Złote Palmy  2018  powrót
http://www.festival-cannes.fr/
Czas trwania: 09 maja 2018 - 19 maja 2018
Wręczenie nagród: 19 maja 2018
Miasto:
Cannes
Miejsce:
Grand Théâtre Lumière, Debussy Theatre, Soixantième Theatre, Buñuel Theatre, Bazin Theatre, Macé Beach
Jury:
Cate Blanchett (aktorka, przewodniczący), Chang Chen (aktor), Ava DuVernay (scenarzysta, reżyser, producent), Robert Guédiguian (scenarzysta, reżyser, producent), Khadja Nin (aktorka, kompozytor), Kristen Stewart (aktorka), Léa Seydoux (aktorka), Denis Villeneuve (reżyser, scenarzysta), Andrey Zvyagintsev (reżyser, scenarzysta)
Konkurs Główny
Najlepszy Film
Manbiki kazoku
Hirokazu Koreeda,
Udział w konkursie
Ahlat Ağacı
Nuri Bilge Ceylan,
Ayka
Sergei Dvortsevoy,
Beo-ning
Chang-dong Lee,
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Spike Lee,
Cafarnaúm
Nadine Labaki,
Dogman
Matteo Garrone,
En Guerre
Stéphane Brizé,
Jiang hu er nv
Zhangke Jia,
Lazzaro Felice
Alice Rohrwacher,
Le livre d'image
Jean-Luc Godard,
Les filles du soleil
Eva Husson,
Lato
Kiriłł Sieriebriennikow,
Netemo sametemo
Ryûsuke Hamaguchi,
Sorry Angel
Christophe Honoré,
Tajemnice Silver Lake
David Robert Mitchell,
Three Faces
Jafar Panahi,
Un couteau dans le coeur
Yann Gonzalez,
Wszyscy wiedzą
Asghar Farhadi,
Yomeddine
A.B. Shawky,
Zimna wojna
Paweł Pawlikowski,
Najlepszy Aktor
Marcello Fonte
Dogman
Najlepsza Aktorka
Samal Esljamova
Ayka[/fi],
Najlepszy Scenariusz
Lazzaro Felice
Alice Rohrwacher,
Najlepszy Scenariusz
Trzy twarze
Nader Saeivar,
Najlepszy Reżyser
Paweł Pawlikowski
Zimna wojna
Konkurs na Najlepszy Film Krótkometrażowy
Najlepszy Film Krótkometrażowy
All These Creatures
Charles Williams,
Udział w konkursie
All These Creatures
Charles Williams,
Caroline
Logan George, Celine Held,
Duality
Seki Yutaro, Masahiko Satô, Genki Kawamura, Hirase Kentaro, Toyota Masayuki,
Figury niemożliwe i inne historie III
Marta Pajek,
Gabriel
Oren Gerner,
Judgement
Raymund Ribay Gutierrez,
Tariki
Saeed Jafarian,
Yan ian shao nian
Shujun Wei,
Nagroda Specjalna
Le livre d'image
Jean-Luc Godard,
Nagroda Fundacji Gan za dystrybucję
Sir
Rohena Gera,
Nagroda Fundacji Louisa Roederera - dla wschodzącej gwiazdy
Félix Maritaud
Sauvage,
Nagroda Odkryć (Prix Découverte)
Ektoras Malo : I Teleftea Mera Tis Chronias
Jacqueline Lentzou,
Palma 'Queer' dla Filmu Krótkometrażowego
O órfão
Carolina Markowicz,
Palma 'Queer' dla Filmu Pełnometrażowego
Girl
Lukas Dhont,
Psia Palma
Dogman
dla wszystkich psów,
Grand Prix Festiwalu
Najlepszy film
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Spike Lee,
Nagroda Jury
Najlepszy film
Cafarnaúm
Nadine Labaki,
Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki
Nagroda główna
Diamantino
Daniel Schmidt[/fi], Gabriel Abrantes,
Grand Prix Canal+
Najlepszy Film Krótkometrażowy
Un jour de mariage
Elias Belkeddar,
Nagroda "Director Fortnight"
Nagroda "Art Cinema"
Climax
Gaspar Noé,
Nagroda "Europa Cinemas Label"
Troppa grazia
Gianni Zanasi,
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD)
En liberté
Pierre Salvadori,
Nagroda Cinéfondation
Pierwsza Nagroda dla Etiudy Studenckiej
El verano del león eléctrico
Diego Céspedes,
Druga Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Dong wu xiong meng
Di Shen,
Druga Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Kalendar
Igor Poplauhin,
Trzecia Nagroda dla Etiudy Studenckiej
Inanimate
Lucia Bulgheroni,
Nagroda Jury Ekumenicznego
Nagroda Główna
Cafarnaúm
Nadine Labaki,
Wyróżnienie specjalne
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Spike Lee,
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda Konkursowa
Beo-ning
Chang-dong Lee,
Najlepszy Film Sekcji 'Un Certain Regard'
Girl
Lukas Dhont,
Sekcja Równoległa
Egy nap
Zsófia Szilágyi,
Nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD)
Zdobywca w Międzynarodowym Tygodniu Krytyki
Kona fer í stríð
Benedikt Erlingsson,
Nagroda im. Francios Chalais
Najlepszy film dokumentalny lub fabularny przedstawiający życie
Yomeddine
A.B. Shawky,
Przegląd Un Certain Regard
Najlepszy Film
Gräns
Ali Abbasi,
Nagroda Jury
Chuva E Cantoria Na Aldeia Dos Mortos
João Salaviza, Renée Nader Messora,
Najlepszy aktor
Victor Polster
Girl
Najlepszy reżyser
Siergiej Łoźnica
Donbass
Najlepszy scenariusz
Sofia
Meryem Benm'Barek-Aloïsi,
Złota Kamera
Nagroda dla Najlepszego Debiutanta
Girl
Lukas Dhont,
Złote Oko
Najlepszy film dokumentalny
La Strada dei Samouni
Stefano Savona,
Statystyki
Złote Palmy w 2018 roku
Dogman
Lazzaro Felice
Le livre d'image
Zimna wojna
All These Creatures
Manbiki kazoku
Trzy twarze
Girl
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
Cafarnaúm
Beo-ning
Yomeddine
Diamantino
Un jour de mariage
Climax
Troppa grazia
En liberté
El verano del león eléctrico
Dong wu xiong meng
Kalendar
Inanimate
Egy nap
Sir
Félix Maritaud
Ektoras Malo : I Teleftea Mera Tis Chronias
O órfão
Kona fer í stríð
Gräns
Chuva E Cantoria Na Aldeia Dos Mortos
Donbas
Sofia
La Strada dei Samouni
Ahlat Ağacı
Ayka
En Guerre
Jiang hu er nv
Les filles du soleil
Lato
Netemo sametemo
Sorry Angel
Tajemnice Silver Lake
Three Faces
Un couteau dans le coeur
Wszyscy wiedzą
Caroline
Duality
Figury niemożliwe i inne historie III
Gabriel
Judgement
Tariki
Yan ian shao nian