcinka)
środa
17 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 207
Guncel i Maciej Borkowic dowiadują się, że Bolko opuścił świdnicki dwór. Muszą więc dalej uciekać. Bogdan postanawia zabić Błażeja, który ...Guncel i Maciej Borkowic dowiadują się, że Bolko opuścił świdnicki dwór. Muszą więc dalej uciekać. Bogdan postanawia zabić Błażeja, który poznał jego prawdziwe intencje. Do Kazimierza dociera wieść o śmierci Beniamina. Nakazuje pojmanie Borkowica i zabicie go bez sądu. Adelajda zwierza się Kunegundzie z licznych romansów jej ojca.(Opis Odcinka)
wtorek
16 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 206
Agnieszka i Ilona proszą Bolka o interwencję. Chcą wiedzieć, co księżniczka Anna czuje do Paszka. Dziewczyna oznajmia, że poślubi tego ...Agnieszka i Ilona proszą Bolka o interwencję. Chcą wiedzieć, co księżniczka Anna czuje do Paszka. Dziewczyna oznajmia, że poślubi tego mężczyznę, który zostanie dla niej wybrany. W Poznaniu wydarza się tragedia po sprzeczce między Beniaminem a Maciejem Borkowicem. Pierwszy z nich pechowo upada i śmiertelnie rani się w głowę. Świadkiem zdarzenia jest Guncel.(Opis Odcinka)
poniedziałek
15 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 205
Kunegunda prosi Wojciecha o chrzest dla Niemierzy i Pełki. Robi to na prośbę Cudki, matki dzieci. Bodzęta jest rozżalony, że ...Kunegunda prosi Wojciecha o chrzest dla Niemierzy i Pełki. Robi to na prośbę Cudki, matki dzieci. Bodzęta jest rozżalony, że to nie on ma udzielić sakramentu. Małgorzata nadal zgłębia temat ojcostwa synów Cudki. Wypytuje o to Egle, lecz ta ucina rozmowę. Kazimierz posyła Suchywilka z misją do Poznania. Rycerz ma negocjować z konfederatami. Mentor i Jan Jura nie ufają Bogdanowi. Podejrzewają go o knucie na królewskim dworze.(Opis Odcinka)
czwartek
11 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 204
W karczmie dochodzi do przypadkowego spotkania Bogdana z Audre. Mężczyzna przybył do Krakowa z prezentem ofiarowanym mu prze Elżbietę. Cudka ...W karczmie dochodzi do przypadkowego spotkania Bogdana z Audre. Mężczyzna przybył do Krakowa z prezentem ofiarowanym mu prze Elżbietę. Cudka nadaje synom imiona zmarłych rycerzy, Pełka i Niemierza. Elżbieta dowiaduje się o bliskiej relacji Paszka i Anna. Nakazuje swemu wysłannikowi natychmiastowy powrót do Krakowa. Mentora dziwi zachowanie Bogdana. Przypuszcza, że to szpieg króla Węgier.(Opis Odcinka)
środa
10 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 203
Na Wawel dociera Jasiek w towarzystwie wyczerpanego Spytka. Rycerz ostrzega królewskich doradców przed zemstą Tatarów. Cudka zaczyna rodzić. Wkrótce wydaje ...Na Wawel dociera Jasiek w towarzystwie wyczerpanego Spytka. Rycerz ostrzega królewskich doradców przed zemstą Tatarów. Cudka zaczyna rodzić. Wkrótce wydaje na świat dwóch królewskich synów. Swój sekret zdradza Egle. Dobiesław udaje się z wizytą do biskupa Bodzęty. Podczas spotkania wyjawia duchownemu, że Spytek namaścił Jaśka na swojego następcę.(Opis Odcinka)
wtorek
09 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 202
Jasiek i Dobiesław stają przed obliczem syna chana. Pierwszy z królewskich rycerzy grozi śmiercią swemu adwersarzowi. W tym czasie Kazimierz ...Jasiek i Dobiesław stają przed obliczem syna chana. Pierwszy z królewskich rycerzy grozi śmiercią swemu adwersarzowi. W tym czasie Kazimierz spotyka się z Olgierdem w klasztornej celi. Wkrótce obaj dochodzą do porozumienia. Litwin prosi polskiego władcę o wydanie niewiasty, przez którą zginął Rymwid. Elżbieta z przejęciem czyta list od brata. Kazimierz informuje krewną, że na Pomorzu w zdrowiu dorasta Kaźko, przyszły następca tronu.(Opis Odcinka)
poniedziałek
08 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 201
Na Wawelu trwa żałoba po śmierci Heleny. Maciej Borkowic namawia Guncela, by razem z nim walczył o Wielkopolskę. Tymczasem uwięziona ...Na Wawelu trwa żałoba po śmierci Heleny. Maciej Borkowic namawia Guncela, by razem z nim walczył o Wielkopolskę. Tymczasem uwięziona przez giermka Helena nie rozumie, dlaczego porywacz ją przetrzymuje i jednocześnie otacza opieką. Kazimierz rozważa odebranie wsi Przybysławowi. Błażej, który podsłuchał rozmowę króla, donosi o wszystkim węgierskiemu łącznikowi. Jasiek z Dobiesławem z Kurozwęk śpieszą na ratunek Spytkowi. Przyjaciel dostał się do tatarskiej niewoli.(Opis Odcinka)
czwartek
04 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 200
Na Wawelu trwa poruszenie, gdy Dobiesław z Kurozwęk dostarcza królowi obcięty język Spytka. Jasiek chce wyruszyć na Tatarów, lecz Kazimierz ...Na Wawelu trwa poruszenie, gdy Dobiesław z Kurozwęk dostarcza królowi obcięty język Spytka. Jasiek chce wyruszyć na Tatarów, lecz Kazimierz studzi emocje dzielnego rycerza. Guncel obwołuje Jakuba z Biskupic mordercą Heleny. Giermek udaje zaskoczonego pomówieniami, choć w rzeczywistości to on przetrzymuje kobietę w swojej chacie.(Opis Odcinka)
środa
03 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 199
Spytek staje przed synem chana. Negocjacje niestety nie idą po jego myśli. Tatarzy upatrując szansy w wizycie królewskiego posłańca, obcinają ...Spytek staje przed synem chana. Negocjacje niestety nie idą po jego myśli. Tatarzy upatrując szansy w wizycie królewskiego posłańca, obcinają mu język. Dobiesław ma dostarczyć go Kazimierzowi z żądaniem okupu. Adelajda zastanawia się, kto jest ojcem dziecka Cudki. Obawia się, że król znów wdał się w romans z owdowiałą dwórką. Poleca Katarzynie zgromadzenie stosownych informacji. Podczas uczty Jan Jura prosi Juttę o rękę. Radosną atmosferę przerywa wieść o śmierci Heleny.(Opis Odcinka)
wtorek
02 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 198
Guncel szuka zaginionej Heleny. W lesie znajduje medalion i zakrwawioną odzież. Obawia się, że żona nie żyje, a za jej ...Guncel szuka zaginionej Heleny. W lesie znajduje medalion i zakrwawioną odzież. Obawia się, że żona nie żyje, a za jej śmierć obwinia Macieja Borkowica. Decyduje się ruszyć do Przybysława, by oznajmić teściowi tragiczną wiadomość. Spytek przygotowuje się do negocjacji z Tatarami. Prosi Jana Jurę, by powstrzymał Jaśka, gdyby ten chciał ruszać jego śladem.(Opis Odcinka)
poniedziałek
01 kwietnia 2019
18:30
Odcinek 197
Katarzyna znów knuje na dworze. Podejrzewa, że ojcem dziecka Cudki wcale nie był zmarły Niemierza. Jednocześnie martwi się, że potomek ...Katarzyna znów knuje na dworze. Podejrzewa, że ojcem dziecka Cudki wcale nie był zmarły Niemierza. Jednocześnie martwi się, że potomek nigdy nie pozna krewnego. Kazimierz postanawia rozmówić się z Tatarami. Spytek chce do nich wyruszyć z poselstwem. Jego pomysł nie zyskuje aprobaty Jaśka. Maciej Borkowic i Mikołaj z Biechowa dyskutują o lojalności wobec króla. Każdy z nich inaczej widzi swoją rolę. W niejasnych okolicznościach znika Helena.(Opis Odcinka)
czwartek
28 marca 2019
18:30
Odcinek 196
Do zamku przybywa goniec, który obwieszcza powrót wojsk z wojny na Rusi. Jaśka nie cieszy ta wiadomość - nie zdołał ...Do zamku przybywa goniec, który obwieszcza powrót wojsk z wojny na Rusi. Jaśka nie cieszy ta wiadomość - nie zdołał bowiem pomścić zamordowanych kolegów. Kazimierz odznacza rycerzy za wybitne zasługi. Nagradza wszystkich z wyjątkiem Maćka Borkowica. Mężczyzna zostaje publicznie upokorzony. Spytek w rozmowie z Suchywilkiem skarży się na własne zdrowie. W młodzieńcu widzi swojego następcę.(Opis Odcinka)
środa
27 marca 2019
18:30
Odcinek 195
Rycerze Kazimierza więżą Kiejstuta w obozowisku wojsk polsko-węgierskich. Okrutnik boi się, że przyjdzie mu zapłacić własną głową za śmierć Pełki ...Rycerze Kazimierza więżą Kiejstuta w obozowisku wojsk polsko-węgierskich. Okrutnik boi się, że przyjdzie mu zapłacić własną głową za śmierć Pełki i Niemierzy. Ludwik zdradza Mentorowi swoje plany względem Kiejstuta. Zachowa go przy życiu, tym samym wzmacniając swoje wpływy na Litwie. Król chce znaleźć rybaków, którzy oznaczając brody na Bugu, ułatwili wrogowi przeprawę przez rzekę. Misję ma wykonać Ligęza. Posłaniec Kazimierza wypytuje Egle o ostatnie wydarzenia. Dwórka jednak niewiele pamięta. W obliczu konfliktu zbrojnego jej życie jest zagrożone.(Opis Odcinka)
wtorek
26 marca 2019
18:30
Odcinek 194
Kazimierz i Adelajda obiecują Cudce wsparcie po śmierci Niemierzy. Następnie król poleca Ligęzie, by wyprosił u Olgierda spotkanie. Misja Jaśka, ...Kazimierz i Adelajda obiecują Cudce wsparcie po śmierci Niemierzy. Następnie król poleca Ligęzie, by wyprosił u Olgierda spotkanie. Misja Jaśka, Jana Jury, Suchywilka i Macieja Borkowica zostaje zwieńczona sukcesem. Rycerzom Kazimierza udaje się schwytać okrutnego Kiejstuta. Helena podejrzewa, że giermek Jakuba może być jej bratem.(Opis Odcinka)
poniedziałek
25 marca 2019
18:30
Odcinek 193
Rycerze Kazimierza w składzie: Jasiek, Jan Jura, Suchywilk i Maciej Borkowic planują atak na okrutnego Kiejstuta. Ludwik podburza ich, by ...Rycerze Kazimierza w składzie: Jasiek, Jan Jura, Suchywilk i Maciej Borkowic planują atak na okrutnego Kiejstuta. Ludwik podburza ich, by zabili także drugiego z litewskich braci, Olgierda. Helena cieszy się z powrotu Guncela. Nie może się nadziwić, że ukochany znów jest silny jak dawniej. Kazimierz przeprasza Adelajdę za wszystkie swoje miłosne występki. Żona sugeruje mu, by prosił Ludwika o darowanie życia pokonanym wrogom.(Opis Odcinka)
czwartek
21 marca 2019
18:30
Odcinek 192
Kazimierz wraca na Wawel. Wbrew woli Adelajdy i Kunegundy król udaje się do kaplicy, by pożegnać Pełkę i Niemierzę. Potem ...Kazimierz wraca na Wawel. Wbrew woli Adelajdy i Kunegundy król udaje się do kaplicy, by pożegnać Pełkę i Niemierzę. Potem prosi o przebaczenie Cudkę. Między nim a młodą wdową odżywa dawne uczucie. Na Wawelu trwają poszukiwania skradzionych mieczy zamordowanych rycerzy, Niemierzy i Pełki. Pada podejrzenie, że tak niechlubnego czynu mogła dopuścić się jedna z dwórek. W Sierakowie Helena urządza komnatę myśliwską dla Guncela. Wkrótce pomaga zagubionym Krzyżakom, Jakubowi i giermkowi. Podczas wieczerzy przybysze opowiadają kobiecie o swoich przygodach. Okazuje się, że pochodzący z okolic Sierakowa giermek ma wiele wspólnego z Heleną.(Opis Odcinka)
środa
20 marca 2019
18:30
Odcinek 191
Kazimierz chce się zemścić na Kiejstucie za śmierć Pełki i Niemierzy. Swój plan wyjawia Ludwikowi. Bratanek tymczasem zamierza zbrojnie wyruszyć ...Kazimierz chce się zemścić na Kiejstucie za śmierć Pełki i Niemierzy. Swój plan wyjawia Ludwikowi. Bratanek tymczasem zamierza zbrojnie wyruszyć na Włodzimierz. Elżbieta pisze list do Olgierda. Informuje litewskiego księcia, że modli się za niego i nie chce, by spotkała go kara za czyny jego brata. Jurze i Jaśkowi monarchini poleca zadbanie o bezpieczeństwo Ludwika, przyszłego króla Polski po śmierci Kazimierza. Bolko próbuje nakłonić Guncela do pozostania w Świdnicy. Proponuje dzielnemu rycerzowi, by sprowadził się na dwór z ukochaną Heleną. Podczas wyprawy przez las giermek traci konia. Pod Sierakowem prosi o pomoc spotkanego chłopa. Ten odsyła giermka i jego towarzysza Jakuba z Biskupic do najbliższego miasta. Być może tam wesprze ich córka Przybysława.(Opis Odcinka)
wtorek
19 marca 2019
18:30
Odcinek 190
W Budzie tajemniczy zakonnik wręcza Elżbiecie list od Olgierda. Monarchini jest przerażona, że litewski książę nie potrafi zapanować nad agresją ...W Budzie tajemniczy zakonnik wręcza Elżbiecie list od Olgierda. Monarchini jest przerażona, że litewski książę nie potrafi zapanować nad agresją swojego brata Kiejstuta. Martwi się także o bezpieczeństwo Ludwika. Elżbieta posyła Paszka z misją do Krakowa. Mężczyzna ma się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja między Polską a Litwą. Wszystkie informacje muszą zostać potwierdzone przez Marcina z Rajska, któremu władczyni ufa. Na Wawelu Oda stroi się, by rozkochać w sobie Szafrańca. Kiedy jest gotowa spełnić zadanie, Jutta informuje ją, że młodzieniec zachwala działania królowej, zatem nie trzeba go uwodzić. Litwa. Szaman odprawia pogańską ceremonię podczas urodzin córki Olgierda. Kiejstut ma dość czekania na brata. Żądny rozlewu krwi sam rusza do walki.(Opis Odcinka)
poniedziałek
18 marca 2019
18:30
Odcinek 189
Adelajda otrzymuje list od landgrafa Hesji. Treść depeszy zasmuca królową. Oda, widząc rozpacz pani, wykrada tajemniczy list i prosi Bartłomieja ...Adelajda otrzymuje list od landgrafa Hesji. Treść depeszy zasmuca królową. Oda, widząc rozpacz pani, wykrada tajemniczy list i prosi Bartłomieja o odczytanie go na głos. Dowiaduje się, że ojciec Adelajdy odmawia jej powrotu do domu w przypadku śmierci Kazimierza. Kunegunda prosi wdowy po Pełce i Niemierzy o późniejsze wyprawienie pogrzebów, do czasu powrotu króla na Wawel. Kiejstut namawia Olgierda na wyprawę przeciwko wojskom polsko-węgierskim. Zdaje się, że sojusz Polaków z Litwinami jest bliski końca. Wtem Olgierd otrzymuje wiadomość od tajemniczego rycerza. Okazuje się, że jego brzemienna żona, księżna Julianna, obawia się spisku. W Lublinie Kazimierz żegna się z rycerzami. Władca przeczuwa rychłą śmierć. Dziękuje Jaśkowi za przyjaźń i wierną posługę. Podczas rozmowy z Mentorem król dowiaduje się, że Ludwik wymusił na polskich możnych przysięgę na wierność sobie.(Opis Odcinka)
środa
13 marca 2019
18:30
Odcinek 188
Adelajda chce jak najdłużej ukryć chorobę Kazimierza. Tłumaczy, że pragnie chronić majestat i siłę króla, dlatego decyduje się wyprawić uroczystą ...Adelajda chce jak najdłużej ukryć chorobę Kazimierza. Tłumaczy, że pragnie chronić majestat i siłę króla, dlatego decyduje się wyprawić uroczystą ucztę. Niestety, wśród widzów pojawiają się głosy oburzenia. Wielu uważa, że tragiczna śmierć Pełki i Niemierzy to nieodpowiedni czas na zabawę. Regina za wszelką cenę chce się dostać w sam środek wydarzeń. Wypytuje marszałka Szafrańca o jak najwięcej szczegółów.(Opis Odcinka)
poniedziałek
11 marca 2019
18:30
Odcinek 187
Adelajda drży o zdrowie i życie Kazimierza. Dręczą ją wyrzuty sumienia, czuje, że powinna być przy mężu. Bodzęta zapewnia, że ...Adelajda drży o zdrowie i życie Kazimierza. Dręczą ją wyrzuty sumienia, czuje, że powinna być przy mężu. Bodzęta zapewnia, że dobrze zrobiła. Musi być w Krakowie i wspierać swój lud. Teraz jest czas, by pokazać jak wielką jest królową. Adelajda organizuje Wielką Mszę na święto Nawiedzenia Najświętszej Maryji Panny i patriotyczną ucztę dla wszystkich stanów. Niestety, pomysł nie przypada do gustu królewskim urzędnikom. Kazimierz niespodziewanie odzyskuje przytomność po ciężkiej chorobie. Ludwik wpada w panikę.(Opis Odcinka)
czwartek
07 marca 2019
18:30
Odcinek 186
Eliasz i Karl docierają do Lublina. Kazimierz jest coraz słabszy, a medycy spierają się o metody jego leczenia. Kiedy Jasiek ...Eliasz i Karl docierają do Lublina. Kazimierz jest coraz słabszy, a medycy spierają się o metody jego leczenia. Kiedy Jasiek czuwa przy chorym królu, reszta polskich możnych składa przysięgę Ludwikowi, że po śmierci Kazimierza, to jego uznają za swojego króla. Do Małgorzaty docierają wieści o chorobie kochanka. Jest przekonana, że Bóg w ten sposób ukarał ją za grzechy. Postanawia się umartwiać, w celach pokutnych zakłada włosiennicę na gołe ciało. Ma nadzieję, że w ten sposób ocali przed śmiercią Kazimierza.(Opis Odcinka)
środa
06 marca 2019
18:30
Odcinek 185
Kazimierz leży umierający. Jasiek wciąż nie traci nadziei na wyzdrowienie króla i wiernie trwa przy nim. Pozostali jednak szukają rozwiązania: ...Kazimierz leży umierający. Jasiek wciąż nie traci nadziei na wyzdrowienie króla i wiernie trwa przy nim. Pozostali jednak szukają rozwiązania: co robić, by podczas choroby Kazimierza Polska nie przegrała wojny z Litwą. Ludwik chcąc jak najszybciej objąć władzę, planuje ogłosić się królem dwóch królestw. Kiedy okazuje się, że dopóki Kazimierz żyje, jest to niemożliwe, żąda od zebranych rycerzy i możnych przysięgi na wierność. Ważą się losy korony, a Kazimierz w przebłysku świadomości myśli wyłącznie o Małgorzacie.(Opis Odcinka)
wtorek
05 marca 2019
18:30
Odcinek 184
Kazimierz szaleje z wściekłości. Chce natychmiast pomścić swoich druhów. Niestety, dopada go poważna choroba, która odbiera mu wszystkie siły. Brat ...Kazimierz szaleje z wściekłości. Chce natychmiast pomścić swoich druhów. Niestety, dopada go poważna choroba, która odbiera mu wszystkie siły. Brat Wojciech wyrusza z ciałami Niemierzy i Pełki do Krakowa. Kiedy Olgierd dowiaduje się prawdy, bez wahania wysyła list do Elżbiety, tłumacząc w nim, że nie miał nic wspólnego z tą straszliwą zbrodnią. Uważa, że morderstwo, którego dopuścił się Kiejstut było głupotą. Kunegunda obawia się konfliktu ojca z ukochanym litewskim wujem.(Opis Odcinka)
poniedziałek
04 marca 2019
18:30
Odcinek 183
Kazimierz czeka na wynik misji Pełki i Niemierzy, których wysłał w pokojowych zamiarach do Olgierda. Wciąż liczy na to, że ...Kazimierz czeka na wynik misji Pełki i Niemierzy, których wysłał w pokojowych zamiarach do Olgierda. Wciąż liczy na to, że powstrzyma niepotrzebny rozlew krwi. Królewscy rycerze trafiają jednak w ręce okrutnego Kiejstuta, który nie zamierza z nimi pertratować. Dopuszcza się okrutnego mordu, a poćwiartowane ciała posłów Litwini wiozą do Lublina, by rzucić je pod stopy polskiego króla, jako litewską odpowiedź. (Opis Odcinka)
czwartek
28 lutego 2019
18:30
Odcinek 182
Lipiec 1351 roku. Wojska Kazimierza przygotowują się do podboju Rusi. Polaków wspiera armia Ludwika Węgierskiego. Krewny polskiego władcy przypomina urzędnikom ...Lipiec 1351 roku. Wojska Kazimierza przygotowują się do podboju Rusi. Polaków wspiera armia Ludwika Węgierskiego. Krewny polskiego władcy przypomina urzędnikom o obietnicy sukcesyjnej wuja. Ci zachowują dystans do siostrzeńca króla. Między Ludwikiem a Kazimierzem narasta napięcie. Obaj rywalizują ze sobą o przywództwo nad połączonym wojskiem polsko-węgierskim. W tak dramatycznej sytuacji Pełka odkrywa romans swojej żony z Kazimierzem.(Opis Odcinka)
środa
27 lutego 2019
18:30
Odcinek 181
Ludwik wraca na Wawel. Celem jego wizyty jest zjednanie sobie sojuszników na dworze Kazimierza. Król przypomina krewnemu o obiecanej sukcesji ...Ludwik wraca na Wawel. Celem jego wizyty jest zjednanie sobie sojuszników na dworze Kazimierza. Król przypomina krewnemu o obiecanej sukcesji swojego tronu. Jeśli będzie miał syna, zgodnie z umową odsprzeda Ruś Węgrom, w przeciwnym razie - Ludwik stanie się jedynym spadkobiercą. Książę, mimo początkowej niechęci, zgadza się odnowić sojusz polsko-węgierski. Jan Jura wypełnia rozkaz Kazimierza. Ma obserwować królewskich urzędników, by zapobiec buntowi.(Opis Odcinka)
wtorek
26 lutego 2019
18:30
Odcinek 180
Litwini rozpoczynają swój atak na Polaków. Kazimierz za poświęcenie Egle chce ją sowicie wynagrodzić. Dziewczyna jednak odmawia przyjęcia darów. Król ...Litwini rozpoczynają swój atak na Polaków. Kazimierz za poświęcenie Egle chce ją sowicie wynagrodzić. Dziewczyna jednak odmawia przyjęcia darów. Król zastanawia się, jak rozgromić wojska nieprzyjaciela. Postanawia zaczekać z decyzją do momentu, aż dowie się, czy Olgierd wspiera działania Kiejstuta. Do Budy przybywa Bolko, by uzyskać poparcie Elżbiety. Od przebiegu spotkania zależą bowiem dalsze losy Świdnicy. Książę martwi się też o przyszłość Anny.(Opis Odcinka)
poniedziałek
25 lutego 2019
18:30
Odcinek 179
Egle w trakcie powrotu do domu dowiaduje się o planowanym ataku Litwinów na Polaków. Nie chce rozlewu krwi, dlatego ucieka ...Egle w trakcie powrotu do domu dowiaduje się o planowanym ataku Litwinów na Polaków. Nie chce rozlewu krwi, dlatego ucieka się do podstępu i tak udaremnia grabieżczy najazd. Rusza na Wawel, by ostrzec Kazimierza przed wrogimi wojskami. Kwitnie romans Jana Jury z dwórką Juttą. Ligęza wszczyna na zamku poszukiwania szpiega. Jego działania są jednak bezskuteczne. Przypadkiem wpada na giermka, który rzekomo przyjechał do Krakowa w celu znalezienia ojca.(Opis Odcinka)
czwartek
21 lutego 2019
18:30
Odcinek 178
Elżbieta chce wiedzieć o wszystkich występkach brata. Na Wawel posyła swego informatora, Marcina z Rajska. Kazimierz nie kryje swego zdziwienia ...Elżbieta chce wiedzieć o wszystkich występkach brata. Na Wawel posyła swego informatora, Marcina z Rajska. Kazimierz nie kryje swego zdziwienia w związku z przybyciem posłańca królowej węgierskiej. Tymczasem na zamku krążą plotki o tajemniczym szpiegu. Przed obliczem Kazimierza staje poseł krzyżacki z częścią zaległych pieniędzy. Jakub z Biskupic żali się władcy na ataki Litwinów na ich kupców. Tym samym chce zatuszować sprawę zadłużenia Krzyżaków.(Opis Odcinka)
środa
20 lutego 2019
18:30
Odcinek 177
Bogoria pojawia się na Wawelu, by rozwiązać zagadkę śmierci wikariusza Baryczki. Próbuje także nie zajmować żadnego stanowiska w konflikcie króla ...Bogoria pojawia się na Wawelu, by rozwiązać zagadkę śmierci wikariusza Baryczki. Próbuje także nie zajmować żadnego stanowiska w konflikcie króla z Bodzetą. Kunegunda i Adelajda podejrzewają, że Kazimierza dosięgnie ręka sprawiedliwości za wszystkie wyrządzone krzywdy. Eliasz przekonuje kobiety, że każdy grzech, nawet ten największy, można odkupić. Na krakowskim straganie jedna z królewskich dwórek prosi czeskiego kupca o pomoc. Dziewczyna, chce by posłaniec przekazał wiadomość jej wujowi, urzędnikowi na dworze króla Karola.(Opis Odcinka)
wtorek
19 lutego 2019
18:30
Odcinek 176
Mikołaj i Gabija czekają na Baryczkę w kościele. Panna młoda podejrzewa, że coś musiało się złego wydarzyć. Wtem do świątyni ...Mikołaj i Gabija czekają na Baryczkę w kościele. Panna młoda podejrzewa, że coś musiało się złego wydarzyć. Wtem do świątyni wpada Wojciech z informacją o zaginięciu wikarego. W zaistniałej sytuacji to on udziela parze ślubu. Po ceremonii młodzi zaczynają ucztować w karczmie. Radosną atmosferę przerywa Dobiesław, poseł kolejnej tragicznej informacji. Karl miał wypadek i ledwo uszedł z życiem. Okazuje się, że medyk amator na zawsze może utracić wzrok. Adelajda próbuje uwieść Jana Jurę. Mężczyzna pozostaje obojętny na wdzięki królowej. Obowiązuje go kodeks honorowy. Na Wawelu nie ustają plotki o śmierci wikariusza Baryczki. Kazimierz zwierza się Eliaszowi ze swego czynu. Król oskarża Jana Jurę i Jaśka o złe doradztwo. Drugi z poddanych stwierdza, że Baryczką manipulował biskup Bodzęta. Zginął więc nie ten duchowny co trzeba.(Opis Odcinka)
poniedziałek
18 lutego 2019
18:30
Odcinek 175
Małgorzata cierpi po rozstaniu z Kazimierzem. Podczas narady król oznajmia zgromadzonym, co postanowił. Z wizytą do Lwowa uda się Otton ...Małgorzata cierpi po rozstaniu z Kazimierzem. Podczas narady król oznajmia zgromadzonym, co postanowił. Z wizytą do Lwowa uda się Otton z Pilicy. Spóźniony Baryczka pojawia się na zebraniu. Oznajmia, że papież został poinformowany o siejącym zgorszenie zachowaniu Kazimierza. Władca wyrzuca posłańca złych wiadomości. Obawia się także, że Baryczka poznał jego miłosny sekret. Postanawia skutecznie uciszyć niewygodnego świadka. Śmił donosi królowi o wypadku Karla. Okazuje się, że chemik amator znów przygotowywał jakieś tajemne mikstury. Gabija namawia Jagnę do ślubu z Szafrańcem. Dziewczyna nie kocha go jednak tak mocno jak Gabija Mikołaja. Kochan, wykonując polecenie władcy, prowadzi Baryczkę nad rzekę. Zrzuca mężczyznę ze skarpy. Baryczka tonie. Gabija i Mikołaj docierają do kościoła. Uroczystość ślubna nie może się rozpocząć ze względu na nieobecność wikariusza.(Opis Odcinka)
czwartek
14 lutego 2019
18:30
Odcinek 174
Gabija i Mikołaj potwierdzają Reginie doniesienia o ich planach ślubnych. W kuchni zazdrosna kobieta informuje Femkę o rychłym odejściu ochmistrzyni ...Gabija i Mikołaj potwierdzają Reginie doniesienia o ich planach ślubnych. W kuchni zazdrosna kobieta informuje Femkę o rychłym odejściu ochmistrzyni ze służby. Dziewczyna jest przerażona tym, co słyszy. Nowa przełożona może bowiem wymienić wszystkie służki. Na Wawelu krążą plotki o licznych romansach króla w Czchowie. Tymczasem król posyła Jana Jurę po Małgorzatę. Chce oznajmić kochance koniec ich związku. Bodzęta kontynuuje swoją intrygę. Zapewnia Baryczkę, że zapewni mu wejście na naradę zwołaną przez króla. Biskup jest niepocieszony, gdy na zebraniu nie widzi swego sprzymierzeńca. Kazimierz z Jaśkiem i Ligęzą analizują list od Paszka. Król doszukuje się podstępu. Gabija i Mikołaj wyznaczają termin ślubu.(Opis Odcinka)
środa
13 lutego 2019
18:30
Odcinek 173
Bodzęta wypytuje Andrzeja z Tęczyna i Pęłkę o plany Kazimierza. Jest zaskoczony, że król nie poinformował go o świętowaniu zwycięstwa ...Bodzęta wypytuje Andrzeja z Tęczyna i Pęłkę o plany Kazimierza. Jest zaskoczony, że król nie poinformował go o świętowaniu zwycięstwa na Rusi. Tymczasem Kazimierz zastanawia się, gdzie powinien się udać - ucztować w Czchowie czy kontemplować w Tyńcu. Podczas rozmowy z Janem Jurą stwierdza, że nie układa mu się w małżeństwie. Bodzęta knuje na dworze. Informuje Baryczkę o liście wysłanym do papieża, w treści którego zawarł wiadomość o niestosowanym zachowaniu króla. Ma nadzieję, że Baryczka o wszystkim doniesie Kazimierzowi. Między Janem Jurą a Jaśkiem wywiązuje się awantura. Drugi z mężczyzn zarzuca pierwszemu nadmierną słabość do królowej. Regina chce się dowiedzieć, czy Gabija i Mikołaj wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Nikt jednak nie potwierdza tych doniesień. Nie otrzymując odpowiedzi, kobieta stwierdza, że jej córka jest odpowiednią kandydatką na żonę Mikołaja. Buda. Elżbieta znajduje list napisany przez Paszka. Przeczytawszy go, dowiaduje się, że Kazimierz kazał szpiegować ją i Ludwika.(Opis Odcinka)
wtorek
12 lutego 2019
18:30
Odcinek 172
Mikołaj udaje się na Wawel. W ręku dzierży buty dla królewny. Kunegunda cieszy się na widok nowych pantofelków, a wójt ...Mikołaj udaje się na Wawel. W ręku dzierży buty dla królewny. Kunegunda cieszy się na widok nowych pantofelków, a wójt liczy, że jego zasługi przyczynią się do wyprawienia szybszego ślubu z Gabiją. Adelajda stroi się, by godnie powitać męża. Oda chwali wygląd władczyni, lecz w oczach królowej widać smutek. Wszystko przez liczne zdrady Kazimierza. Wieczorem król flirtuje z Adelajdą. Między małżonkami odżywa dawne uczucie. Tymczasem Małgorzata zamierza skończyć romans z Kazimierzem. Przed powrotem do męża, namiętnie całuje władcę. Kochanków podgląda biskup Bodzęta. Gabija, w tajemnicy przed wójtem, planuje ich wspólny ślub. W rozmowie z Baryczką pyta go, czy odprawi jej ceremonię ślubną.(Opis Odcinka)
poniedziałek
11 lutego 2019
18:30
Odcinek 171
Na Wawel docierają posłowie ze wschodu. Rozpoczynają się negocjacje. Kazimierz prosi Tatarów by ci pozostali bezstronni w razie ewentualnego konfliktu ...Na Wawel docierają posłowie ze wschodu. Rozpoczynają się negocjacje. Kazimierz prosi Tatarów by ci pozostali bezstronni w razie ewentualnego konfliktu polsko litewskiego i nie blokowali jego ataku na Ruś. W zamian obiecuje pieniądze i bezpieczny przejazd kupców z zachodu Europy zmierzających na Krym. Pełka zwierza się królowi, że Małgorzata się zmieniła, nie ma w niej radości. Kazimierz jest zmieszany. Do Bodzęty dociera wiadomość o romansie króla. Biskup jest zachwycony, w końcu będzie mógł szantażować Kazimierza.(Opis Odcinka)
czwartek
07 lutego 2019
18:30
Odcinek 170
Na rodzinę królowej Elżbiety spada kolejna tragedia - umiera jej wnuk, syn zmarłego Andrzeja - Karol Mertel. Na zamku panuje ...Na rodzinę królowej Elżbiety spada kolejna tragedia - umiera jej wnuk, syn zmarłego Andrzeja - Karol Mertel. Na zamku panuje wielkie poruszenie i żałoba. W tym czasie przyjeżdża Olgierd, który zdaje się być dla Elżbiety dużym wsparciem w tych trudnych chwilach. Spytek i Jasiek pochwalają udane negocjacje Kazimierza z Czechami. Podejrzewają jednak, że król chce ruszyć na wschód. Pomiędzy królem a nowym biskupem – Bodzętą, dochodzi do sprzeczki. Biskup krytykuje pokój w Namysłowie.(Opis Odcinka)
środa
06 lutego 2019
18:30
Odcinek 169
Bolko uświadamia sobie, że jego sojusz z Kazimierzem właściwie nie istnieje. Prowadzi rozmowy z Ludwikiem Bawarskim, którego gości w Świdnicy. ...Bolko uświadamia sobie, że jego sojusz z Kazimierzem właściwie nie istnieje. Prowadzi rozmowy z Ludwikiem Bawarskim, którego gości w Świdnicy. Książę stara się utrzymać odpowiednie relacje z Wittelsbachami. W międzyczasie planowany jest sąd inkwizycyjny. Helena jest przerażona. Wierzy w niewinność ukochanego, ale nie chce ryzykować, dlatego stara się przekonać Guncela, że powinni uciekać jak najszybciej. Kazimierz niepokoi się wizytą Olgierda na dworze węgierskim. Wysyła Ligęzę na przeszpiegi.(Opis Odcinka)
wtorek
05 lutego 2019
18:30
Odcinek 168
Przybyły na Wawel Olgierd prowadzi długie rozmowy z królem. Obydwaj dochodzą do wspólnych wniosków, że nie powinni dopuścić do walk ...Przybyły na Wawel Olgierd prowadzi długie rozmowy z królem. Obydwaj dochodzą do wspólnych wniosków, że nie powinni dopuścić do walk między sobą. Kazimierz daje obietnicę, że gdy doprowadzi do rozejmu z Czechami, wesprze Litwę w wojnie z zakonem. Targany wątpliwościami Jan Jura stara się przekonać króla by zmienił zdanie i nie odwracał się od Świdnicy, ale ten jest nieugięty. Gabija dostrzega Wójta podczas spotykania z jakąś kobietą. Śledzi ukochanego gdy razem odchodzą.(Opis Odcinka)
poniedziałek
04 lutego 2019
18:30
Odcinek 167
Bolko dyktuje Peterowi list do Wittelsbachów. Do komnaty wchodzi Agnieszka. Bolko jest rozkojarzony, każe Peterowi by ten sam dokończył pisać. ...Bolko dyktuje Peterowi list do Wittelsbachów. Do komnaty wchodzi Agnieszka. Bolko jest rozkojarzony, każe Peterowi by ten sam dokończył pisać. Agnieszka boi się o Annę. Bolko ją pociesza i uspokaja. Stwierdza, że Anna będzie oczkiem w głowie Królowej Katarzyny. Księżna prosi męża by pojechali wspólnie do Budy odwiedzić Annę. Peter przynosi gotowy list. Bolko poleca by go wysłać. Rudiger dopytuje Bolka jak wybadać nastroje Kazimierza. Bolko poleca zaprosić Kazimierza do Świdnicy i wzywa do siebie Nikela. Wcześniej rozmawia z Agnieszką, która podpowiada mu, że powinien wziąć pod uwagę wybaczenie Nikelowi, co w ostateczności książę czyni wobec zdrajcy. W Budzie Elżbieta wita Ludwika. Cieszy się z powrotu syna. Dowiaduje się, że Ludwik przywiózł syna Andrzeja – małego Karola. Papież nakazał Joannie wydanie małego Karola Ludwikowi. Elżbieta jest bardzo poruszona. Kołysze wnuka do snu i poleca służkom, by te zajęły się czekającą na spotkanie Anną. Gdy Anna dowiaduje się, że Elżbieta jej nie przyjmie, zaczyna płakać. Chce wracać do domu. Ludwik zachęca Elżbietę by spotkała się z małą Anną, ale ta stwierdza, że mała powinna uczyć się cierpliwości. Kazimierz mianuje Jana Jurę odpowiedzialnym za rokowania z Czechami. Jura jest zaskoczony. W rozmowie z Suchywilkiem przyznaje, że nie wesprze Bolka i ustąpi Luksemburczykom godząc się z ich panowaniem na Śląsku. Jest rozdarty bo dla dobra królestwa poświęca relacje z siostrzeńcem. Do zamku dociera Olgierd który opowiada o ciężkich starciach z krzyżakami.(Opis Odcinka)
czwartek
31 stycznia 2019
18:30
Odcinek 166
Po śmierci Grota, nowym biskupem zostaje Bodzęta. Kazimierz nie ukrywa swojego niezadowolenia z decyzji papieża i buntuje się przeciwko niej. ...Po śmierci Grota, nowym biskupem zostaje Bodzęta. Kazimierz nie ukrywa swojego niezadowolenia z decyzji papieża i buntuje się przeciwko niej. Wawel huczy od plotek o romansie króla. Rozzłoszczona tym Adelajda szuka ukojenia w rozmowie z bratem Wojciechem. Audre śledzi Wójta. Jest ciekawa czy oszczerstwa rozsiewane przez Reginę są prawdziwe. Do Świdnicy przybywa goniec z Pragi, który przynosi wieści o dekrecie Karola Luksemburskiego, w którym ten wciela Śląsk i Łużyce do Korony Czeskiej.(Opis Odcinka)
środa
30 stycznia 2019
18:30
Odcinek 165
Kazimierz jest wzburzony. Rozmawia ze Spytkiem na temat tego jak postępuje biskup Grot. W tym momencie Wojciech przynosi wieść, że ...Kazimierz jest wzburzony. Rozmawia ze Spytkiem na temat tego jak postępuje biskup Grot. W tym momencie Wojciech przynosi wieść, że biskup jest umierający. Tymczasem Grotem opiekuje się Eliasz. Wszyscy czekają na przyjazd Bogorii, który ma udzielić umierającemu ostatniego namaszczenia i spowiedzi. Kazimierz dociera do umierającego biskupa. W emocjonalnej rozmowie przeprasza go, że ciągle się z nim spierał. Tłumaczy to dobrem królestwa. Chwilę później czyta list, który Grot kazał wysłać do papieża. Jest zdziwiony. Z pisma wynika, że Grot odwołuje wszystkie ekskomuniki i popiera działania Kazimierza. Grot błogosławi Kunegundę a Kazimierza prosi, by ten poskromił Czechów. Ma to być kara za to, że wspierają krzyżaków. Grot prosi też, aby pochowano go z mieczem brata, którego zabili krzyżacy. Czuwający przy Grocie Eliasz, stwierdza, że nic więcej nie da się zrobić. Kazimierz poleca Bogorii by jak najszybciej wyznaczyć następcę biskupa. Grot umiera. Tymczasem na Wawelu nocą na korytarzu Jagna wpada na Szafrańca. Ten ma dla niej książkę, ale przestrzega, że to księga zakazana i że nie powinna się tym podarkiem obnosić. Jagna jest zaintrygowana. W komnacie zabiera się za czytanie. Widzi to Katarzyna, która ruga ją za to że nie modli się tak jak inni o zdrowie Grota. W końcu postanawia powiedzieć, że Jagna zaniemogła gdy dowiedziała się jak źle jest z biskupem. Regina szuka Audre w karczmie. Znajduje ją w lesie gdy ta zbiera drewno. Dopytuje, czy Samuel dobrze ją traktuje. Stwierdza też, że Gabija nie powinna wychodzić za Wójta bo to duży błąd. Audre jest zaintrygowana tym stwierdzeniem. Reginie udało się wsadzić kij w mrowisko. Jest zazdrosna, że Gabija zainteresowany jest mężczyzna uznawany w mieście za najlepszą partię.(Opis Odcinka)
wtorek
29 stycznia 2019
18:30
Odcinek 164
Regina ogłasza wszystkim, że z okazji przyjazdu legata, bramy zostaną otwarte i wszyscy będą mogli wziąć udział w uroczystej mszy. ...Regina ogłasza wszystkim, że z okazji przyjazdu legata, bramy zostaną otwarte i wszyscy będą mogli wziąć udział w uroczystej mszy. Problemem okazuje się - kto jakie miejsce zajmie w kościele, przez co dochodzi do sprzeczki pomiędzy Gabiją a Reginą. Legat papieski oznajmia królowi, że papież poprze panowanie Luksemburczyków na Śląsku. Kazimierz jest zszokowany i czuje, że za tą decyzją stoi Grot. Rozemocjonowany rozwojem wydarzeń Grot nagle upada na ziemię.(Opis Odcinka)
poniedziałek
28 stycznia 2019
18:30
Odcinek 163
Konflikt pomiędzy Kościołem a królestwem przybiera na sile. Na Wawelu pojawia się legat papieski, co okazuje się ogromnym wydarzeniem także ...Konflikt pomiędzy Kościołem a królestwem przybiera na sile. Na Wawelu pojawia się legat papieski, co okazuje się ogromnym wydarzeniem także dla poddanych. Kazimierz obiecuje posłowi, że gdy zabezpieczy zachodnie granice, będzie krzewił wiarę chrześcijańską na Litwie. Audre nie może poradzić sobie ze złośliwością dwórek: Ody i Jutty. Gabija chcąc pomóc znajduje jej nową pracę, z dala od królewskiej kuchni. Regina zaczyna jątrzyć pomiędzy Wójtem a jego ukochaną.(Opis Odcinka)
czwartek
24 stycznia 2019
18:30
Odcinek 162
Romans króla staje się faktem. Królowa jest wściekła, a ukojenie w tych trudnych dla niej chwilach przynosi brat Wojciech. Kazimierz ...Romans króla staje się faktem. Królowa jest wściekła, a ukojenie w tych trudnych dla niej chwilach przynosi brat Wojciech. Kazimierz i Małgorzata obawiają się, że prawda dotrze także do Pełki. Kunegunda nie chce pogodzić się z tym, co się stało, dlatego próbuje napisać list do swojego męża. Na dworze węgierskim nastał czas żałoby po śmierci syna Elżbiety, Andrzeja. Jej wysokość jest rozżalona, ma wyrzuty sumienia, że postawiła politykę ponad bycie matką.(Opis Odcinka)
środa
23 stycznia 2019
18:30
Odcinek 161
Mijają kolejne miesiące, kiedy Ludwik książę bawarski - porzucił Kunegundę tuż po zaślubinach i wyjechał. Królewska córka nadal bardzo to ...Mijają kolejne miesiące, kiedy Ludwik książę bawarski - porzucił Kunegundę tuż po zaślubinach i wyjechał. Królewska córka nadal bardzo to przeżywa. Katarzyna ukrywa przed Adelajdą romans króla z Małgorzatą. Ostrzega jednak młodą kobietę przed konsekwencjami. Pełka dostrzega oschłe zachowanie swojej żony. Papież Klemens nakazuje przedłużenie rozejmu zawartego z Luksemburgami, co jest dla Kazimierza sporym zaskoczeniem. Na Wawel dociera tragiczna wiadomość.(Opis Odcinka)
wtorek
22 stycznia 2019
18:30
Odcinek 160
Jasiek i Andrzej z Tęczyna wracają z walki, którą stoczyli z Czechami pod Pogonią i Lelowem. Wawel odwiedza starosta wrocławski ...Jasiek i Andrzej z Tęczyna wracają z walki, którą stoczyli z Czechami pod Pogonią i Lelowem. Wawel odwiedza starosta wrocławski Konrad Falkenhain. Domaga się wstrzymania działań wojennych oraz wypłaty rekompensaty za porwanie i uwięzienie księcia Karola w Kaliszu. Adelajda ma koszmary z powodu zdrad, jakich dopuszcza się jej mąż. Chcąc dowiedzieć się prawdy, prosi o pomoc Katarzynę. Ludwik dowiaduje się, że król nie zamierza wypłacić mu całego wiana.(Opis Odcinka)
poniedziałek
21 stycznia 2019
18:30
Odcinek 159
Cudka jest wdzięczna Niemierzy, że wyraził zgodę na ślub Jolenty z cesarskim rycerzem. Kunegunda z pomocą Jagny i służek pakuje ...Cudka jest wdzięczna Niemierzy, że wyraził zgodę na ślub Jolenty z cesarskim rycerzem. Kunegunda z pomocą Jagny i służek pakuje się do wyjazdu ze świeżo poślubionym Ludwikiem. Na pamiątkę zostawia swoje osobiste rzeczy. Adelajdzie wręcza szkatułkę na kosztowności. Królowa wciąż szaleje z powodu swojej bezpłodności. Dochodzi do wniosku, że uleczy ją tylko szczere wyznanie grzechów. Ku swojemu zdziwieniu, Eliasz, któremu się spowiada, nie potępia jej czynów. Dodaje to Adelajdzie energii. Wkrótce uradowana monarchini przyłapuje Kazimierza na zdradzie. Tymczasem wójt postanawia wyruszyć z Gabiją w wielki świat. Ochmistrzyni jest pewna uczuć swego wybranka.(Opis Odcinka)
czwartek
17 stycznia 2019
18:30
Odcinek 158
Rok 1345. Na Wawelu trwa uroczystość zaślubin Kunegundy z Ludwikiem. W ramach prezentu dla gości na prośbę pana młodego pewien ...Rok 1345. Na Wawelu trwa uroczystość zaślubin Kunegundy z Ludwikiem. W ramach prezentu dla gości na prośbę pana młodego pewien młodzieniec recytuje ulubioną pieśń Ludwika w języku jego małżonki. Podczas świętowania w karczmie dochodzi do awantury między rannym sokolnikiem a mężem adorowanej przez niego Dobruszki. Rycerz cesarski, Hasso Wedel, nie potrafi zachować w tajemnicy uczucia, którym darzy Jolentę. Prosi dziewczynę o rękę. Ta zamiast się radować, jest smutna, gdyż ojciec posyła ją do klasztoru. Wójt zabiega o względy Gabiji. Dla ukochanej jest gotów zrzec się swojego urzędu.(Opis Odcinka)
środa
16 stycznia 2019
18:30
Odcinek 157
Wójt próbuje przekonać Gabiję, by nie wyruszała do Bawarii z Kunegundą. Ochmistrzyni jest jednak nieugięta. W Krakowie dochodzi do napaści ...Wójt próbuje przekonać Gabiję, by nie wyruszała do Bawarii z Kunegundą. Ochmistrzyni jest jednak nieugięta. W Krakowie dochodzi do napaści na cesarski orszak. Wskutek ataku rany odnosi sokolnik. Maciek i Kat dopadają rzezimieszków. Kazimierz próbuje namówić Ludwika na wspólne polowanie. Mimo oporów, syn cesarza w końcu przystaje na propozycję przyszłego teścia. Adelajda i Gabija towarzyszą Kunegundzie podczas przymierzania sukni ślubnej. Jutta i Oda rozprawiają o litewskiej ochmistrzyni. Są zadowolone z wieści, że Gabija wkrótce opuści Wawel. Wówczas zniknie pamięć o pierwszej żonie Kazimierza. Kunegunda modli się przy grobie matki. Następnie wręcza biskupowi Grotowi pierścień jako jałmużnę dla ubogich.(Opis Odcinka)
wtorek
15 stycznia 2019
18:30
Odcinek 156
Kazimierz wciąż nie otrzymał militarnego wsparcia ze strony cesarza. To sprawia, że Jan Luksemburski nie widzi w nim godnego siebie ...Kazimierz wciąż nie otrzymał militarnego wsparcia ze strony cesarza. To sprawia, że Jan Luksemburski nie widzi w nim godnego siebie rywala. Pali kolejne wsie, by pokazać królowi swą wyższość. Kazimierz rozpoczyna pertraktacje z Ludwikiem, synem cesarza Wittelsbacha. Jego przyszły zięć zdaje się być bardziej zajęty amorami z Kunegundą, niż rozwiązaniem politycznego konfliktu. Rozpieszcza ukochaną licznymi podarkami - kupuje dla niej konia, małpkę, szary jedwab i parę papużek. W Świdnicy Guncel jest wściekły na Helenę. Minęło sporo czasu a on wciąż nie skonsumował związku małżeńskiego. Helena unika męża. Swoimi obawami dzieli się z Agnieszką. Tymczasem Guncel przypadkiem spotyka Weronikę. Dziewczyna informuje rycerza, że nosi w sobie jego potomka. Jagna dowiaduje się, kogo jej ojciec wybrał dla niej na męża. Czesi wycofują się z ataku na Wawel.(Opis Odcinka)
poniedziałek
14 stycznia 2019
18:30
Odcinek 155
Woje Kazimierza wnoszą ciało władcy do auli. Przy zwłokach króla czuwa Kunegunda. Chwilę później królewna budzi się z koszmaru. Zlana ...Woje Kazimierza wnoszą ciało władcy do auli. Przy zwłokach króla czuwa Kunegunda. Chwilę później królewna budzi się z koszmaru. Zlana potem odczuwa ulgę, że był to tylko sen. W kaplicy modli się żarliwie o bezpieczny powrót ojca na Wawel. Czesi zbliżają się do zamku. Jan Jura wydaje kolejne rozkazy w celu zabezpieczenia królewskiej posiadłości. Adelajda strofuje Kunegundę. Uważa, że kobiecie nie przystoi zabiegać o uczucie partnera. Ze Świdnicy wraca Jagna. Odwiedza Karla, by sprawdzić, czy jego miłość do niej wciąż jest żywa. Wkrótce dowiaduje się, że ojciec znalazł dla niej odpowiedniego kandydata na męża. Na Wawel przybywa orszak Kazimierza. Król zauważa, że cesarz Wittelsbach nie wywiązuje się z zawartego sojuszu. Jego armii wciąż nie widać na horyzoncie.(Opis Odcinka)
czwartek
10 stycznia 2019
18:30
Odcinek 154
Rok 1345. Jasiek nakrywa króla podczas uciech ze Ślązaczką. Wkrótce Kazimierz dowiaduje się, że Czesi ruszają na Kraków. Postanawia cierpliwie ...Rok 1345. Jasiek nakrywa króla podczas uciech ze Ślązaczką. Wkrótce Kazimierz dowiaduje się, że Czesi ruszają na Kraków. Postanawia cierpliwie czekać na rozwój sytuacji. Gdy orientuje się, że wojska Luksemburga nie zawrócą, podejmuje decyzję o natychmiastowym powrocie na Wawel. Jednak może być na to za późno. Adelajda żarliwie modli się o bezpieczeństwo męża. Tymczasem na Wawel zbliża się orszak Ludwika, syna cesarza Wittelsbacha. W końcu dochodzi do spotkania młodzieńca z jego przyszłą żoną, Kunegundą. Ludwik nie szczędzi komplementów córce Kazimierza. Królewna także pała uczuciem do przybysza. W karczmie pojawia się Warcisław, książę pomorski. Posłaniec twierdzi, że z listami posyła go brzemienna Elżbieta, siostra Kunegundy. Gabija znajduje złotą podkowę, którą zgubił orszak Ludwika.(Opis Odcinka)
środa
09 stycznia 2019
18:30
Odcinek 153
Helena szykuje się do ślubu z Guncelem. Gdy zazdrosna o nią Weronika wylewa wino na suknię ślubną, przyszła panna młoda ...Helena szykuje się do ślubu z Guncelem. Gdy zazdrosna o nią Weronika wylewa wino na suknię ślubną, przyszła panna młoda bierze to zły znak. Mimo to, młodzi stają na ślubnym kobiercu. Bolko bezskutecznie szuka Nikela. Ma żal do Rudigera, że ten nie uprzedził go o działaniach zdrajcy. W tym trudnym dla księcia czasie odwiedza go stryj Jaworski. Krewny jest pełen podziwu dla samodzielności Bolka, jednocześnie tłumaczy się, dlaczego nie przybył mu z pomocą podczas obrony Świdnicy. Jasiek zawiadamia króla, że wielkie wojsko czeskie ruszyło w stronę Śląska. Na Wawelu wzmaga się niepokój. Dwór węgierski na czele z Ludwikiem oznajmia gotowość do wsparcia działań Kazimierza. Wittelsbachowie, mimo układu, wciąż milczą.(Opis Odcinka)
wtorek
08 stycznia 2019
18:30
Odcinek 152
Królewscy strażnicy chwytają nielojalnego podczaszego. Król nie ma litości dla Idziego. Pojmany wyjawia władcy prawdę o czeskich szpiegach, którzy nie ...Królewscy strażnicy chwytają nielojalnego podczaszego. Król nie ma litości dla Idziego. Pojmany wyjawia władcy prawdę o czeskich szpiegach, którzy nie chcą dopuścić do ślubu Kunegundy z Ludwikiem. Adelajda sugeruje mężowi, by wykorzystał Idziego. Tylko on doprowadzi go do szpiegów. Podczaszy, wykonując polecenia Kazimierza, okłamuje swoich sprzymierzeńców, że Kunegunda jest konająca. Sugeruje im także, że król idzie z odwetem na Śląsk przez Będzin. Ta sytuacja sprawia, że do Niemierzy wracają przykre wspomnienia, kiedy to on zdradził Kazimierza. O swoich troskach opowiada Eliaszowi. Przypuszcza także, że Idzi ma wspólnika na Wawelu. Podejrzenie Niemierzy pada na Adelajdę, która nie przepada za córką męża. Kunegunda z obawy przed śmiercią nic nie je i nie pije. Bolko każe sprowadzić przed swe oblicze donosiciela Nikela. Ten ratując się, bierze Helenę na zakładniczkę.(Opis Odcinka)
poniedziałek
07 stycznia 2019
18:30
Odcinek 151
Bolko nabiera wątpliwości co do sojuszu z Kazimierzem. Z pomocą przychodzi mu Agnieszka, dając w tych trudnych chwilach dużo wsparcia. ...Bolko nabiera wątpliwości co do sojuszu z Kazimierzem. Z pomocą przychodzi mu Agnieszka, dając w tych trudnych chwilach dużo wsparcia. Pełna lęku modli się o ocalenie męża i pomyślność bitwy. W czasie walk Helena dowiaduje się, że Nikel donosi Czechom. Guncel nie może uwierzyć w zdradę urzędnika. Opiekujący się Odą medycy, orzekają z całą pewnością, że dwórka wypiła truciznę. Na Wawelu wybucha panika.(Opis Odcinka)
czwartek
03 stycznia 2019
18:30
Odcinek 150
Rozpoczyna się oblężenie Świdnicy, Bolko wysyła Guncela do bezpośredniej walki z najlepszymi siłami zbrojnymi, jakie posiada. Helena lęka się o ...Rozpoczyna się oblężenie Świdnicy, Bolko wysyła Guncela do bezpośredniej walki z najlepszymi siłami zbrojnymi, jakie posiada. Helena lęka się o swojego ukochanego. Podczas gdy Gabija szykuje Kunegundę do opuszczenia dworu ojca, Idzi próbuje zrealizować plan otrucia królewskiej córki. Jest zdenerwowany i trzęsą mu się ręce, jednak nikt tego nie zauważa. Czy uda mu się osiągnąć cel?(Opis Odcinka)
środa
02 stycznia 2019
18:30
Odcinek 149
Jan Luksemburski zbiera przy granicy swoje wojska. Konflikt zbrojny to jedynie kwestia czasu. Bolko nie boi się stanąć do walki, ...Jan Luksemburski zbiera przy granicy swoje wojska. Konflikt zbrojny to jedynie kwestia czasu. Bolko nie boi się stanąć do walki, jednak śle listy do Kazimierza, Ludwika i Elżbiety oraz Wittelsbachów, licząc na ich wsparcie. Jedyne co go niepokoi, to zbliżający się do Świdnicy orszak jego żony Agnieszki. Bojąc się o jej bezpieczeństwo, za wszelką cenę musi go zawrócić. Czesi podstępem chcą pokrzyżować plany Kazimierza, jeden z poddanych króla okazuje się dla nich szpiegować.(Opis Odcinka)
wtorek
01 stycznia 2019
18:30
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.
Podobne filmy
Nawiguj w lewo
Nawiguj w prawo