QR Code

Szymon Bobrowski

48 lat

Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor
4.8 (4)
Data urodzenia:16 maja 1972
Miejsce urodzenia:Konin, Poznańskie, Polska (Dziś: Wielkopolskie)
Lata aktywności:od 1993 roku
Zawód:aktor
Stan Cywilny:żona Aleksandra (od 2001), 3 dzieci: córka Antonina (ur. 2003), syn Ignacy (ur. 2005), córka Michalina (ur. 2008)
O sobie (1)Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Zadebiutował w 1994 roku w "Małym księciu" na scenie Teatru Studyjnego'83 w Łodzi. W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi z nagrodą Festiwalu Szkół Teatralnych. Po studiach zadebiutował główną rolą Trieplewa w spektaklu Czajka Antoniego Czechowa w reżyserii Eugeniusza Korina. Później w teatrze współpracował m.in. z Krzysztofem Warlikowskim, Barbarą Sass, Juliuszem Machulskim i Zbigniewem Zapasiewiczem. W latach 2000-2008 związany był z warszawskim Teatrem Powszechnym, gdzie partnerował m.in. Krystynie Jandzie czy Januszowi Gajosowi. Stworzył wiele ról w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, w tym w Juliuszu Cezarze Jana Englerta, spektaklu nagrodzonym Grand Prix na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Na dużym ekranie debiutował w 1995 roku w filmie Kamień na kamieniu, później zagrał m.in. w filmach: Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową Krzysztofa Zanussiego, Samotność w sieci Witolda Adamka, Róża Wojciecha Smarzowskiego i Powidoki Andrzeja Wajdy. Szerokiej publiczności znany jest z seriali TVN - Magda M., gdzie zagrał prawnika Bartka Malickiego, Odwróceni, z roli gangstera Skalpela, czy Lekarze, w którym wcielił się w postać ginekologa Piotra Wanata. W 2012 roku odcisnął dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach.
Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Zadebiutował w 1994 roku w "Małym księciu" na scenie Teatru Studyjnego'83 w Łodzi. W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi z nagrodą Festiwalu Szkół Teatralnych. Po studiach zadebiutował główną rolą Trieplewa ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.