QR Code

Danny Trejo

76 lat

Daniel Trejo Jr.
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor, producent
2.8 (4)
Data urodzenia:16 maja 1944
Miejsce urodzenia:Los Angeles, Kalifornia, USA
Wzrost:170 cm (5ft 6in)
Lata aktywności:od 1977 roku
Zawód:aktor, producent
Stan Cywilny:dwukrotnie żonaty: 1. żona, syn Danny Boy (ur. 1981); 2. Debbie Trejo, 2 dzieci: syn Gilbert (ur. 1988), córka Danielle (ur. 1994)
O sobie (1)Amerykański aktor i producent filmowy meksykańskiego pochodzenia. Najbardziej znany jest z ról czarnych charakterów i przestępców. Często występuje w filmach Roberta Rodrigueza. Urodził się w Echo Park w hrabstwie Los Angeles w stanie Kalifornia jako syn Alice (z domu Rivera) i Dana Trejo. Jest kuzynem reżysera Roberta Rodrigueza, choć Trejo i Rodriguez nie wiedzieli o tym, gdy kręcili Desperado (1995). W dzieciństwie był uzależniony od narkotyków. Zdobył tytuły bokserskie i stał się mistrzem wagi półśredniej w San Quentin. Często popadał w konflikt z prawem, spędził 11 lat w więzieniu za rozbój i przestępstwa narkotykowe. Zmienił swoje życie dzięki programowi 12 kroków. Pracował jako doradca młodzieży uzależnionej od narkotyków, gdy nastoletni pacjent podczas spotkania Cocaine Anonymous poprosił go o pomoc w związku z problemami z kokainą na planie dramatu sensacyjno-przygodowego Andrieja Konczałowskiego Uciekający pociąg (Runaway Train, 1985). Scenarzysta filmu Edward Bunker, znał Trejo z umiejętności bokserskich w San Quentin, stąd zaoferował mu 320 dolarów dziennie za lekcje boksu dla Erica Robertsa. Reżyser Konczałowski zaangażował go do pracy jako statystę w scenach więziennych i postanowił zaoferować mu niewielką rolę boksera. Trejo następnie pojawił się w wielu innych filmach klasy B, zwykle jako twardy przestępca lub złoczyńca. Jego wizerunek był wykorzystany też w grach; Def Jam: Fight for NY (2004) jako żołnierz po stronie Crow, dodatku do gry Call of Duty: Black Ops (2010) - Call of the Dead i Fallout: New Vegas (2010) jako Raul Alfonso Tejada. Był też częścią interaktywnego samouczka w grze The Fight. W 2015 wystąpił w teledysku do utworu Repentless zespołu Slayer.
Amerykański aktor i producent filmowy meksykańskiego pochodzenia. Najbardziej znany jest z ról czarnych charakterów i przestępców. Często występuje w filmach Roberta Rodrigueza. Urodził się w Echo Park w hrabstwie Los Angeles w stanie Kalifornia jako syn Alice (z domu Rivera) i Dana Trejo. Jest kuzynem reżysera Roberta Rodrigueza, choć Trejo ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.