QR Code

Gra o tron

  (2011)  serial

Game of Thrones

Tom McCarthy
2012-04-14 00:00:00
45 min.
Plakat z serialu Gra o tron (2011) - Polecam Film
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
3.4 (57)
Błędy / Wpadki w serialu 
W odcinku "The North Remembers" (2x01), należący do khaleesi koń umiera i upada na lewy bok. Gdy Daenerys podbiega do niego chwilę później, widzimy jednak, że zwierzę leży już na swoim prawym boku. 
W odcinku "The Night Lands (2x02), kiedy Theon Greyjoy stoi na pokładzie okrętu i uśmiecha się na widok zbliżającej się Pyke, widzimy, że pieprzyk grającego go aktora znajduje się na prawej stronie jego twarzy, podczas gdy w każdej innej scenie w serialu znajduje się po lewej stronie. Błąd ten wynika z odwrócenia nagranego obrazu podczas montażu sceny. 
W odcinku "Garden of Bones" (2x04), kiedy Arya dodaje Pollivera i Górę do swojej modlitwy, ruch jej warg nie pasuje do wymawianego "The Mountain". 
W odcinku "Valar Dohaeris" (3x01) Margaery Tyrell rozmawia z dziećmi żołnierzy poległych w bitwie nad zatoką Blackwater. Kiedy jej służąca zaczyna rozdawać sierotom zabawki, w tle możemy usłyszeć dźwięk powiadomienia o przyjściu e-maila. 
Pod koniec odcinka "And Now His Watch Is Ended" (3x04), kiedy Daenerys Targaryen podchodzi do stojących w szeregu Nieskalanych, każdy z nich trzyma podniesioną tarczę. Chwilę później, gdy Daenerys zwraca się do nich bezpośrednio, Nieskalani podnoszą swoje tarcze, mimo że wcześniej ich nie opuszczali. 
W odcinku "Kissed by Fire" (3x05), w scenie próby walki Sandor "Ogar" Clegane systematycznie niszczy tarczę swojego przeciwnika. Jedno z uderzeń odrywa niemal jej połowę. Chwilę później widzimy jednak, że ta sama tarcza jest znowu cała i nienaruszona. 
W odcinku "The Lion and the Rose" (4x02), kiedy Joffrey dusi się na podłodze i wskazuje na Tyriona, ten klęka i podnosi puchar. Chwilę później, gdy król umiera a Cersei odwraca się w kierunku Tyriona widzimy, że ten ponownie klęka i podnosi puchar. 
W odcinku "First of His Name (4x05), podczas walki pomiędzy Karlem i Jonem, pierwszy pluje drugiemu w twarz. W kolejnych ujęciach na twarzy Snowa nie widzimy jednak śladów śliny. 
W odcinku "Hardhome" (5x08), Wun Wun wchodzi do morza i kieruje się w stronę okrętów. Chwilę później, gdy kamera pokazuje nam ostatnią łódź oddalającą się od brzegu, możemy zauważyć, olbrzyma nie ma ani w morzu, ani na okrętach. Wun Wun po prostu znika z ujęcia na ujęcie. 
W odcinku "Hardhome" (5x08), kiedy Jon Snow i Tormund Zabójca Olbrzyma biegną w kierunku bramy by powstrzymać nacierającą armię umarłych, Jon podbiega do jednego z ożywionych trupów i przebija go swoim mieczem. Gdy w następnym ujęciu kamera zmienia swoje położenie, ponownie widzimy Jona, tym razem kilka metrów dalej, który ponownie podbiega do tego samego trupa co wcześniej, i ponownie przebija go mieczem. 
W odcinku "Unbowed, Unbent, Unbroken" (5x06) Loras zostaje oskarżony o sodomię na podstawie zeznań swojego giermka Olyvara. Olyvar chce dodać wiarygodności swoim zeznaniom i wspomina o znamieniu w intymnej części ciała Lorasa. Do obowiązków giermka należy jednak także ubieranie swojego pana, co dałoby Olyvarowi wiele okazji do zobaczenia nagiego ciała Lorasa, niekoniecznie w kontekście seksualnym. Fakt ten powinien więc czynić zeznanie bezwartościowym. 
W odcinku "Unbowed, Unbent, Unbroken" (5x06) możemy zauważyć, że ser Arys Oakheart, rycerz Gwardii Królewskiej, który eskortował księżniczkę Myrcellę do Dorne i miał jej strzec przez cały pobyt, nie jest przy niej obecny podczas ataku bękarcich córek Oberyna Martella. Nie jest wytłumaczone dlaczego go tam nie ma, postać po prostu bez słowa zniknęła z serialu. 
W odcinku "The Red Woman" (6x01), Melissandre ściąga swój naszyjnik, co powoduje ukazanie jej prawdziwego, starego ciała. Jednak w jednym z  wcześniejszych odcinków, "Mockingbird" (4x07), kapłanka brała kąpiel, rozmawiając jednocześnie z królową Selyse, nie mając na sobie naszyjnika, co nie powodowało wtedy żadnej przemiany. 
W odcinku "The Red Woman" (6x01), Obara i Nymeria zabijają młodego księcia Trystane'a na pokładzie okrętu zakotwiczonego w porcie w Królewskiej Przystani. Jednak w poprzednim odcinku "Mother's Mercy" (5x10) nie odpłynęły one z Dorne wraz Myrcellą, Jaimem i Trystanem. Wraz z Ellarią i swoją trzecią siostrą stały na przystani, obserwując odpływający okręt. 
W odcinku "The Children" (4x10), podczas walki z Brienne, Sandor "Ogar" Clegane łapie ostrze jej miecza gołymi rękami. Ponieważ jednak miecz jest wykonany z valyriańskiej stali, czyli o wiele ostrzejszej od zwykłej, samo złapanie ostrza rękami powinno spowodować znaczne obrażenia, a nawet przecięcie dłoni na pół. 
W odcinku "The Dance of Dragons" (5x09), tuż przed podjęciem walki z Jorahem, rycerz z Braavos wyciera swój miecz do czysta, jednak w następnym ujęciu na ostrzu ponownie znajduje się krew. 
W odcinku "The Dance of Dragons" (5x09), Doran Martell mówi Ellarii Sand, jest jest ona matką jego czterech bratanic. Gdyby serial ściśle trzymał się książek, byłoby to całkowitą prawdą, jednak z wcześniejszych odcinków wiemy, że Tyene Sand także jest córką Ellarii i Oberyna Martella, co oznacza, że Ellaria jest matką pięciu bratanic Dorana. 
W odcinku "The Dance of Dragons" (5x09), kiedy Jorah Mormont przebija serce pierwszego przeciwnika sztyletem, na jego twarzy nie ma ani śladu krwi. Gdy jednak w następnym ujęciu odrzuca sztylet i podnosi miecz, na jego lewym policzku możemy zauważyć krew. 
W odcinku "The Dance of Dragons" (5x09),liny, za pomocą których Shireen została przywiązana do stosu, zmieniają swoje położenie. Najpierw są widoczne na środku jej ramion, w następnym ujęciu na łokciach, a potem znowu na środku ramion. 
W odcinku "The Kingsroad", gdy Ned Stark zmierza do Królewskiej Przystani (na południe), a Jon Snow do Muru (na północ), na rozwidleniu dróg, gdzie obaj bohaterowie się żegnali, możemy zauważyć (w oparciu o mapę Westeros), że Ned wraz ze swą świtą kieruje się na północ, natomiast Jon wraz z Benjenem udaje się na południe.
W scenie, gdy Robb i Theon walczą z Dzikimi w obronie Brana, możemy zauważyć, że miecz Robba jest zakrwawiony, zanim ten zdążył zadać cios.
Podczas turnieju na cześć namiestnika, gdy Sandor Clegane zbiega z widowni, żeby wspomóc Lorasa Tyrella w walce z Górą - możemy zobaczyć, że miecz Sandora pojawia się w jego ręce bez wyjmowania z pochwy.
W odcinku "The Night Lands", podczas rozmowy Yorena z rycerzami gwardii królewskiej, Yoren, wyciągając miecz rycerza, sięga po niego lewą ręką. Nagle następuje zmiana kamery i Yoren wyciąga i odrzuca miecz prawą ręką.
Gdy Jon walczy z trzema rekrutami Nocnej Straży w obronie Sama, możemy zauważyć, że jeden z nich trzymając miecz mówi, że się nie podda. W następnym ujęciu jednak oręż, bez upuszczania, znalazł się na ziemi, kilkadziesiąt centymetrów od rekruta.
W odcinku "What Is Dead May Never Die", w scenie z Tyrionem i prostytutką maestera, Karzeł daje jej dwie monety. Podczas wyciągania drugiej monety, Tyrion sięga po nią prawą ręką, ale kładąc ją na poręczy czyni to już lewą.
W 2. sezonie charakteryzacja twarzy Sandora "Ogara" Clegane (Rory McCann), czyli jego rozległe poparzenia, są znacznie wyraźniejsze i bardziej makabryczne w porównaniu do tych z 1. sezonu.
W odcinku "The Bear and the Maiden Fair" (3x07) Jaime ratuje Brienne przed niedźwiedziem i uciekając, wspina się on po ścianie. Widać wtedy jak jego odcięta ręka zgina się w nadgarstku.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.