QR Code

like/dislike image

Russell Crowe

56 lat

Russell Ira Crowe
Więcej o osobie
Podstawowe Informacje
Strona główna
Filmografia
Opisy/Biografie

Multimedia
Galeria (73)
Wywiady
Newsy (7)
Strony WWW 
Recenzje

Pozostałe informacje
Ciekawostki (26)
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty aktora w filmach
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor, producent, muzyk
5.2 (18)
Data urodzenia:07 kwietnia 1964
Miejsce urodzenia:Wellington, Nowa Zelandia
Wzrost:182 cm (5ft)
Lata aktywności:od 1985 roku
Zawód:aktor, producent, muzyk
Stan Cywilny:żona Danielle Spencer (07.04.2003 - 10.04.2018, rozwód), 2 synów: Charles (ur. 21.12.2003) i Tennyson (ur. 06.07.2006)
O sobie (1)Australijski aktor filmowy pochodzenia nowozelandzkiego. W wieku 4 lat przeprowadził się z rodzicami do Australii. Zaczął występować w australijskiej telewizji mając kilka lat. Jednak pierwszą rolą, która przyniosła mu uznanie była rola neonazisty w filmie Romper Stomper (1992). Jego drugi film The Sum of Us sprawił, że zaczął być popularny w Ameryce. Sharon Stone planując swój film Szybcy i martwi chciała mieć w obsadzie Crowe. Jednak jako że w tym samym czasie trwały zdjęcia do The Sum of Us, Stone wstrzymała produkcję. Jego kolejny film amerykański Zabójcza perfekcja otworzył mu drogę do kariery. Jego następny film Tajemnice Los Angeles ugruntował tylko status. Wokalista australijskiego zespołu Tofog (właściwie: 30 Odd Foot of Grunts).
Australijski aktor filmowy pochodzenia nowozelandzkiego. W wieku 4 lat przeprowadził się z rodzicami do Australii. Zaczął występować w australijskiej telewizji mając kilka lat. Jednak pierwszą rolą, która przyniosła mu uznanie była rola neonazisty w filmie Romper Stomper (1992). Jego drugi film The Sum of Us sprawił, że zaczął być popularny ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.