QR Code

Bradley Whitford

60 lat

Więcej o osobie
Podstawowe Informacje
Strona główna
Filmografia
Opisy/Biografie

Multimedia
Galeria (5)
Wywiady
Newsy (2)
Strony WWW 
Recenzje

Pozostałe informacje
Ciekawostki 
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty aktora w filmach
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor
0 (0)
Data urodzenia:10 października 1959
Miejsce urodzenia:Madison, Wisconsin, USA
Wzrost:180 cm (5ft 9in)
Lata aktywności:od 1985 roku
Zawód:aktor
Stan Cywilny:żona Jane Kaczmarek (15.08.1992 - 2010, rozwód), 3 dzieci: córka Frances Genevieve (ur. 1997), syn George Edward (ur. 23.12.1999) i córka Mary Louisa (ur. 25.11.2002)
O sobie (1)Amerykański aktor, zdobywca Nagrody Emmy. Bradley Whitford na Wesleyan University studiował język angielski i aktorstwo, następnie otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych w Juillard School w Nowym Jorku. Whitford jest najbardziej znany za rolę doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych, Josha Lymana z serialu dramatycznego Prezydencki poker. Za tę rolę w 2001 roku nagrodzony został Nagrodą Emmy. Jest także scenarzystą dwóch odcinków tego serialu. Następną jego rolą, która przyniosła mu popularność, jest rola złośliwego biznesmena Erica Gordona w komedii Billy Madison z 1995] roku. Jego debiutancką rolą na deskach Broadwayu była rola porucznika Daniela Kaffee w sztuce A Few Good Man. Wystąpił także gościnnie w serialu Ostry dyżur. Po zakończeniu emisji Prezydenckiego Pokera w 2006 roku, Whitford wystąpił w serialu twórcy Prezydenckiego Pokera - Studio 60 on the Sunset Strip, w roli Danny'ego Trippa. Był żonaty z Jane Kaczmarek. Rozwód nastąpił w 2009 r. Mają trójkę dzieci: Frances, George'a i Mary Luisę. Razem z żoną prowadził fundację na rzecz pomocy dzieciom. Wspierali także organizację Heifer International.
Amerykański aktor, zdobywca Nagrody Emmy. Bradley Whitford na Wesleyan University studiował język angielski i aktorstwo, następnie otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych w Juillard School w Nowym Jorku. Whitford jest najbardziej znany za rolę doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych, Josha Lymana z serialu dramatycznego Prezydencki poker. Za tę rolę w 2001 roku nagrodzony ... (cały opis)
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.