QR Code

Mark Addy55 lat

Mark Addy Johnson
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
0 (0)
Biografia 
Światową sławę, uznanie krytyki oraz widzów przyniosła aktorowi rola Dave\'a, byłego pracownika zakładów blacharskich w nominowanym do Oscara filmie "Goło i wesoło".

Mark Addy urodził się i mieszka obecnie w mieście York w Północnej Anglii. W wieku piętnastu lat rozpoczął pracę jako pomocnik teatralny w The York Theatre Royal. Ten właśnie fakt zadecydował prawdopodobnie o chęci zgłębiania przez niego sztuki teatralnej i zdecydowaniu się na naukę w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Od tamtego czasu aktor prowadził intensywną współpracę z wieloma scenami teatralnymi w kraju, w tym The Hull Truck Theatre Company i Royal National Theatre, współpracując ze znanymi reżyserami - Richardem Eyre, Howardem Daviesem, Nickiem Hytnerem, Alanem Ayckbournem, Johnem Godberem i Jude Kelly.

Na filmografię telewizyjną Marka Addy składają się takie tytuły jak: seriale "The Rita", "A Very Peculiar Paractice", "Between The Lines", "Band of Gold", "The Heart Surgeon", "Heart Beat", "Peak Practice", "Sunnyside Farm" oraz komedia produkcji BBC "The Thin Blue Line" z Rowanem Atkinsonem (Jasiem Fasolą) i wchodząca niedługo na ekrany komedia "Too Much Sun".

Filmy fabularne, w których zagrał Add to: "Jack Frost" z Michaelem Keatonem, "The Last Yellow", "The Announcement" oraz "I Was Made To Love Her" w reżyserii braci Weitz.
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.