QR Code

like/dislike image

Matt Damon

49 lat

Matthew Paige Damon
Więcej o osobie
Podstawowe Informacje
Strona główna
Filmografia
Opisy/Biografie

Multimedia
Galeria (122)
Wywiady
Newsy (18)
Strony WWW 
Recenzje

Pozostałe informacje
Ciekawostki (26)
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty aktora w filmach
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor, scenarzysta, producent filmowy, filantrop
0 (0)
Data urodzenia:08 października 1970
Miejsce urodzenia:Cambridge, Massachusetts, USA
Wzrost:178 cm (5ft 8in)
Lata aktywności:od 1988 roku
Zawód:aktor, scenarzysta, producent filmowy, filantrop
Stan Cywilny:żona Luciana Barroso (od 09.12.2005), 3 córki: Isabella (ur. 11.06.2006), Gia Zavala (ur. 20.08.2008) i Stella Zavala (ur. 20.10.2010)
O sobie (1)Amerykański aktor, scenarzysta, producent filmowy i filantrop. Laureat Oscara wraz z Benem Affleckiem za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu Buntownik z wyboru. Jest synem Kenta Telfera Damona i Nancy Carlsson-Paige. Pochodzi z rodziny mającej pochodzenie angielskie, szkockie, szwedzkie i fińskie. Debiutował w filmie Mystic Pizza. Jego pierwszą większą rolą była kreacja w filmie Szalona odwaga w którym grał żołnierza uzależnionego od heroiny. Sławę przyniósł mu film Buntownik z wyboru, do którego scenariusz napisał wspólnie ze swoim bliskim przyjacielem Benem Affleckiem. Obaj zostali uhonorowani Oscarem w kategorii "Najlepszy scenariusz oryginalny".
Amerykański aktor, scenarzysta, producent filmowy i filantrop. Laureat Oscara wraz z Benem Affleckiem za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu Buntownik z wyboru. Jest synem Kenta Telfera Damona i Nancy Carlsson-Paige. Pochodzi z rodziny mającej pochodzenie angielskie, szkockie, szwedzkie i fińskie. Debiutował w filmie Mystic Pizza. Jego pierwszą większą rolą była kreacja ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.