QR Code

Glenn Close

72 lata

Więcej o osobie
Podstawowe Informacje
Strona główna
Filmografia
Opisy/Biografie

Multimedia
Galeria (14)
Wywiady
Newsy (7)
Strony WWW 
Recenzje

Pozostałe informacje
Ciekawostki (3)
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty aktora w filmach
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktorka, producentka filmowa
0 (0)
Data urodzenia:19 marca 1947
Miejsce urodzenia:Greenwich, Connecticut, USA
Wzrost:165 cm (5ft 4in)
Lata aktywności:od 1974 roku
Zawód:aktorka, producentka filmowa
Stan Cywilny:trzykrotnie zamężna 1. Cabot Wade (22.11.1969 - 1971, rozwód); 2. James Constantine Marlas (1984 - 1987, rozwód); 3. David Shaw (od 03.02.2006)
O sobie (1)Amerykańska aktorka filmowa i teatralna, sześciokrotnie nominowana do Oscara. Laureatka nagrody Emmy. Urodziła się w Greenwich w stanie Connecticut jako córka Bettine Moore i Williama T. Close. Ma dwie siostry i brata: Tinę, Jessie i Alexandra. Jej rodzice byli przedstawicielami wyższej klasy średniej. Jest daleką kuzynką Brooke Shields. Glenn Close uczęszczała do prywatnej szkoły z internatem w Connecticut, później do szkoły w Szwajcarii. Edukację kontynuowała w The College of William and Mary, gdzie uzyskała licencjat z aktorstwa i antropologii. Jest także członkiem bractwa Phi Beta Kappa. W 1965 założyła zespół Up with People, w którym poznała swego pierwszego męża - Cabota Wade. Jednak po pięciu latach porzuciła koncertowanie i męża, wybrała grę na Broadwayu. Tam dostrzegł ją reżyser George Roy Hill i zaangażował ją do filmu - Świat według Garpa. Glenn Close jest zazwyczaj kojarzona z wywołującymi dreszcz emocji rolami Madame de Merteuil w Niebezpiecznych związkach i szalonej redaktorki w Fatalnym zauroczeniu. Jej gra została doceniona nie tylko przez fanów, ale też i krytyków. Była nominowana sześciokrotnie do Oscara, w tym trzy razy w kategorii: główna kobieca rola pierwszoplanowa i aż trzy razy w kategorii: drugoplanowa rola kobieca. W 2002 roku otrzymała nominację do nagrody Emmy za gościnny występ w popularnym serialu komediowym Will & Grace.
Amerykańska aktorka filmowa i teatralna, sześciokrotnie nominowana do Oscara. Laureatka nagrody Emmy. Urodziła się w Greenwich w stanie Connecticut jako córka Bettine Moore i Williama T. Close. Ma dwie siostry i brata: Tinę, Jessie i Alexandra. Jej rodzice byli przedstawicielami wyższej klasy średniej. Jest daleką kuzynką Brooke Shields. Glenn Close uczęszczała do ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.