QR Code

Ben Affleck

47 lat

Benjamin Géza Affleck-Boldt
Więcej o osobie
Podstawowe Informacje
Strona główna
Filmografia
Opisy/Biografie

Multimedia
Galeria (52)
Wywiady
Newsy (12)
Strony WWW 
Recenzje

Pozostałe informacje
Ciekawostki (13)
Zdjęcia z planu
Wpadki
Cytaty aktora w filmach
Lubię osobę
0
Nie przepadam
0
aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy
5.5 (4)
Biografia 
Amerykański aktor i scenarzysta. Na dużym ekranie zadebiutował w 1992 r. Rok później poznał niezależnego reżysera Kevina Smitha, który zaproponował mu jedną z głównych ról w filmie W pogoni za Amy. Ten film okazał się biletem do sławy dla Afflecka. Role w niezależnych filmach jak Szczury z Supermarketu (1995) czy W pogoni za Amy dobrze wpływały na jego karierę filmową, która była doceniana na festiwalu filmów niezależnych Sundance. W tym czasie Affleck mieszkał w małym mieszkanku na Manhattanie razem z bratem Casey'em i długoletnim przyjacielem Mattem Damonem. Wtedy to właśnie powstał, napisany przez Bena, scenariusz do filmu Buntownik z wyboru (1997), który przyniósł mu Oscara i popularność.

W 2003 roku zdobył anty-nagrodę Złotą Malinę za najgorszy aktorski duet filmowy z Jennifer Lopez w filmie Gigli.

Oprócz aktorstwa wielką namiętnością Bena są motocykle i kasyna. W czerwcu 2004 zajął pierwsze miejsce w kalifornijskim turnieju pokera dla profesjonalistów, wygrywając 350 tysięcy dolarów. Jednak to przez zamiłowanie Bena do kasyna ponoć rozpadł się jego głośny związek z Jennifer Lopez .

W 2013 został obsadzony w roli Batmana w oczekującej na swoja premierę adaptacji komiksów DC Comics pod tytułem Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (Batman v Superman: Dawn of Justice) (2016).
Komentarze: (0)  Rozwiń by komentować


Nikt jeszcze nie dodał komentarzy.
Bądź pierwszy - wpisz komentarz.