Złoty Lew  2017  powrót
http://www.labiennale.org/
Czas trwania: 30 sierpnia 2017 - 09 września 2017
Wręczenie nagród: 09 września 2017
Miasto:
Wenecja
Miejsce:
Sala Grande
Jury:
Annette Bening (przewodnicząca, amerykańska aktorka), Ildikó Enyedi (węgierski reżyser i scenarzysta), Michel Franco (meksykański reżyser, scenarzysta i producent), Rebecca Hall (brytyjska aktorka), Anna Mouglalis (francuska aktorka), David Stratton (australijski krytyk filmowy), Jasmine Trinca (aktorka), Edgar Wright (brytyjski reżyser i scenarzysta), Yonfan (azjatycki reżyser, scenarzysta i producent)
Konkurs Główny
Kształt wody
Guillermo del Toro,
Udział w konkursie
Ammore e malavita
Marco Manetti, Antonio Manetti,
Pomniejszenie
Alexander Payne,
Ex Libris: New York Public Library
Frederick Wiseman,
First Reformed
Paul Schrader,
Fokstrot
Samuel Maoz,
Hannah
Andrea Pallaoro,
Human Flow
Ai Weiwei,
Jia Nian Hua
Vivian Qu,
Jeszcze nie koniec
Xavier Legrand,
L'insulte
Ziad Doueiri,
La villa
Robert Guédiguian,
Polegaj na mnie
Andrew Haigh,
Mektoub, My Love: Canto Uno
Abdellatif Kechiche,
Mother!
Darren Aronofsky,
Sando-me no satsujin
Hirokazu Koreeda,
Suburbicon
George Clooney,
Sweet Country
Warwick Thornton,
Ella i John
Paolo Virzì,
Kształt wody
Guillermo del Toro,
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Martin McDonagh,
Una Famiglia
Sebastiano Riso,
Złoty Lew za Całokształt Twórczości
Jane Fonda
Robert Redford
Nagroda Specjalna Jury
Sweet Country
Warwick Thornton,
Srebrny Lew
Wielka nagroda Jury
Fokstrot
Samuel Maoz,
Najlepszy reżyser
Xavier Legrand
Jusqu'à la garde
Puchar Volpi
Najlepsza aktorka
Charlotte Rampling
Hannah
Najlepszy aktor
Kamel El Basha
L'insulte
Nagroda Festiwalowa
Najlepszy scenariusz
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Martin McDonagh,
Konkurs Venezia Classici
Najlepszy kinowy film dokumentalny
Książę i dybuk
Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski,
Najlepszy oderestaurowany film
Idź i patrz
Elem Klimow,
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
Ex Libris: New York Public Library
Frederick Wiseman,
Najlepszy pierwszy film
Los versos del olvido
Alireza Khatami,
Konkurs Horyzonty
Nagroda główna - Najlepszy film
Nico, 1988
Susanna Nicchiarelli,
Udział w konkursie
Bedoone Tarikh, Bedoone Emza
Vahid Jalilvand,
Brutti e Cattivi
Cosimo Gomez,
Caniba
Véréna Paravel, Lucien Castaing-Taylor,
Espèces menacées
Gilles Bourdos,
Ha Ben Dod
Tzahi Grad,
Ha Edut
Amichai Greenberg,
Krieg
Rick Ostermann,
La Nuit où j'ai nagé
Damien Manivel, Kohei Igarashi,
La vita in comune
Edoardo Winspeare,
Les Bienheureux
Sofia Djama,
Marvin (2017) Anne Fontaine[/os]
Napadid Shodan
Ali Asgari,
The Rape of Recy Taylor
Nancy Buirski,
W cieniu drzewa
Hafsteinn Gunnar Sigurðsson,
West of Sunshine
Jason Raftopoulos,
Nagroda Specjalna Jury
Caniba
Véréna Paravel, Lucien Castaing-Taylor,
Najlepsza aktorka
Lyna Khoudri
Błogosławieni
Najlepszy aktor
Navid Mohammadzadeh
Bedoone Tarikh, Bedoone Emza
Najlepszy film krótkometrażowy
Gros Chagrin
Céline Devaux,
Najlepszy reżyser
Vahid Jalilvand
Bedoone Tarikh, Bedoone Emza
Najlepszy scenariusz
Los versos del olvido
Dominique Welinski, René Ballesteros,
Lew Jutra
Nagroda im. Luigiego de Laurentiisa dla najlepszego filmu debiutanta
Jeszcze nie koniec
Xavier Legrand,
Lew Queer
Najlepszy film o tematyce homoseksualnej
Marvin
Anne Fontaine,
Nagroda Arca Cinemagiovani
Najlepszy film
Fokstrot
Samuel Maoz,
Najlepszy film włoski
Beautiful Things
Giorgio Ferrero,
Nagroda Specjalna
Nagroda im. Marcello Mastroianniego dla najlepszego młodego aktora lub aktorki
Charlie Plummer
Lean on Pete
Złota Mysz (Mouse d'Oro) dla najlepszego filmu konkursu
Mektoub, My Love: Canto Uno
Abdellatif Kechiche,
Srebrna Mysz (Mouse d'Argento) - dla najlepszego filmu spoza konkursu
Gatta Cenerentola
Alessandro Rak, Dario Sansone, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri,
Nagroda 'Civitas Vitae"
Il colore nascosto delle cose
Silvio Soldini,
Nagroda Briana
Błogosławieni
Sofia Djama,
Nagroda CICT-IFTC
Kształt wody
Guillermo del Toro,
Nagroda Fair Play Cinema
Ex Libris: New York Public Library
Frederick Wiseman,
Nagroda Fair Play Cinema - wyróżnienie specjalne
Human Flow
Ai Weiwei,
Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina (Future Film Festival Digital Award)
Kształt wody
Guillermo del Toro,
Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina (Future Film Festival Digital Award) - Wyróżnienie specjalne
Gatta Cenerentola
Alessandro Rak, Dario Sansone, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri,
Nagroda Interfilm
Los versos del olvido
Alireza Khatami,
Nagroda Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS)
La villa
Robert Guédiguian,
Nagroda Katolickiej Organizacji Kinematografii i Sztuki Audiowizualnej (SIGNIS) - Wyróżnienie specjalne
Fokstrot
Samuel Maoz,
Nagroda Label Europa Cinemas
M.
Sara Forestier,
Nagroda Lanterna Magica
L'Equilibrio
Vincenzo Marra,
Nagroda Lina Mangiacapre
Błogosławieni
Sofia Djama,
Nagroda Open
Gatta Cenerentola
Alessandro Rak, Dario Sansone, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri,
Nagroda Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) im. Enrico Fulchignoniego
Human Flow
Ai Weiwei,
Nagroda Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) im. Enrico Fulchignoniego
Kształt wody
Guillermo del Toro,
Nagroda Tygodnia Krytyki
Team Hurricane
Annika Berg,
Nagroda Włoskiej Federacji Klubów Filmowych (FEDIC)
La vita in comune
Edoardo Winspeare,
Nagroda Włoskiej Federacji Klubów Filmowych (FEDIC) - Wyróżnienie specjalne
Nico, 1988
Susanna Nicchiarelli,
Nagroda za Filmowy Wkład w Ochronę Praw Człowieka
The Rape of Recy Taylor
Nancy Buirski,
Nagroda za Filmowy Wkład w Ochronę Praw Człowieka - Wyróżnienie specjalne
Human Flow
Ai Weiwei,
Nagroda za Filmowy Wkład w Ochronę Praw Człowieka - Wyróżnienie specjalne
L'ordine delle cose
Andrea Segre,
Nagroda Zielona Kropla ('Green Drop')
First Reformed
Paul Schrader,
Nagroda im. Francesco Pasinettiego
Najlepszy film
Ammore e malavita
Marco Manetti, Antonio Manetti,
Nagroda specjalna
Gatta Cenerentola
Alessandro Rak, Dario Sansone, Ivan Cappiello, Marino Guarnieri,
Nagroda specjalna
Nico, 1988
Susanna Nicchiarelli,
Statystyki
Złoty Lew w 2017 roku
Kształt wody
Sweet Country
Gatta Cenerentola
Fokstrot
Human Flow
Los versos del olvido
Nico, 1988
Błogosławieni
Jusqu'à la garde
Bedoone Tarikh, Bedoone Emza
Ex Libris: New York Public Library
Hannah
L'insulte
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Caniba
La vita in comune
The Rape of Recy Taylor
Ammore e malavita
First Reformed
La villa
Polegaj na mnie
Mektoub, My Love: Canto Uno
Książę i dybuk
Idź i patrz
Gros Chagrin
Marvin
Beautiful Things
Il colore nascosto delle cose
M.
L'Equilibrio
Team Hurricane
L'ordine delle cose
Brutti e Cattivi
Espèces menacées
Ha Ben Dod
Ha Edut
Krieg
La Nuit où j'ai nagé
Les Bienheureux
Marvin (2017) Anne Fontaine[/os]
Napadid Shodan
W cieniu drzewa
West of Sunshine
Pomniejszenie
Jia Nian Hua
Mother!
Sando-me no satsujin
Suburbicon
Ella i John
Una Famiglia