ZłOTE PALMY  2019

Złote Palmy 2019

  POWRÓT
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, Złota Palma
http://www.festival-cannes.fr/
Czas trwania: 14 maja 2019 - 25 maja 2019
Wręczenie nagród: 25 maja 2019
Miasto:
Cannes
Miejsce:
Grand Théâtre Lumière, Debussy Theatre, Soixantième Theatre, Buñuel Theatre, Bazin Theatre, Macé Beach
Statystyki
Złote Palmy w 2019 roku
Ból i blask
Młody Ahmed
Little Joe
Parasite
Portret kobiety w ogniu
Monstruo Dios
Nuestras Madres
A Hidden Life
Atlantique
Bacurau
Tam gdzieś musi być niebo
Nędznicy
The Distance Between Us and the Sky
J'ai perdu mon corps
Ikki illa meint
Duszyczka
She Runs
Frankie
Il traditore
La Gomera
Matthias i Maxime
Mektoub My Love: Intermezzo
Nan Fang Che Zhan De Ju Hui
Pewnego razu... w Hollywood
Portret kobiety w ogniu
Roubaix, une lumière
Sybilla
Nie ma nas w domu
Truposze nie umierają
All Inclusive
And Then the Bear
Anna
Ingen lyssnar
La Siesta
Parparim
The Jump
The Van
White Echo
Konkurs Główny
Parasite
Joon-ho Bong,
Udział w konkursie
A Hidden Life
Terrence Malick,
Atlantique
Mati Diop,
Bacurau
Juliano Dornelles, Kleber Mendonça Filho,
Ból i blask
Pedro Almodóvar,
Frankie
Ira Sachs,
Il traditore
Marco Bellocchio,
Tam gdzieś musi być niebo
Elia Suleiman,
La Gomera
Corneliu Porumboiu,
Młody Ahmed
Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne,
Nędznicy
Ladj Ly,
Little Joe
Jessica Hausner,
Matthias i Maxime
Xavier Dolan,
Mektoub My Love: Intermezzo
Abdellatif Kechiche,
Nan Fang Che Zhan De Ju Hui
Yi'nan Diao,
Pewnego razu... w Hollywood
Quentin Tarantino,
Portret kobiety w ogniu
Céline Sciamma,
Roubaix, une lumière
Arnaud Desplechin,
Sybilla
Justine Triet,
Nie ma nas w domu
Ken Loach,
Truposze nie umierają
Jim Jarmusch,
Najlepszy Aktor
Antonio Banderas
Ból i blask
Najlepsza Aktorka
Emily Beecham
Little Joe
Najlepszy Scenariusz
Portret kobiety w ogniu
Céline Sciamma,
Najlepszy Reżyser
Luc Dardenne
Jean-Pierre Dardenne, Le jeune Ahmed
Konkurs na Najlepszy Film Krótkometrażowy
The Distance Between Us and the Sky
Vasilis Kekatos,
Udział w konkursie
All Inclusive
Teemu Nikki,
And Then the Bear
Agnès Patron,
Anna
Dekel Berenson,
Ingen lyssnar
Elin Övergaard,
La Siesta
Federico Luis Tachella,
Parparim
Yona Rozenkier,
The Jump
Vanessa Dumont, Nicolas Davenel,
The Van
Erenik Beqiri,
White Echo
Chloë Sevigny,
Wyróżnienie specjalne dla filmu krótkometrażowego
Monstruo Dios
Agustina San Martín,
Grand Prix Festiwalu
Najlepszy film
Atlantique
Mati Diop,
Nagroda Jury
Najlepszy film
Bacurau
Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles,
Najlepszy film
Nędznicy
Ladj Ly,
Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
Nagroda główna
J'ai perdu mon corps
Jérémy Clapin,
Grand Prix Canal+
Najlepszy Film Krótkometrażowy
Ikki illa meint
Andrias Høgenni,
Nagroda Cinéfondation
Trzecia Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Duszyczka
Barbara Rupik,
Nagroda Specjalna
Nagroda Leitz Cine Discovery dla filmu krótkometrażowego
She Runs
Yang Qiu,
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD)
Zdobywca w Międzynarodowym Tygodniu Krytyki
Nuestras Madres
Cesar Diaz,
Nagroda im. Francios Chalais
Najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie
A Hidden Life
Terrence Malick,
Złota Kamera
Nagroda dla Najlepszego Debiutanta
Nuestras Madres
Cesar Diaz,
Wyróżnienie specjalne
Tam gdzieś musi być niebo
Elia Suleiman,