QR Code

Homeland

  (2011)  serial

Michael Cuesta
2012-10-28 00:00:00
1 godz. 0 min.
Plakat z serialu Homeland (2011) - Polecam Film
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
4.3 (4)
Błędy / Wpadki w serialu 
Brody wraca do kraju jako sierżant. Później, na jego mundurze znajdują się pagony oznaczające stopień wyższy o dwie rangi. W dalszej części serialu, kiedy Brody idzie na bal, na jego mundurze ponownie widać pagony sierżanta.
W odcinku 1x9 pt. "Crossfire", mimo iż Carrie spędza w meczecie zaledwie chwilę, cienie na zewnątrz zmieniają położenie, jak gdyby była tam przez cały dzień.
W odcinku 1x10 pt. "Representative Brody", kiedy Jessica przynosi do domu zakupy, na torbach wyraźnie widać nadruk "www.hemarket.com". Jest to sieć sklepów znajdująca się wyłącznie na terenie Charlotte, gdzie kręcono zdjęcia do serialu, nieposiadająca żadnych filii w pobliżu Waszyngtonu, na terenie którego rozgrywa się akcja "Homeland".
W odcinku 1x12 pt. "Marine One", Nicholas Brody spotyka Carrie przed komisariatem policji. Po pewnym czasie ta odwraca się i idzie w kierunku samochodu swojej siostry. W momencie kiedy to robi, na wysokości prawej kieszeni jej spodni wyraźnie widoczny jest zacisk do jej mikrofonu.
W odcinku 1x2 pt. "Grace" Brody modli się na głos. Jednak muzułmanie nie muszą wymawiać wersetów modlitwy na głos, kiedy modlą się w samotności. Recytują ją w głębi serca lub bezgłośnie.
W odcinku 2x1 pt. "The Smile", gdy Carrie zostaje zabrana do bezpiecznej kryjówki w Nikozji na Cyprze, widok z domu ukazuje morze. W rzeczywistości Nikozja nie ma dostępu do morza. Co więcej, nie jest ono nawet stamtąd widoczne.
W odcinku 2x1 pt. "The Smile", kiedy Carrie zostaje przedstawiona major Mendez, widać, że ma ona na mundurze odznaczenie bojowe piechoty. Jednak kobiety nie są uprawnione do służby w piechocie i nigdy nie zostały dopuszczone do noszenia tego medalu.
W odcinku 2x1 pt. "The Smile", podczas rozmowy w swoim biurze Brody dowiaduje, że reporterka, która okazuje się być kontaktem Abu Nazira jest "na korytarzu przy biurze senatora". Senatorowie i członkowie Izby Reprezentantów nie mają biur w tym samym budynku.
W odcinku 2x1 pt. "The Smile", kiedy libańska ochrona ściga Saula, na jednym z garaży jest widoczny zielony znak, a widoczne na nim litery układają się w hebrajskie słowo "shnap". Hebrajski jest niezbyt lubianym językiem w Libanie, co dowodzi jedynie, że zdjęcia do odcinka realizowano w Tel Awiwie-Jafie (Izrael).
W odcinku 2x4 pt. "New Car Smell", kiedy Carrie czeka na przyjazd Brody'ego do Langley, kamera kilka razy zmienia ujęcia pokazując na przemian ją i drogę na którą spogląda. Podczas pierwszego ujęcia drogi widać statystów obojga płci przechodzących obok pomnika w kierunku budynku. W następnym znikają. Jednak po kolejnej zmianie ujęcia, w odbiciu na drzwiach, ponownie widać dwoje statystów czekających na znak do przemarszu.
W odcinku 2x5 pt. "Q&A", w scenie przesłuchania, włosy Carrie kilka razy zmieniają ułożenie z wsuniętych za jednym na wsunięte za drugim uchem.
W odcinku 2x6 pt."A Gettysburg Address", Mike znajduje amunicję Brody'ego i dochodzi do wniosku, że to on zastrzelił Toma Walkera, gdyż brakuje jednej z kul. Jednak brak kuli jest uzasadniony, gdyż w pierwszym sezonie, Brody zastrzelił jelenia podczas przyjęcia z grillem, na oczach swojego syna. To sprawia, że brak kuli nie jest żadnym dowodem, a całe założenie jest błędne.
W odcinku 2x7 pt. "The Clearing", podczas spotkania w lesie, dłoń Brody'ego znika z głowy Carrie pomiędzy ujęciami.
W odcinku 2x9 pt. "Two Hats", w pokoju narad stoją kubki z kawą Tim Horton's. Jednak w obrębie Dystryktu Kolumbii, gdzie toczy się akcja serialu, nie ma żadnej kawiarni Tim Horton's.
W odcinku 2x11 pt."In Memoriam", gdy Brody płacze, przesuwa dłonie z czoła na usta. Po zmianie ujęcia, jego dłonie ponownie znajdują się na czole.
W odcinku 2x12 pt. "The Choise", kiedy Saul leci by pochować Nazira, kamera pokazuje helikopter zbliżający się do okrętu wojennego. Później gdy ciało jest wrzucane do oceanu, stoją na lotniskowcu.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.