QR Code

Agenci NCIS

  (2003)  serial

Navy NCIS: Naval Criminal Investigative Service

Donald P. Bellisario
2015-06-17 17:38:02
44 min.
Plakat z serialu Agenci NCIS (2003) - Polecam Film
Oglądam serial
0
Wolę filmy
0
3.5 (2)
Ciekawostki 
Role
Orginalnie w drużynie agenta Gibbsa znajdowała się agentka Vivian Blackadder, grana przez Robyn Lively (wystąpiła w orginalnym pilocie), póżniej zastąpiona przez Sashę Alexander .
Podczas kompletowania obsady rolę Caitlin Todd zaproponowano m. in. Lauren Holly i Cote de Pablo . Obie jednak odmówiły, a zatrudniona została Sasha Alexander .
Miejsca kręcenia
Serial kręcony był w Santa Clarita w Kalifornii (USA).
Inne
W odcinku pilotowym (rozgrywającym się we wnętrzu prezydenckiego samolotu Air Force One) wykorzystano tą samą scenerię, która została użyta przy kręceniu filmu Wolfganga Petersena "Air Force One" z 1997 roku, do czego zresztą uczyniono aluzję.
W jednej ze scen agent Gibbs, poruszając się we wnętrzu samolotu mówi do agenta Todda, że rozmieszczenie korytarzy jest identyczne, jak to w filmie.
Oryginalnie pilot serialu został wyemitowany jako dwa ostatnie odcinki 8 sezonu serialu "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze" . Później zostały one połączone w jedno i wyemitowane jako "Agenci NCIS - Początek" . Zaś rolę pilota przejął pierwszy odcinek sezonu 1 "Yankee White".
Podkoszulki, które nosi Gibbs poczas pracy nad łodzią w jego piwnicy są mu przysyłane przez agencje rządowe z całego kraju. Czasem nosi podkoszulek z literami NIS (Naval Investigative Service, w wolnym tłumaczeniu Agencja Dochodzeniowa Marynarki Wojennej). NIS była poprzedniczką NCIS. Agent mający za soba taki staż pracy jak agent Gibbs, zacząłby swoją karierę pracując pod tą właśnie nazwą.
Serial początkowo miał się nazywać "Naval CIS".
W strukturach NCIS oprócz agentów prowadzących śledztwa są również agenci odpowiedzialni za ochronę osobistą najważniejszych osób w US NAVY. Jest to prowadzone w ramach przeciwdziałania terroryzmowi zgodnie z Naval Security Force Program.
Naval Criminal Investigative Service istnieje naprawdę. To jedna z amerykańskich agencji rządowych, która prowadzi śledztwa kryminalne.
Gibbs posiada kilka zasad, które wprowadza w życie swoje oraz swojej drużyny.
Są to m. in.:
- Nigdy nie pozwól, by podejrzani przebywali razem.
- Zawsze noś rękawiczki na miejscu zdarzenia.
- Nie wierz w to, co Ci mówią. Zawsze sprawdzaj podwójnie.
- Nigdy nie angażuj się osobiście w sprawę
Te, oraz inne zasady, Gibbs zaczerpnął od swojej pierwszej zmarłej żony, Shannon.
Tony DiNozzo ( Michael Weatherly ), zanim dołączył do NCIS, pracował w Peorii, Filadelfii (przez 18 miesięcy) oraz w Wydziale Zabójstw Batimore (przez 2 lata).
Firma Dell jest sponsorem, wszystkich laptopów i Pecetów. Które pojawiają się, w każdym sezonie serialu.
Gibbs wstąpił, do NCIS z powodu śmierci, żony i córki.
W odcinku 2x13 "The Meat Puzzle" agentka Kate Todd ( Sasha Alexander ) pyta agenta Jethro Gibbsa ( Mark Harmon ) jak Ducky ( David McCallum ) wyglądał, gdy był młody. Szef odpowiada, iż jak "Illya Kuryakin".
Jest to nawiązanie do kilku produkcji - m.in. "The Man from U.N.C.L.E." oraz "The Return of the Man from U.N.C.L.E.: The Fifteen Years Later Affair" - w których David McCallum wystąpił jako Illya Kuryakin.
Zamożny ojciec agenta Anthony'ego DiNozzo wypisał syna ze spadku, gdy ten miał 12 lat. Aktora grającego Tony'ego - Michael Weatherly - spotkał ten sam los, gdy ten zdecydował się na zawód aktora.
Donald P. Bellisario - twórca serialu - za pomocą mikrofonu w studio, stworzył unikalny odgłos, który można usłyszeć, gdy ostatnia scena jest "zamrażana" (staje się czarno-biała) na początku oraz na końcu każdego aktu epizodu.
Na ścianie "NCIS Most Wanted" znajduje się zdjęcie Donalda P. Bellisario - twórcy serialu "Agenci NCIS" .
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.